Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyik héten nálam, másik...

Egyik héten nálam, másik héten az apjánál? Van, aki így csinálta babával, válás után? Milyen volt?

Figyelt kérdés

A férjemmel elválunk, van egy fél éves kislányunk. Attól, mert a mi kapcsolatunk nem működött, nem tartom rossz apának. Sőt, imádják egymást a picivel, pl. esténként ő fürdeti, altatja. Napközben is el van vele, viszi sétálni, vagy magával akár, de amíg ébredt éjjel, akkor is simán felkelt hozzá. Viszont ugye a válás miatt ez borul, és ő amellett van, hogy egyik héten legyen nála a lányunk, utána pedig nálam... Bevallom, hogy amíg ilyen pici, nem tudnám odaadni napokra neki. Tudom, az apja, ugyanolyan szülője, mint én, de mégiscsak fél éves.


Csak közben nem akarom, hogy úgy érezze, elszakítom a gyerektől, mert nem ez a célom, nem akarom ellehetetleníteni a kapcsolattartást (tudom, hogy sok nő ezt teszi).


2018. aug. 19. 22:38
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem! Kizárt dolog.
2018. aug. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
93%
És a munkát h oldana meg?
2018. aug. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%

Gondold végig logikusan, hogy oldjátok meg a gyakorlatban!

6 hónapos, teljes felügyeletre szorul, 0-24, heti 7 napban. Egy gyerekkel csak egy szülő lehet GYED-en. Ki lesz az, aki jövedelem nélkül fogja tudni fenntartani magát? Vállalod? Gondolom, nem. Nyugi, ő se fogja.

Olyan munkátok van, amit otthonról tudtok végezni? Mindkettőtöknek?

Vagy hogy kell elképzelni? Egy hétig dolgoztok, egyet nem?

2018. aug. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
Azt el se tudom képzelni, hogy a szeparációs szorongás és egyebek ilyen esetben hogy zajlik. Hogy kapja meg az állandóságot, ami a biztonságérzethez kell.
2018. aug. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
Garantalt lelki roncs lesz a gyerek. Gyerekpszichológussal egyeztess! Felvilágosít majd róla, hogy egy fix személy jelenléte nélkül tönkreteszed az életét. Egy normális kapcsolata sem lesz. Tanulj mielőtt döntesz!
2018. aug. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Igen, mindkettőnk munkája olyan, hogy nem 8-tól 4-ig tart, bárhonnan végezhető. Plusz van segítségünk is, és kb. 1 év múlva szeretnénk, ha bölcsis lenne majd a lányunk.
2018. aug. 19. 23:11
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
Ennel rosszabb megoldas szerintem nincs. Gyerekpszichologus velemenyet valoban kerjetek ki, o majd szepen elmagyarazza, hogy mi evvel a gond. Egy gyereknek rendszer kell, biztos otthon, biztos pont, biztos szemely. Es nem ugy, hogy ezt hetente valtogatjuk... tonkreteszitek lelkileg teljesen.
2018. aug. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
46%
Én még a 14 éves megesett kislányoknak is azt szoktam mondani, hogy igenis tartsák meg a babájukat, de nektek nem kellett volna gyerek. Nagyon nem. Alapból hogy tud így megromolni egy házasság, ami fél éve még teljesen rendben volt? Ráadásul a legszebb, legizgalmasabb időszakban... Meg hogy lehet úgy tervezni, szükség nélkül, hogy a másfél évest bölcsibe adjátok, főleg ilyen rugalmas munkahelyek mellett?
2018. aug. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
56%

Gondolkozz már ember! Fél éves!!

Plussz a bölcsi is sz r ötlet egy 1,5 évesnek...

2018. aug. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

Húha, pár válaszoló itt el van tévedve. A bölcsiig még van bő egy évünk, ez a téma nem aktuális. Ráadásul ezt majd mi döntjük el, nem idegenek, akik semmit nem tudnak a lányunkról... Nem heti 5 nap szeretnénk, hanem mondjuk 2-3 nap, 4 órában. Rengetegen csinálják így, olyanok, akik nem dolgoznak. Nekik is jó, és a gyerekek is élvezik a hasonló korúak társaságát.

Aki pedig azzal jön, hogy nekünk nem való gyerek... :D Nagyon szeretjük a lányunkat, függetlenül attól, hogy egymást már nem. Az senkinek sem lenne jó, ha miatta maradnánk együtt és azt látná, hogy anya és apa nem bírja egymást elviselni.

"Én még a 14 éves megesett kislányoknak is azt szoktam mondani, hogy igenis tartsák meg a babájukat" Ezt a részt pedig inkább nem kommentálnám...

2018. aug. 19. 23:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!