Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit rontok el? Tudatos nevelés...

Mit rontok el? Tudatos nevelés, tanítás hogyan? Rossz anya vagyok!

Figyelt kérdés

Nem tudom mit rontok el, 10 hónapos a kislányom, nagyon akaratos, makacs baba. Ha valamit nem kap meg amit kiszemel elkezd sírni, feszíti magát és ami a keze ügyébe van dobja el.

Biztos, hogy én rontottam el valamit, csak nem tudom mit.

Úgy érzem türelmetlen vagyok. Nagyon szeretném úgy nevelni, tanítani a kislányomat, hogy megértő, szófogadó gyerek legyen, hogy ha már egy kicsit nagyobb lesz akkor tudja majd, hogy ha azt mondom kislányom nem szabad akkor nem kezd majd hisztizni hanem megérti.

A férjem mivel dolgozik így esténként van itthon , ha ő szól neki és komolyan, határozottan szól a kislányom hallgat rá, ha sír abba hagyja ha apa szól. Pedig a férjem még a hangát sem emeli fel. Én hiába szólok mintha ott se lennék. Nagyon rossz anyának érzem magam, sokszor úgy érzem nem is a kislányomba hanem bennem van a hiba.

A szülés óta változtam így meg, sokkal stresszesebb, feszültebb vagyok.


2010. jún. 21. 11:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben járok , csak az én babám 15 hónapos. Sokszor könnyebb odaadni a dolgokat és ráhagyni mindent csak 1 nyugodt perce legyen az embernek.

Nekem is mindig ez jár a fejemben hogy rossz anya vagyok, de mit tegyek állandóan egyedül vagyunk. Apa most is Németben van én meg úgy csinálom ahogy tudom, ez van. Mondjuk nálam vannak sokkal engedékenyebb anyák is ahogy látom. Ne ess kétségben minden baba más a személyiségét nem tudod és nem is szabad megtörni.

2010. jún. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Más is ki vagyok facsarva, a baj nem veled van. Én sem mindig tudok türelmes lenni a fiammal, mert olyan szinten feszegeti a határait néha, hogy borul a bili. Egyébként én a saját fiamon azt vettem észre, hogyha már kiabálok vele valamiért néha akkor fogja fel, hogy nem szabad. Pedig aztán leülök vele egy csomószor és elmagyrázom, hogy ezt azért nem szabad stb... És mégis néha a hangos szóból ért.
2010. jún. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!