Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2orankent eves 6hetesen?

2orankent eves 6hetesen?

Figyelt kérdés
6hetes a babam es sokszor 2orankent eszik. Probaltam itatni, par mp utan mint aki becsapva erzi magat elkezd sirdogalni. Egy etetesen bevag 130ml t, utana csend van vagy 3 oran at (jobb esetben), mert legtobbszor 2orankent keri. Cumit nem fogadja el, nem is egy nagy cumis. Kerdes lenyegeben hogy letezik hogy 2orankent ehes lenne? Milumil HA t eszik tej hianyaban.
2018. aug. 8. 12:53
 1/9 A kérdező kommentje:
2830al szuletett, most 3700korul mozog
2018. aug. 8. 12:57
 2/9 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, ez miatt ne aggódj, mert szépen gyarapszik..
2018. aug. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak mert azt mondja a haziorvos meg korhazban is hogy ez sok idoileg is meg mennyisegileg is. Hogy 90et ehetne maximum. De a tapszer doboz oldalan meg az van megadva amennyit o eszik a 130ml.
2018. aug. 8. 13:04
 4/9 anonim ***** válasza:
3 Ilyenről még nem hallottam, nekünk a doki mindig örült ha fejlődés volt, és egyre erősebben és egyre többet evett a kisember.
2018. aug. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Folyamatosan azt kapjuk hogy ritkitsam az eveseit vagy kevesebbet.
2018. aug. 8. 13:22
 6/9 anonim ***** válasza:

5 Elég érdekes dokitok van.


Tudomásom szerint ha a születési súlyát megduplázta, akkor lehet picit visszább venni.

2018. aug. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én kis nyüzüge, 2-2,5 kilóval született ikreim is mindig többet ettek, mint a dobozon volt feltüntetve. Folyamatosan emeltem nekik az adagot, ha kellett. Ha úgy láttam, hogy gyakran üresre kifogy a cumisüveg és szívják tovább, azaz még ennének, akkor legközelebb egy kanálnyival többet kevertem, aztán vagy kérték, vagy nem, de nem maradtak éhesek. Most nincs előttem a legelső etetési napló, de ami a kezemben van, ott 9 hetes koruktól voltak írva a dolgok, ott ettek 140-170 ml között. (napi összesen 600-700 ml-t, azaz ritkábban ettek nagyobb mennyiséget, hogy ez kijöjjön). Van, akinek a babája megáll 150 ml-nél a tápszerezés végéig, van, akié képes megenni pár hónaposan 200-250 ml-is, nálunk ez 4-5 hónaposan megvolt.


Szerintem a tied azért kér gyakran, mert nem lakik jól teljesen. Próbálj ki egy eggyel nagyobb adagot és figyeld meg, megeszi-e. Túletetni nem lehet tápszerrel sem, egy baba sem eszik meg egy fölös kortyot sem, ami nem esik jól neki, meghagyja a cumisüvegben.


Egyébként 8 hónaposak és nemrég hagyták el a 8 kilót, de ők ugye már mást is esznek, csak reggel-este van tápszer, néha uzsonnára is.

2018. aug. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pici baba, hamar emészt, és ha éhes, enni kell adni neki, nem itatni teával, vízzel, az nem laktat és utána ugyanúgy éhes lesz. Bakker, ki a bánat mondta neked, hogy ez nem jó?

Ez a 3 óránkénti etetés is egy átlag, és amúgy egy nagy maszlag. Ha a baba megéhezik, akkor nem adsz neki enni, mert még csak 2,5 óra telt el, és megvárod, amíg a 2:59 átvált 3:00-ra? És addig hagyod szenvedni, éhezni, sírni?

Ha éhes, adj neki enni! Az, hogy gyarapszik, az jó. Azt jelenti, hogy jó evő. Ha nem hízna, akkor meg az lenne a baj és küldenének kivizsgálásra, meg szoptatási tanácsadóhoz (ha szoptatnál).


Az, meg hogy a komfort cumit nem fogadja el, az jó, mert 1. okos baba, nem lehet átverni már most :) 2. legalább nem fogsz szenvedni a leszoktatásával és tanácsokat kérni 2,5 év múlva itt a gyakorin, hogy a gyerek nem akar megválni a cumitól, mit csinálj. Az enyém is utálta, nem is erőltettem.

2018. aug. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam ugyan ilyen volt, 2 óránként evett éjjel-nappal, szintén tápszeres volt. 12 hetesen lehetett kitolni 2.5-3 óránkéntra az etetéseket.
2018. aug. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!