Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6,5 hónapos baba miért nyafog...

Eszter20180320 kérdése:

6,5 hónapos baba miért nyafog mindig?

Figyelt kérdés
Adott a lurkó... sose volt egy “könnyű” eset... ő sosem bámulta némán a plafont, sosem evett hatalmasakat majd aludt utána jókat... már van 4 fogunk, mászunk is magabiztosan. Egész jó adatokat eszünk nem úgy mint eddig. Mégis jóformán egész nap nyöszög, panaszkodik. Ha mellette ülünk ha nem... nem mindig sír csak puffog. Na azért gyakran üvölt is. Éjjel sem alszik már jól, legalább 2x kel, és 10-11 előtt nem alszik el viszont a kakassal kelünk. A védőnő szerint ez kevés. De altatót nem adott. Mondtam neki lehet jönni altatni, hátha én vagyok hülye hozza?! Szóval nekem mindenki azt mondta az elmúlt fél évben eddig bírjam ki mert ha már mászik úgy el lesz mint a befőtt. Na hát nincs . Tippek trükkök??? Nagyon kezdek becsavarodni hogy nincs alvás, de cserébe van egész napos nyafi. Tápszeres mellesleg 4 hónapos kora óta hozzataplalas. Nem akkor romlott el .... nem beteg, megnézte pár doki annyit sírt már életben . Help pls!!! Anya is nagyon fáradt, babának se hiszem h jó így .
2018. aug. 14. 08:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

elsőnek meg kell találnod a probléma forrását, ezer dolog lehet és tudom, hogy fáradtan az embernek kevés türelme van hozzá, de ha meglesz, akkor sokat számít.


Csak mondok néhányat, amire lehetne tippelni:


- túl melege van / fázik


- nem éri elég inger (játék, zene, világító, csipogó stb)


- fizikailag nincs leterhelve (édesanyám csípőszűréseket csinált éveken keresztül Ortopédián, mellette pedig műtéteket olyan gyerekeken ahol szülők elhanyagolták a tornát és a mozgást, mert "óvni kell a picit, nehogy megmozgasson bármilyen izmot", ezért nálam nagyon előttem vannak a rém-történetek.) Mi ezerrel tornásztattuk a picit, amikor csak lehetett, persze csak annyira, amennyire ő is élvezte, de nagyon gyorsan fejlődött. Amit észrevettünk, hogy amikor már belejött a testi mozgásba, akkor hirtelen nagyon jó alvó lett, jó volt a közérzete, kevésbé gyötörték a gázok, nagyon jól tudott mozogni, forogni, kúszni, szépen fejlődött és nagyon jól evett is. A dokik folyton dicsérték, hogy mennyire szépen fejlődik, erős, szépen tartja magát. Sok másik kisbabás van a környezetünkben és a babán NAGYON meglátszik, ha nincsen rendesen tornáztatva és a széltől is védik


- sok sok séta, friss levegő, nagyon jót tesz a babáknak!!


- ebben a korban már simán mehet az úszás, a pancsolás, új emberek, szaladgáló gyerekek, víz, napsütés. A babák imádják a többi gyereket nézni! Lefárassza őket persze, de este olyan jót durmolnak


- a te étrended/hozzátáplálás. Ez csak mellékes lehet, és kicsi az esélye, de azért megjegyzem. Lehet 4 hónaposan már mondta a doki nektek a tápot, de általában azért ajánlják a 6-ot, mert addig a gyomrát nagyon leterheli az új kaja. Természetesen élvezi az új ízeket, de az anyatej a SuperFood, minden más csak terhel. De ennek lassan el kell múlnia. Ami még nálunk nagyon erősen volt, a csöppség érzékeny volt a kajákra, kólika és miegymás, ezért egy falat hagyma vagy tejtermék reggelire azt jelentette, hogy a kicsi fél napig szenvedett és fájt a hasa. Miután diétát váltottunk, utána rendbe jött minden. De ez inkább pár hónapos korban igaz, fél évesen nem hiszem...

2018. aug. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Figyelj, teljesen normális gyereked van. Ő kicsit nehezebb típus, de átlagos baba. Majd kinövi.

Ez az időszak ilyen. Ha nagyobb lesz, majd másért nyafog.

Az anyukák közül meg nem is lehet mindegyiknek hinni.

