Erik vagy Ervin?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik név jobb? Nemsokára megszületik a kisfiam és még mindig nincs neve. Ez a kettő maradt mostanra ami még tetszik. Apukája nevét Pétert is megkapná, de szeretném ha lenne saját neve ami csak az övé. Szerintetek melyik jobb? Felmerült még a Benjamin, Benedek, Gergő de ezeket elvetettem.

2018. aug. 15. 12:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ervin.
2018. aug. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
0%
Nekem egyik sem, akkor már inkább a Gergő vagy Benedek.
2018. aug. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Ervin - lágyabb


Erik - keményebb.


Mi megy inkább a vezetéknévhez?

2018. aug. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%
Nekem ez nagyon egy kategória, talán inkább Erik, az férfiasabb.
2018. aug. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
24%
A kettő közül az Erik tetszik jobban. De a Benedek az amit a saját gyerekemnek is szívesen adnék és a Gegelyt is (a Gergő nem tetszik).
2018. aug. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
46%
r kimararadt Gergely
2018. aug. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Igen szerintem is az Erik ferfiasabb, viszont van egy Erik az ismeretségi körben és picit ezért húzok az Ervin felé. A vezetéknév egy rövid német eredetű, á magánhangzó van benne. (bocsi nem akarom leírni).


Apuka katona Ervin jelentése hadsereg Erik pedig harcos szóval mindkettő jó lehet.


Úgy olvastam az anyukának van egy hónapja anyakönvezni a gyereket születés után. Ez tényleg így van? De tudom a kórházban muszáj megadni egy nevet.

2018. aug. 15. 12:41
 8/23 anonim ***** válasza:
Ervin.😊 Nekem Erik "a viking". 😃
2018. aug. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
50%

A kórházban muszáj megadni, nincs rá egy hónap. A születés után elindul az adminisztráció a társadalombiztosítás, a népességnyilvántartó, a NAV, stb. felé, hogy is lehetne ezt követni, ha mindenki még variálna egy hónapig? A szülés előtt kell mondani egy nevet, az lesz a karszalagon. A kórházi tartózkodás alatt még megkeres személyen az anyakönyvvezető is, akkor felveszi/egyezteti veled a szülők személyi adatait és kéri a gyerek nevének megerősítését. Aláírod a papírt, onnantól az a gyerek neve. Létezik névmódosítási eljárás később is, jogilag leheséges persze, de ez egy hosszas procedúra. A gyerek meg szembe fog köpni, hogy egész életében hülyének fogják miattad nézni, hogy a neve "Kovács Erik" a születési neve meg "Kovács Ervin". Ezt egész életen át magával viszi.


Szóval ne bomolj, legyen már elég az a 9 hónap találni a gyereknek egy nevet...

2018. aug. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
68%

Ervin nagyon szép, Vininek becézném. Nálam is benne lenne az esélyesek között de sajnos a vezetéknév ER-re végződik.

Erik egyáltalán nem tetszik. Túl külföldies, Erik a viking jut eszembe, de összességében nekem inkább nőies hangzású (lehet az Erika miatt).

2018. aug. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!