Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire várjátok el, hogy a...

Mennyire várjátok el, hogy a nagyobb gyerek segítsen a baba körül?

Figyelt kérdés

Az oldalon is olvastam már, hogy sokak szerint ha baba születik valahol, akkor a nagyobb gyereknek kötelessége segíteni, vigyázni rá.


Nekem is nemrég született meg a féltestvérem (decemberben) és anya konkrétan haragszik, mert rám nem számíthat itthon... De elég elfoglalt vagyok (igen, még 16 évesen is lehet az az ember).

Pl. különórára járok matekból, spanyolból és angolból is, mert érettségizek belőle idén. Heti kétszer járok táncra is, délutánonként. A különórákra ugye külön is kell készülnöm, főleg a nyelv olyan, hogy naponta igyekszem elővenni. Utána még tanulok a sulira is és rögtön este 7-8 óra van... De amúgy azt sem lehet mondani, hogy annyi gonddal és kosszal járnék itthon, mert szinte itthon sem vagyok, 5-6 körül érek haza és utána már csak a szobámban vagyok. Nem is szoktam nagyon enni itthon. Ráadásul pénteken már haza sem jövök, vagy apánál vagyok, vagy a barátomnál. Legközelebb vasárnap délután/este jövök haza, hétköznap meg ugye csinálom a dolgaimat, tanulok.


Ráadásul úgy gondolom, hogy nem az én feladatom lenne az, hogy a babára figyeljek, rendbe tegyem.


2018. febr. 22. 14:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Énszerintem egyáltalán nem a gyerek feladata. Ha kicsi a korkülönbség,akkor kell bevonni játékosan a nagyobbat a kicsi ápolásába,hogy elkerüljük a testvérféltékenységet. Pl. Én 2.5 évesen kaptam testvért,anyukám mindig bevont a dolgokba:adjam oda a popsikrémet,ilyenek.


A másik meg:gyerek gyerekre ne vigyázzon!

2018. febr. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Sose várom el a fiamtól (10 éves), hogy segítsen vagy vigyázzon a kistestvèrère. Ha van kedve vele játszani,segíteni akkor szívesen veszem.

Azt is tudom,pár év múlva már kevesebbet fog vele lenni....a saját útját fogja járni. Ez így van rendjén szerintem.

2018. febr. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%
Nem, nem kötelesség kérdése. Ha viszont van egy kis szabadidőd, és jószándékod, besegíthetnél, ha más nem, a házimunkában. Biztosan jól esne anyukádnak. Gyakorizás helyett mondjuk, ha már otthon vagy 2-kor, és nem 5-6 körül...
2018. febr. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

A baba korul nem, viszont azt elvarom, hogy segitsen otthon.

Mosogatas, takaritas, mosas ez alap egy 13 evesnel is, nemcsak egy 16 evesnel.

2018. febr. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ezt nem úgy kell felfogni egyik félnek sem, hogy elvárás meg kötelesség, hanem akit szeretsz, arra figyelsz és megpróbálsz olyanokkal kedveskedni neki, amire épp szüksége van. Nem viszonzásul, hanem előre. Ha szereted a családod, ha elég fontosak neked, néha kiveheted részed a szolgálatokból is, nem csak a szolgáltatásból, akkor is ha "nem a te dolgod" és lenne más, ami élvezetesebb vagy pihentetőbb.
2018. febr. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Heti kétszer van neki fizetett segítsége, főzni sem szokott minden nap (bár ez engem ugye nem érint).

Jelenleg 38.8 fokos lázam van, a fürdőszobába alig van erőm kimenni...

2018. febr. 22. 14:38
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb hiba, amit elkövethet egy szülő, hogy kötelező feladatként rásózza a nagyobbra a kisebbet. Egyenes út ahhoz, hogy megutálják egymást.


Persze az rendben van, hogy családtagok segítik egymást. Pl.: gyakran vigyáztam a kishúgomra, mert anyukánk egyedül nevelt és máshogy nem tudta megoldani, DE sose úgy kommunikálta, hogy "neked kutya kötelességed ezt megtenni", hanem hálás volt, értékelte és így egészen máshogy esett. Illetve sose bízta rám csak azért, mert neki kényelmesebb volt úgy.

2018. febr. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én nem utálom a picit, meg ha van időm, és kedvem is, vigyázok rá, beszélek hozzá. De mikor pl. hazaesek délután 5-kor, és még prezentációt kell csinálnom másnapra, plusz nyelvvizsgás feladatokat is, akkor ne jöjjön már oda anya, hogy vigyázzak a babára másfél órát, meg ha nem végez időben a bevásárlással, akkor fürdessem is meg, vagy ha sír, etessem meg (főleg, hogy ezt a kettőt utálom, mert a fürdetésnél félek, hogy elejtem, etetésnél meg néha nem veszi a szájába a cumisüveget és egyre jobban sír...).
2018. febr. 22. 14:50
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Etetést, fürdetést szerintem sem neked kellene csinálnod, max. vészhelyzetben. Anyukád egyedül van? Lehet, hogy félti a kistestvéred influenza-szezon lévén, hogy magával vigye, de elvileg elég rossz taktika pont a munkaidő utáni tömegnyomorban elmenni bevásárolni, amikor - gondolom - otthon van vele és így máskor is megtehetné. Ötletként esetleg pendítsd meg a házhoz rendelést (ha fizetett segítség belefér, egy Tesco is bele fog) és akkor mindenki jól jár.
2018. febr. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%

Beszéld meg anyukáddal, hogy szívesen segítesz a kisbaba ellátásában.

De:

Nincs bármikor bármennyi időd erre, hanem mondjuk heti másfél órával számolhat.

Szóljon előre legalább két három nappal, hogy be tudd osztani az idődet és ne arra a délutánra tervezd a témazáró dolgozatra való felkészülést, mikor ő pont fodrászhoz szeretett volna menni. Nem biztos, hogy azon a napon amit először mond rá fogsz érni, lehet, hogy egyezkednetek kell.

Vannak dolgok, amiket nem vállalsz. Pl. a fürdetés, etetés.

Szerintem ez így normális. Az én nagylányaim 12 és 14 évesek voltak, mikor a kisöccsük született, és ilyesmi rendszerrel működtünk. Ha azt mondták, nem érnek rá, tudomásul vettem. De nagyon hálás voltam a középsőmnek, hogy őrizte a pár hónapos öccsét, amíg én felvételizni kísérgettem a nővérüket. Ha nem vállalta volna, szerveztem volna egy bébiszittert.

2018. febr. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!