Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar cicizni a 6...

Miért nem akar cicizni a 6 hónapos babám?

Figyelt kérdés

Kb. egy hónapja csinálja már azt, hogy nem mindig fogadta el a cicit, ha evéshez készültünk már húzta hátra a fejét és sírt. Először azt gondoltam nem éhes, vagy fáradt vagy valami más, mert utána 10 perc múlva elfogadta. Most már ott tartunk, hogy éhes de nem akar enni csak a cumisüveget fogadja el. Ha jön az alvásidő akkor elfogadja a cicit és elalszik, de van, hogy ugyanúgy elhúzza magát, de meglátja a cicit és nyitja a száját. Éjszaka ha megébred cicivel alszik vissza. Védőnő szerint jön a foga, de én nem vagyok ebben 100%-ig biztos. Volt egy nap, hogy csak fejtem neki cumisüvegbe estére meg már ő kérte a cicit.

Próbáltam már fekve is kínálni neki de ott is elkezd sírni.

Miért csinálhatja ezt? Régen olyan jó evő volt, egész nap csak a cicin lógott volna.

Elkezdtem már mást is adni neki, almát, banánt, répát, zöldséges bébiételeket. A zöldsègek nem annyira jöttek be neki de akkor már csinálta ezt a "nem akarok cicizni" témát.

Most pár napja tápszer van meg anyatej, ezért azt is kizárnám, hogy a hasa fájna. Széklete is van rendesen. A doktornéninél is voltunk nem fáj a füle sem, vizelete is rendben. Ő is a fogát mondta.

Biztos? Másnak volt már ilyen?

Vissza fog szokni a cicire a babám mint régen? :(

Köszönöm a válaszokat előre is.



2018. ápr. 21. 12:45
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Jajj azt elfelejtettem, hogy már kb 2 hós kora óta kap tápszeres kiegészítest esténként, cumisüvegből, de nem szokott le a ciciről miatta. Mostanában csinálja csak ezt.
2018. ápr. 21. 12:47
 2/11 anonim ***** válasza:
Üvegből könnyebben jön neki, nem kell "megküzdeni" érte, mostmár nagyobb, okosabb, simán felfogja szerintem hogy üvegből könnyebben eszik, én erre tippelek. Ha a foga fájna akkor inkább cicin lógna, fájdalomcsillapító hatású.
2018. ápr. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az en kislanyom is ezt csinalta es o is kb 6hos volt, amikor elutasította a cicizest. ( valoszínuleg, Nekunk az volt az ok, hogy jobban ízlett neki a hozzataplalas) majd lassankent el apadt sajnos a tejem :( mivel minnel kevesebbszer\kevesebbet eszik, annal kevesebb is volt a tejem. Igy mi a tejpepet valasztottuk tapszer helyett, mert a tapszert elutasitotta, valamint nem is borta a gyomra. 8hos koraig volt tejem, de mindent megtettem, hogy hatha megis kell neki. Volt h bekentem (pici) csokival is, vagy johurtal h hatha :D na olyankor bejott.. A lanyomnak egyszeruen nem izlett, miutan megkostolt mast is. Pedig o is nagy cicis volt. De hatha nektek pillanatnyi korszaka a picidnek, es valoban addig utasitja el amig a foga jon. Ne add fel 💪
2018. ápr. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam ennyi idősen választotta el magát.... az első naptól kapott pótlást egyébként, de mindig tudta, hogy először cici, aztán cumisüveg. Olyan kölcsönös megegyezés" volt kettőnk részéről....
2018. ápr. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébkén 4 hós kora óta kóstolgat már, nem hinném, hogy azért nem cicizik mert jobban ízlik neki. De kevesebbet is eszik mint szokott. Meglátom mi lesz ha kijött a fogacskája.
2018. ápr. 21. 13:28
 6/11 anonim ***** válasza:
43%
Most érett be nála a cumizavar. Sajnos sokkal nehezebb fenntartani a szoptatást, ha pótlás is kell 🙁 az lll.hu - n vannak tippek, hogyan lehet ezt kezelni, jó lenne, ha még legalább fél évig tudna szopizni is.
2018. ápr. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm megnézem.

Nagyon szeretnék még szoptatni :(

2018. ápr. 21. 23:35
 8/11 anonim ***** válasza:

A Facebookon van szoptatási tanácsadás csoport, ott is hasznos tanácsokat adnak.

Talán a pótlást lehetne másból adni, pohárkából, szoptanitbol. Ezek macerásabbak lehetnek, de szoptatásbarátabb megoldások.

2018. ápr. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szinten a Facebookos Szoptatasi kerdezz-felelek csoportot ajanlanam, vagy az Edesanyak szakertoi csoportot, ott csak szakertok valaszolhatnak.

A Szoptanit keszuleknek gyarthato hazi valtozata, gyogyaszati segedeszkozboltban (esetleg patikaban?) kaphato 5-os, vagy 6-os tapszonda egyik veget kell a cumisuvegbe dugni, a masikat a baba szajanak sarkaba, miutan mellretetted, es igy rogton tudja szivni, nem kell varnia, de kozben inger eri a mellet (minel tobb inger eri, annal tobb a tej), es igy szepen el lehetne hagyni lassankent a potlast. A cumit, cumisuveget pedig minel elobb el kellene hagyni, ha meg szeretnel szoptatni. Felalomban, alvas kozben mellefekve sokkal ugyesebben szopiznak a babak, azt probaltad mar?

2018. ápr. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
SZERintem cumizavaros lett. Érdemes lenne egy szoptatási tanácsadóval beszélni.
2018. ápr. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!