Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek hogy reagált a nagyobb...

Nektek hogy reagált a nagyobb gyerek a kis tesó rá?

Figyelt kérdés
Pár nap múlva születik meg a második kisfiam, és aggódom, hogy a nagyobb (2,5 éves) mit szól majd ahhoz, mikor hazahozom a kicsit. Persze sokat beszélgetünk a témáról, puszit ad mindig a hasamra, szokott énekelni a tesónak, de aggódom, mit fog ahhoz szólni, amikor már tényleg köztünk lesz. Nálatok hogy volt? Mit reagált a kicsire a nagyobb?

2018. aug. 18. 17:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
84%
A kicsit hazavittük, útközben elaludt és a hordozóban hagytuk otthon is. A 21 hónapos fiam leült mellé a földre, nézte, még egy kisebb plüsst is adott neki. :) mindig ott volt, ahol ő is, a cumit pakolta a szájába, simogatta. Igazából mászásig nem is volt semmi gond. Azóta odafigyelünk, hogy hagyja a tesóját játszani de vannak zűrök azzal, hogy a kicsi állandóan menne a nagy után és nem hagyja játszani, most 13 hónapos a kicsi.
2018. aug. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
56%
23 hónap van köztük, terhesség alatt sokat beszélgettünk, hogy mi lesz, hogy lesz, babáztunk (pedig fiú). Amíg kórházban voltunk, nappal mamával volt, mintagyerekként viselkedett. Első otthoni napon folyamatosan csimpaszkodott, érdeklődött a pici iránt, de láttam rajta, hogy valami nem okés. 3. napra bukott ki, mindenért (szó szerint mindenért) üvöltött, csapott-vágott. Próbáltam bevonni a teendőkbe, próbáltam csak vele lenni, szoptatáskor odahívtam volna bújni/beszélgetni/olvasni, mindent bevetettem, sikertelenül. Apával és mamával elvolt, a kicsi érdekelte, simizte, puszilta, odaadta neki a szundikendőt, engem megutált. 3 napig ez ment, teljesen kétségbe voltam esve. Védőnő javasolta, hogy hadd kapja meg egy kicsit a kistesót. Szeleburdi kis hurrikán gyerek, így félve, de belementem. Pólyában az ölébe tettem, egyik kézzel őt simogattam, másik kézzel alátartottam a kicsinek. Ekkor végre tudtam vele beszélgetni, és mint akit elvágtak, újra a régi lett. 1 és 3 évesek lesznek, imádják egymást. Akad néha kis játékféltékenység, de annyi baj legyen. Hihetetlen összhang van köztük, ketten együtt akkora huncutgyárosok, hogy szűnik az ész. :D
2018. aug. 19. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Na, attól én is félek, hogy majd durvábban nyúl a picihez, az én kisfiam is egy kis dömper... De oda fogom neki adni, ha kéri
2018. aug. 19. 08:31
 14/18 anonim ***** válasza:
64%

5 év van köztük.

A tesóját imádja, babusgatja, szórakoztatja, viszont velünk azóta a kezelhetetlen, hisztis, bőgős szörnyeteg lett, iszonyatos kínszenvedés így a nyári szünet, teljesen kikészülök tőle, alig várom az óvodakezdést :(((

2018. aug. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
51%
Nagyon nagyon várta a nagylányom a hugit (2 év korkülönbség). A korházban is nagyon boldog volt mikor meglátta és akkor is nagyon lelkes volt mikor hazahoztuk. 2-3 napig minden szépen ment, aztán valami átfordult benne és mindenért ment a hiszti,üvöltés. Elötte még sosem kellett megcibálnom,azokban a napokban párszor sajnos elöfordult mert nagyon durva volt amit müvelt. Kellett neki pár hét h lenyugodjon. De csak velünk felnöttekkel volt ilyen, a hugit sosem bántotta és sosem mondta h vigyük vissza. Aztán elmult az örjöngés és azota imád mindenki mindenkit:)
2018. aug. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
84%

Szerintem abszolút nem lesz gond,az én egyik közeli rokonomnál is ez volt,hogy jön a kistesó és a nagyobbik még csak kettő éves volt. Semmi féltékenység nem volt,imádják egymást. Persze ez részben nevelés kérdése!

Remélem tudtam segíteni! Egyébként gratulálok!

2018. aug. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Hát, remélem nem lesz gond, lehet, azért aggódom jobban, mert a testveremmel sose volt szoros a kapcsolatunk, még most sem, és köztünk is 2,5 év van. De nemsokára kiderül, mi lesz, holnap lesz a császárom.
2018. aug. 21. 14:10
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Minden jót nektek!:)
2018. aug. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!