Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kapuzárási pánik miatt kisbaba...

Kapuzárási pánik miatt kisbaba? Mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A férjem 48 éves, én 27 vagyok. Az utóbbi időben egyre jobban előjött rajta a kapuzárási pánik, nem fogadja el, hogy telik az idő, és már nem bírja pl. úgy a sportot, mint 35 évesen. Régen is figyelt magára, az öltözködésére, de amit mostanában csinál, az borzalom... Folyamatosan veszi a drágábbnál drágább krémeket, vitaminokat szed és most kitalálta, hogy a szemét is megműtteti, mert biztosan nem fog szemüveget hordani, és hogy ez neki nem az öregség miatt van, stb. Most azt is kitalálta, hogy ő megcsinálja motorra a jogosítványt és motorozni fog. Közben folyamatosan vásárol, úgy öltözködik néha, mint egy kamasz és mindenből a legújabb kell neki. De közben a telefonját alig bírja kezelni, a tv-ket nem bírja bekapcsolni sem sokszor. Ráadásul most a lányával nagyon összevesztek, 3 hónapja nem is beszél vele. Mert a lánya nem akarja elvégezni azt az egyetemet, ahol a férjem végzett, ő meg ezen kiakadt. Rettenetesen viselkedett, elhordta mindennek a lányát, meg hogy többet hallani sem akar felőle... Most pedig felhozta, hogy legyen gyerekünk. Pedig eddig ő is tartózkodott ettől, mert hogy neki elég egy gyerek, nem akar újra pelenkázni, éjszakázni, lemondani a normális, minőségi szórakozásokról.Nekem 20-25 évesen eszembe sem jutott, hogy gyereket szüljek, egyetemre jártam, utazgattunk, buliztunk és nekem sem hiányzott, hogy lemondjak bármiről egy kisbaba miatt. Utána elkezdtem dolgozni, építem a karrieremet, elfoglalt vagyok. Még az esküvő után is beszéltünk erről és megegyeztünk abban, hogy nem kell gyerek, jól elvagyunk mi így. És én ezt így is gondolom jelenleg is. De ő egyre többször jön ezzel, meg hogy az egyik barátunknak is 51 évesen lettek ikrei, és teljesen megfiatalodott tőlük. Szóval szerintem neki most azért lett egy ilyen "fontos", mert retteg az öregedéstől, és ez is csak egy eszköz lenne neki, hogy ne szembesüljön azzal, hogy már sosem lesz fiatal.


Szeretem nagyon, jó a házasságunk is. De az eléggé megijesztett, ahogy a lányával viselkedett, meg ahogy jelenleg is hozzááll szegényhez. Pedig normális lány, az egyetlen "bűne", hogy ő más beállítottságú, mint az apja, és másfajta dolgok érdeklik. Mielőtt kiderült ez az egész továbbtanulós cirkusz, az apja folyamatosan mézes-mázas volt vele, mindent első szóra megkapott, hozta-vitte folyamatosan, most meg beszélni sem lehet erről, vagy a lányáról itthon.


2018. aug. 18. 12:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Hát Ő ilyen, ha jól elvagytok, fogadd el, fiatalos akar lenni. 70-80 évesen is nemzenek a férfiak utódot, a kapuzárási pánik nem igazáén jellemző rájuk. Az a nőké, a 35 év körüli nőké. És olyan szempontból neked is jó lenne rászánni magad, mert "az építem a karrieremet" program sokszor nem leállítható "hírnév-vagyon-rang" és pénz hajhászásba torkollik, és későn kapnak észbe. Fel is kell nevelni a gyereket, ideje van.
2018. aug. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
Előjött a természetes igénye, hogy szülj. Ideális korban vagy. Hajrá.
2018. aug. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Az attól függ. Ha amúgy szeretnél majd gyereket,akkor oké,de ha úgy érzed,hogy nem vágysz gyerekre,akkor ne vállaljátok.
2018. aug. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én most még biztosan nem akarok gyereket, maximum 3-5 év múlva. Élvezem a munkámat, nagyon szeretek dolgozni. Tudom, gyerek mellett is lehet, de valljuk be, az közel sem ugyanaz. :)

Meg ha majd a mi gyerekünk is közli 17-18 évesen, hogy nem akarja az apja munkáját folytatni, akkor vele sem áll többet szóba? Engem ez aggaszt, meg hogy amíg itt volt a lánya, beszélt vele, addig szóba sem került, hogy nekünk legyen közös gyerekünk.

2018. aug. 18. 13:09
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
Nem josolok nagy jövőt nektek. Te is a lánya lehetnél... Borzasztó sok ez a korkülönbség.
2018. aug. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Együtt vagyunk már 8 éve, sosem éreztük hátrányát.
2018. aug. 18. 13:19
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

"Meg ha majd a mi gyerekünk is közli 17-18 évesen,"

- ajaj elég minden napnak a maga baja...

Ismered a káposztáskő mesét?

Arany László A kis ködmön

[link]

2018. aug. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Soha nem szülnék gyereket, ha nem akarok. Csak akkor, amikor akarok és amikor úgy érzem, hogy eljött az ideje.

Viszont sok jóra ne számíts. Ha már most zavarja az öregedés, szerinted, amikor már 60 éves lesz, nincs messze az már, te meg még 40 sem leszel, akkor meg majd jönnek a féltékenységi jelenetek, hogy biztos fiatalabb pasira vágysz, stb.

Arról nem beszélve, hogy gyakorlatilag neked apád, a gyerekének az öregapja lehetne. Már most is akár, nemhogy pár év múlva.

De te tudod. A te életed. Úgy rontod el, ahogy akarod...

2018. aug. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
kérdező, milyen választ vársz? mindenkit lepontozol, mégis mire vársz itt? írjuk mi azt, nekünk ugyanis mindegy.
2018. aug. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
Összeálltál egy apád korúval, úgy látszik ennek nem lesz jó vége. Te három-öt év múlva akarsz gyereket ő akkor már 50-en felül lesz, az az unokázás időszaka.
2018. aug. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!