Erik vagy Ervin?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik név jobb? Nemsokára megszületik a kisfiam és még mindig nincs neve. Ez a kettő maradt mostanra ami még tetszik. Apukája nevét Pétert is megkapná, de szeretném ha lenne saját neve ami csak az övé. Szerintetek melyik jobb? Felmerült még a Benjamin, Benedek, Gergő de ezeket elvetettem.

2018. aug. 15. 12:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
33%
Ezek közül leginkább a Benjamin tetszik,adnám is,de mivel az Erik vagy az Ervin jöhet mostmár csak szóba,én az Erikre szavazok.
2018. aug. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%

Egyik sem tetszik, mert az Ervin olyan lányosan hangzik, az Erikről pedig nekem is a viking jut eszembe.

Szerintem amiket elvetettél mind jobbak ettől a kettőtől.

2018. aug. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
65%

Ervin

nagy szerelem volt :) szép emlék

2018. aug. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
65%

Mindkettő nagyon tetszik. Én is becézgetős vagyok , én is Vininek becézném. Pont emiatt vetettük mi el az Eriket mert azt nem lehet becézni.

És nem lehet várni, sajnos azonnal dönteni kell , már a szülőszobán hogy mi lesz a neve.

Múltkor tettem fel itt egy kérdést ezzel kapcsolatban, hogy nem lehet e egy picit ismerkedni a babával mielőtt "ráhúzok" egy nevet egy életre (mint külföldön)...

Erre többen lehurrogtak, hogy milyen anya vagyok hogy nem érzem már méhen belül hogy Sárám vagy Lénám van !Mert egy rendes anya azt megérzi, már akkor,mikor a baba a hasában van...

És sokan leírták hogy már a szülőszobán megkérdezik és ahogy megszületett rögtön rá is kerül a szalagjára a neve (én ezt azért furcsállom, mert nekem pár éve a lányom szalagjára az én nevem került, mert hogy én vagyok az anyja és az a biztos)

2018. aug. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
65%

Harmadik kisfiam Ervin, mi is úgy becézzük, hogy Vini.


Sosem találtam lányosnak ezt a nevet, őt ismerve meg főleg nem. :D Tutira nagy csajozós lesz a fiatalember :D


Én alapból szeretem a germán neveket, a családnevünk nekünk is német. Amúgy az Erik is jó, becézni pl. mindenkit lehet. Ha más nem, úgy, hogy Öcsi. :D

2018. aug. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
65%

Kisfiam Erik és valóban egy kis viking. A nagyapja előszeretettel becézi így. Bátor, erős, olyan mint a tűz.

Az Ervin nagyon befutó nálam is. A tesónál nagy esélyes lesz.

2018. aug. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Egyszer régen még a Szekeres Nórával készítettek egy interjút és ő szülés után pár héttel nevezte el a gyerekét pont azért hogy ő is lássa mi illene rá jobban. Szóval szerintem valamilyen úton módon lehetséges.


Nekem is tetszik mindkét név ezért nehéz a döntés :).Valahogy az Ervin mintha lágyabb lenne arról a világoskék szín jut az eszembe az Erikről pedig a sötétkék, bár tudom ez lehet hülyén hangzik. Köszi az eddigi válaszokat.

2018. aug. 15. 16:48
 18/23 anonim ***** válasza:
Megszületett a kisfiad? Melyik nevet kapta meg? :)
2018. aug. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Még van pár hetem. Eddig az Ervin a nyerő :).
2018. aug. 23. 13:56
 20/23 anonim ***** válasza:
Nekem az Erik tetszik jobban. Az én kisfiam is ezt a nevet fogja kapni.
2018. aug. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!