Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babával egyedül kettesben...

Babával egyedül kettesben vagy egy nagyon rossz felé tartó párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
A valódi ok a családmodell pl elképzelni sem tudom milyen ha egyedül nevelem a babát kettesben nincs a férfi az apa az oldalunkon.Egyszóval leanyanyaság..illetve az anyagiak hazakényszerülni a szüleimhez es meghúzni magunkat 40ezerből...ami tényleg csak a baba alapdolgaira elég semmi játék semmi szép baba ruha (ezeket azért mondom mert párommal szinte mindent brendonba vettünk újonnan pl)es egyedülálló anyaként szinglianyakénnt..hogy tudnék ilyen jólétet biztosítani márkás babaruhák játékok..de a másik oldal a pár kapcsolatunk ami sajnos egyre rosszabb és már sokat sérültem benne lelkileg..és úgy érzem nem bírom.Ti melyiket választanátok család egybe apa anya gyerek viszonylagos jólét vagy meghúzva(még leírni is rossz)a szülőknél szinglianyaként férfi nélkül lemondásokkal megszoritott pénztárcával szülői beleszólásokkal?
2018. aug. 12. 23:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
90%

Nem maradnek egy kapcsolatban, ami menthetetlen. Előbb próbáljátok megmenteni, ha nem megy, váljatok külön. A gyerek is megsínylene egy rosszul működő szülői viszonyt.

Szóval inkább egyedülálló anya lennek, aki munkát keres, és úgy adnek meg mindent a gyerekemnek.

2018. aug. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

De cica, most a márkás babaruha a lényeg, vagy az, hogy normális életet élj?

Bár gondolom eddig is a pénzre hajtottál,hiába egy kalap szr a kapcsolat, csak meglegyen mindened. Most meg már kezdesz rájönni,hogy a pénz nem minden. Te egyedül nem tudnál márkás ruhákat venni, igaz?

2018. aug. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
74%
Ennyiből nem lehet megítélni, hogy az, ami bánt a kapcsolatban, számunkra válóok lenne-e. Először általában érdemes próbálkozni, változtatni, okokat keresni jobb híjján saját magadban is és néha feltöltekezni kettesben. Ha meg különmentek, szerintem sem 40e, de mindenképp munkát kéne keresned. Viszont nem a márkás babaruhát kellene siratni, mert baba csak nagyon kevés ideig lesz és addig biztos nem érdekli, miben van vagy tolják vagy játszik, inkább az a kérdés, hogy amikor egyre többe kerül, ahogy nő, hogy oldod meg (pl. étkezés, különórák, táborok, fogszabályzás..) - az meg, hogy a gyerekkorát miképp éli meg: hát márkátlanul is lehet boldog, ha úgy neveled, hogy ne az legyen számára az élet értéke, milyen logók veszik körbe - az apahiány már inkább kérdéses.
2018. aug. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
56%

Először is, megpróbálnám helyrehozni a kapcsolatomat. Sőt, én is voltam hasonló szituban, csak nekünk már 2 gyerek van. Engem a munka mentett meg. Végre felnőttek közt lehettem, nem függtem a férjem pénztárcájától, hasznosnak érezhettem magam. Nem volt állandóan velem a 2 kis vinnyogó, állandóan hisztiző gyerekeim. 2 év korkülönbség van köztük, addig non stop velem voltak, egyedül nem mehettem sehová, a férjemmel kettesben meg végképp nem.

Szóval el kezdtem dolgozni, a gyerekek oviba, bölcsibe, azt vettem észre, h egyre kevesebbet veszekszünk. Sokkal nyugodtabb vagyok, és kiharcoltam a saját szabadidőmet is. (Ez nem volt természetes a férjemnek, h én is elmegyek valahova egyedül, csak az, h neki jár a szabadság) a gyerekek is nőni kezdtek, egyre könnyebb lett velük is. Nem mondom, h 1 nap alatt változott meg minden, persze kellett idő. Most ott tartunk, h van egy 6, egy 8 éves fiam, férjemmel jobb nem is lehetne a viszonyunk, építkezünk, építjük almaink házát, és mellette terhes vagyok a 3. Babánkkal. :)

Nálatok is van egy 3. Lehetőség ha nagyon nem tudjátok rendbe hozni a kapcsolatotokat. Megvárhatod míg a gyerek 3 éves lesz, akkor beadhatod őt oviba, és elmehetsz dolgozni. Ha akkor úgy érzed kezd változni valami, akkor maradtok együtt, csak úgy mint mi. Ha viszont nem változik semmi, akkor elhagyod a párodat, de akkor már egy önálló nőként, aki dolgozik.

2018. aug. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
23%

Nálunk az úgy alakult, hogy apa maradt a kisgyerekkel, én meg mentem külön.


Mivel ő 500-at keres/hó, én meg 160-at.

2018. aug. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
56%

Azt választanám, hogy nem vagyok sem anyukáék kislánya, sem a pasim lábtörlő macája.


Hanem önálló, felelős, felnptt ember. Elhúznék dolgozni, ha nem lenne megfelelő végzettségem, akkor mellette tanulnék is, és a saját lábamra állnék, hogy többé soha ne kerülhessen olyan helyzetbe, hogy a pénzért tűrnöm kelljen valakinek.

2018. aug. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Olvasni is rossz volt... Csak a pénzért volták vele gyerekvállalás előtt is?
2022. máj. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Na, melyiket választottad?
2022. máj. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!