Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyik héten nálam, másik...

Egyik héten nálam, másik héten az apjánál? Van, aki így csinálta babával, válás után? Milyen volt?

Figyelt kérdés

A férjemmel elválunk, van egy fél éves kislányunk. Attól, mert a mi kapcsolatunk nem működött, nem tartom rossz apának. Sőt, imádják egymást a picivel, pl. esténként ő fürdeti, altatja. Napközben is el van vele, viszi sétálni, vagy magával akár, de amíg ébredt éjjel, akkor is simán felkelt hozzá. Viszont ugye a válás miatt ez borul, és ő amellett van, hogy egyik héten legyen nála a lányunk, utána pedig nálam... Bevallom, hogy amíg ilyen pici, nem tudnám odaadni napokra neki. Tudom, az apja, ugyanolyan szülője, mint én, de mégiscsak fél éves.


Csak közben nem akarom, hogy úgy érezze, elszakítom a gyerektől, mert nem ez a célom, nem akarom ellehetetleníteni a kapcsolattartást (tudom, hogy sok nő ezt teszi).


2018. aug. 19. 22:38
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
56%

Szegeny baba!😰

Miert kell bolcsibe mennie ha kotetlen a munkaidotok?

Valahogy ez tobb sebbol verzik🙄

Tenyleg nem kellett volna nektek gyerek, de mivel mar megvan...

Egyertelmu lenne szamomra, hogy a gyerek nalam marad, apuka meg johetne barmikor es barmeddig maradhatna.

Te kepes lennel 1 hetre lepasszolni a kisbabad?😵

2018. aug. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék belemenni ebbe a pro/kontra témába, hogy vajon jó-e a bölcsi, vagy sem. Mindenki döntsön úgy, ahogy nekik megfelel!:) A kötetlen munkaidő sem azt jelenti, hogy akkor egész nap lustálkodhat, gyerekezhet anya, apa és majd éjjel, amíg a gyerek alszik, dolgozik. Nem így működik.


Írjátok már le légyszi még párszor, hogy "nem kellett volna nektek gyerek", az majd tuti könnyít a helyzeten. Ostoba banda.



A normális válaszokat köszönöm szépen, mindenképpen felkeresünk egy gyerekpszichológust.

2018. aug. 19. 23:39
 13/42 anonim ***** válasza:
63%
Te koncentrálj a gyerekre, a ferjed meg dolgozzon. 3 évet kibirtok így. Segítsen anyagilag.
2018. aug. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:
Amíg együtt voltunk, addig sem volt tervben, hogy én majd 3 évig itthon leszek. Nem kibírni szeretnénk az éveket, hanem élvezni. Igen, mi is, mint szülők. Nyilván, majd ahogy nő a pici, látjuk, hogy mennyire nyitott mások felé, hogy viselkedik a kortársai között, stb. De elnézve a mostani helyzetet, nem valószínű, hogy bármi gond lesz. Életvidám, mosolygós és érdeklődő baba, aki bárhol jól elvan.
2018. aug. 19. 23:50
 15/42 anonim ***** válasza:
62%
Nagy teher nektek ez a gyerek-tema. Nem tudom megérteni az ilyen anyákat. Elrepülnek az évek. Élvezni az életet velük is lehet. Csak félre kellene tenni az onzest.
2018. aug. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:
Nem teher egyáltalán, valamit nagyon félreértelmeztek. Valakinek az az élet, hogy a gyereken lóg 0-24, másnak pedig ez túl sok. Ideje lenne már elfogadni mindenkit, nem erőltetni a saját nézeteinket!:) Nem kell a megértésed, csak ne fárassz itt a hülyeségekkel. Én sem értem, más anyának miért jó, hogy 3-4 évig otthon ül, és elhagyja magát, nem képzi magát. Mégsem szólok bele, egyszerűen azért, mert nem az én dolgom és nem érdekel.
2018. aug. 19. 23:58
 17/42 anonim ***** válasza:
62%
Számomra egy érzéketlen ember vagy. Ennyi elég is volt belőled. Jó babazast. Remek terv, havi két hétre megszabadulni tőle👌👍
2018. aug. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:
Pont nem érdekel, milyen embernek tartasz. Lehet, hogy ez más anyukáknál működik, mert látom, hogy nagyon próbálsz a lelkembe gázolni. De nem izgat ez a "szörnyű anya vagy, minek kellett neked gyerek" szöveg. Tudom, hogy nem vagyok az, van egy boldog kislányom, akit nagyon szeretek. Nekem ez a fontos.
2018. aug. 20. 00:09
 19/42 anonim ***** válasza:
98%
Ne így legyen. Azzal nem lehetetleníted el a kapcsolattartást, ha Nálad marad a pici, ő pedig bármikor jöhet, Veletek lehet, viheti sétálni. Egy ilyen pici babának még tényleg állandóság kell, egy biztos pont. És ez heti váltással nem megoldható. Az pedig, hogy fél évesen kivel van el, sétál az apjával, visszaaludt vele éjszaka, vagy nem is kel éjjel,... - ezek még nem mérvadóak, mert egyik napról a másikra változhat. Lesz még beteg, jöhet a szep.szorongás, lehet lesz olyan foga, amelyik megviseli, amikor jön, ... A kérdésed alapján úgy látom, Te is érzed, hogy nem így kell ennek lennie. Gondolom, hogy annyira szereti az exed, hogy nem akar elszakadni tőle, de ebben a baba érdekeit tartsátok szem előtt, mert ez az egész életére hatással lesz.
2018. aug. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
41%
Adjatok orokbe, jobban jar!
2018. aug. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!