2018. aug. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Az a baj, hogy erre nem nagyon van gyógymód, vannak ilyen gyerekek, én is ilyen voltam, a gondjaim a következők voltak: ekcéma, hasfájás, idegbeteg természet (ez meg is maradt), az én kislányom pedig pont az ellenkezője, lerakom a kiságyba és már alszik, szinte sose bőg. Velem anyám annyit csinált, hogy sokat kivitt sétálni, kint is aludtam a teraszon, meg elviselte az ordítást évekig.
2018. aug. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
Mégis milyen altatót kellett volna adnia a védőnőnek? Még az orvos se adna. Altatót csecsemőnek? Még felnőttnek se nagyon kéne szedni, de ekkora gyereknek (nagyobbnak sem) nem is gyártanak, életkori sajátosság, alkati dolog a rossz alvás, mégis mit szeretnél, hogy gyógyszeresen leszedálják? Jóistengyerele! Persze, nyilván kimerítő egy többemberes baba, de ha ezt dobta a gép, akkor ha megfeszülsz sem lesz nyugodt, csöndes, eszik-alszik gyereked. Ráadásul ha ennyire frusztrált vagy, a feszültséged is átragad rá, ami bónusz nyugtalaníthatja őt is. Azért gondolom nem csak napi 6 órát alszik 11-től hajnalig. Ha mégis, akkor meg alvásdiagnosztikai laborba kell elvinni, mert az fizikailag annyira kevés, hogy kártékony, de ha így lenne, akkor nem is fejlődne normálisan, így valószínűbb, hogy költőien túlzol, amikor azt írod alig alszik, biztosan a fáradtság az oka. továbbá valóban ahogy majd már helyet változtat önállóan, kúszik, mászik, elindul, akkor jobban leköti magát, de akkor meg az esz a fárasztó, hogy nincs megállás, non-stop a nyomában kell lenni. Ez már ilyen, a kicsik fejlődési szakaszaiban amint az egyik "probléma" megoldódik, jön helyette 3 másik új feladat.
2018. aug. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
Szóval ketten tudtok, mászni meg a fogatok is közösen nő, de hisztizni csak ő hisztizik? Szerintem ezt is közösen muvelitek. Talán ha jatszanal vele vagy foglalakoznal akk nem nyuglodne annyit.
2018. aug. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Vezess be napirendet. Legyen evés idő, aztán játék, aztán alvás. Amíg a kicsi alszik, van időd magadra. Próbáltad már hordozókendőben altatni
2018. aug. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%

[link]


Ajánlom figyelmedbe. Ha már tanácsot kérsz, ne a GYK-n tedd, hanem ezen a blogon olvasgass, informálódj.

Szuper dolgokat ír, hozzáértő személy!

Nekünk is sokat segített.

2018. aug. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

Az enyém kb ugyan ez a kezdetektől.Leszámítva, hogy napi 3x30 percet alszik napközben.Minden mozgásformát előbb csinált és aktív is.Éjszaka kb 10-12 alkalommal keltünk az első fél évben, minden éjjel.Most így gyenge 10 hónaposan már csak 6-8 alkalommal.Azt figyeltem meg ,hogy mióta fel tud állni kicsivel jobban alszik, illetve a pár foga előjött és azóta nyugisabb.Nem lehet ,hogy jönnek a következő fogak?

Próbáld meg szeretgetni.(És igen ,tudom milyen mikor már legszívesebben a falnak mennél kínodba), de nekünk ez segített.Ha megszeretgetem utána mindig nyugisabb lesz.Ha meg csak simán ,,nyüsszög" hagyni kell, lehet csak szenved a következő mozgásformáért.

Viszont abban igaza van az előttem szólóknak, hogy a hozzátáplálás is okozhat hasfájást, próbáld megbicikliztetni hátha a gázok zavarják.

Altatót ekkora babának nem szabad adni.Viszont az éjszakai 2 kelésért én már simán összetenném a kezem és hálát adnék az úrnak:D

Kitartás, túl lesztek ezen a szakaszon.:)

2018. aug. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
47%

Örülük, hogy magabiztosan mászol és van 4 fogad, valamint jókat eszel.


Annak kevésbé, hogy egy fél éves csecsemőnek altatót akarnál adni, met fárasztó. Nos, igen. Ez ilyen. Te vagy a hülye hozzá, hogy kérdésedre válaszoljak.


Az a bajod, hogy nincs el, mint a befőtt, ahogyan írod, pedig fél éves? Te komolyan így szültél?!?!?!?

2018. aug. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Jaj te jó ég!!! Ennyire sötétek vagytok ti “kedves” bamba emberek akik nem érzik az iróniát az altató kapcsán..... mert ti ennyire rosszindulatúak vagytok, azt hiszitek mindenki hülye rajtatok kívül?! Segítek a kis kapacitású buksitoknak!! Arra írtam poénból, hogy a védőnő közölte hogy többet aludjon a gyerek, de tippet nem tudott adni hogyan tudom ezt elérni. Mert magamtól is van annyi gógyim, hogy bizony az sokat segítene a dolgokon. Aki pedig azon “vicceskedik” hogy többes számban írtam ... jaj isten most mi lesz ?! Egy anyuka aki fáradt és mégis próbál humoranal maradni... ez tényleg elítélendő és megdorgálni való ... nevetségesek vagytok, ebben elitek ki az otthon felgyűlt frusztrációt, ide jöttök osztani a népet aki csak segítséget keres. Új férj/feleség kellene nektek h ne legyetek ennyire besavanyodva :D :D
2018. aug. 14. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!