Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert baj az, ha a baratnok...

Miert baj az, ha a baratnok "lemorzsolodnak" egy olyan norol, akinek gyereke szuletik?

Figyelt kérdés

Ertem ugy, hogy pl ez az anyuka egy bulis, elmaszkalos, igazi elet elvezo no volt a baba elott, ilyen baratokkal es mikor o "otthonra kenyszerul" akkor ezek a baratok nem ulnek ott vele. Miert tesz ugy minden no, mintha minden barat hamis volna, amiert o kilepett az eddigi vilagabol, a felnott, komoly felelos eletet valasztotta es az anyasag utjat (amihez egy uj, onfelaldozobb felfogas is kell!)? Mar miert kene mindenki masnak az o utjat kovetni es nezni, ahogy szoptat otthon? Oke, egy legjobb baratno legyen ott, de az eddigi 30as brigad, akivel a varost rotta hetvegente, miert lenne ott? Ezt ertem ugy, nekem is van babas baratnom, imadok vele pl telefonalni, szeretem a kislanyat, de en nem vagyok anya, en ehhez nem nottem fel, hogy a pelenka csere, a gyerekzsur, a gyerekprogramok erdekeljenek vagy vonzanak, mas vilagban elek es en ehhez nem nottem fel, nincs is gyerekem, igy kb havonta talalkozunk, valami gyerekprogramon a kedveert, de tudja jol, hogy nekem ez eleg is, mert nem vele van a bajom vagy a gyerekekkel, egyszeruen nekem a mindennapos hasonlo program idopocsekolas es elvezhetetlen. Ettol fuggetlenul, ha baj van beszelunk vagy szamithat ram, de nem olyamsiben hogy "beteg a kicsi, menjunk orvoshoz" vagy "nincs ki elvigye, elvinned?" Ezek csaladi gondok, oldjak meg, ugy vagyok vele, ha ezeket nem tisztaztam volna az elejen, hogy engem ne vonjon bele ilyesmikbe, eletem nem lenne mellette, mert az o elete meg 99%ban mar anyasag

De miert gond ez, ha en nem folyok bele az o vilagaba? Ettol meg teljesen joban vagyunk es megbeszeljuk a napunkat is ugyan ugy, mint a baba elott stb



2018. aug. 7. 23:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj.
2018. aug. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Nem baj, de akkor te nem barát voltál, csak bulizós haver. Azzal sincs semmi baj, csak rossz volt a szóhasználat.
2018. aug. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%
Ez miért lenne baj? Hidd el, a barátnődnek sincs folyton ideje rád. Szerintem ami gáz, hogy nekem pl. egy egész jó barátnőm, a szülés óta, ami 14 hónapja volt, egyetlen egyszer jött át hozzánk, se nem ír, se nem hív, pedig hosszú évekig voltunk jóban, na ez mondjuk így nem jó szerintem, mert milyen barát az ilyen, vagy régebben egyáltalán minek voltunk jóban. Szóval ha ti havonta találkoztok azzal semmi gond nincs.
2018. aug. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Hat van hogy ket havonta ha nem er ra valaki, de telefonon pl allando a kapcsolat, de egyszeruen mar nem kozos a program erdeklodesunk.. a csajos temak megvannak, de pl engem a pelenka minoseg es a legjobb fenek krem nem erdekel😂😂
2018. aug. 7. 23:21
 5/24 anonim ***** válasza:
87%
Nem baj, de az ilyen tényleg nem barát. Mert ha közbejön valami, pl elromlik az autó, nem kérhet meg, hogy elvidd orvoshoz a gyerekkel, mert ez neked tul sok?
2018. aug. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Egy evbe egyszer nyilvan, de van busz, ha el akar menni.. es allandoan meseli, hogy mennyi gond meg akadaly van stb es mindenkit mindenre megker a csaladba meg ismerosoket hogy vigyazzon a kicsire... sem dada, sem csaladtag nem vagyok.. en nem akarok reszt az o felelossegebol, en tenyleg csak elvezni akarom a tarsasagat, nem a problemait megoldani...
2018. aug. 8. 00:12
 7/24 anonim ***** válasza:
83%
Nem baj, de akkor te nem barát vagy, hanem partihaver. Oké hogy téged nem érdekel a fenék krém mert nem nőttél fel hozzá, de őt meg talán nem érdekli a legújabb beseggelésed vagy kalandod mert ezekből már kinőtt. Nem muszáj ekkora különbségekkel is kapcsolatot tartani. Ezt mondd meg neki őszintén.
2018. aug. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként a barátság attól barátság hogy nem adig tart ameddig "belefér" az érdeklődési köre a tiédbe. A ti esetetekben te nem magát az embert kedveled hanem egy közös tevékenységet osztottál meg vele mert poén volt együtt pumáskodni az éjszakában. Te nem barát vagy, csak összekötött titeket egy közös tevékenység. Pont mint a fősulin az, hogy jegyzeteket kérnek el egymástól a hallgatók, akik azonban már nem kíváncsiak egymásra amint levizsgáztak. Ez erdekkapcsolat, nem barátság. A barátságnál érdekel a másik lénye, élete. Nem csak addig amíg van min osztozni.
2018. aug. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
86%

"en tenyleg csak elvezni akarom a tarsasagat, nem a problemait megoldani..."

Na látod, ez mutatja tökéletesen, hogy te sosem voltál barát. Csak egy haver, akivel jó volt berúgni, elmenni moziba, vásárolgatni. Mert egy barát nem mond ilyet, egy barát nem csak akkor van mellettünk, amikor minden jó és happy.

2018. aug. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
81%

Ajh megint egy childfree, akiből áldozat lett a csúnya gonosz anya mellett.

Ki mondta neked hogy baj ha nem ülsz mellette és nézed ahogy szoptat??? Szerinted ki is tartana rá igényt, hogy a nyakába loholj nonstop mikor van egy gyereke aki körül ezer tennivaló van. Kicsit fontosnak hiszed magad, látom.

"amiert o kilepett az eddigi vilagabol, a felnott, komoly felelos eletet valasztotta es az anyasag utjat"

Igen, és? Ez téged miért zavar?

Bocsi de nekem úgy tűnik, hogy kreáltál magadnak egy problémát és lovagolsz a nagy semmin. Soha nem lesz már pont olyan élete mint a gyerek előtt ezt te is tudod, meg ő is. De úgy gondolom ha igazi barát lennél nem csinálnál ekkora drámát az ő életéből, hanem szépen elfogadnád hogy kicsit megváltoztak a körülmények. Találkozol vele ha úgy érzed, mikor meg nem akkor nem. Miért is kell ekkora valamit keríteni az köré, hogy valaki kilépett a szent bulizásos életből. Gyerek nélkül is eljöhet az a pont mikor valaki MÁR nem kér belőle, ez meg se fordult a fejedben? Akkor mit csinálnál? Azt a barátot is lepattintanád? Szép kis "barát" vagy.

2018. aug. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!