Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés
Papp Emese 19881214 nevű felhasználó kérdése:

Kinek mikor fordult át az oldaláról a babája a hasára. Bencém 5 hónapos múlt 23-án eléggé dundi. A mozdulat megvan nála csak nem bír átfordulni csak kis segítséggel. Szerintetek gon? 38+4 naposan született 3950 grammal

Keress kérdéseket hasonló témákban: baba, 5 hónapos, fordulás, mozgás

2018. jún. 2. 10:42  Privát üzenet  

A válaszok
Teljesen időben van,minden gyerek más. Az enyém 3ho 1 hetesen,de nem ült,csak 10 hónaposan,holott azt 6 hónapra írják.Ne aggódj.

A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2018. jún. 2. 10:54 Privát üzenet

6 hósra írják az ülést? Én úgy tudtam, az csak később jön, mert ugye a gyerekek általában vagy állásból ülnek le, vagy négykézlábról fordulnak ülésbe.

Lányaim hason szerettek lenni, a nagyobbik 3 hónaposan fordult át először, hasról hátra, egy hónap múlva vissza. A kisebbik 6 hónaposan hasról hátra, ő is kb. egy hónap múlva vissza. Semmi gond nem volt a mozgásfejlődésükkel. Bencéd még semmivel sincs elkésve.

A válasz 57%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2018. jún. 2. 11:02 Privát üzenet
Az én fiam 5 hónapos, pont 4 hósan kezdett hátról hasra forogni, de vissza még mindig nem.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2018. jún. 2. 11:15 Privát üzenet
4 hónaposan mindkettő, vissza 5 illetve 6 hónaposan.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2018. jún. 2. 11:21 Privát üzenet

3 hónaposan, de elég korán csinál minden más mozgásformát is.7-8 hónapos koráig bőven ráér csinálni, ne hasonlítsd más babához, mindegyik baba a saját tempójába halad.

Amúgy pont ilyen súllyal született a lányom is:)

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 2018. jún. 2. 12:47 Privát üzenet

5 hós kora előtt 1 héttel fordult hátról hasra, 8 kilósan.

6 hós korára követelmény elvileg.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 2018. jún. 2. 16:57 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Elrontottam valamit terhesség alatt? 6 hetes kisfiam igazi kis hurkás dundi baba. Sajnos sokan megszólnak érte mishlen gumihoz hasonlítják
Volt valami előjele (mozdulat) az átfordulásnak?
Első cipő, nagy gondban vagyunk, kisfiam lába széles és nagyon dundi, amit eddig néztem egybe se sikerült beletuszkolni. Tudnátok valamit ajánlani, akiknek hasonló adottságú babájuk van?
Szerintetek is dagi a kislányom 73cm hosszú és 10kg és 83dkg? A védönö szerint ne szoptasam annyit.
Ugye nem lesz dundi?
5 hónapos kislányunk sokszor megijed, ha bemegyünk a szobába, hirtelen hang, egy mozdulat. Teljesen normális ugye?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!