Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elegem van az állandó veszeked...

Elegem van az állandó veszekedésből! 15 hetes a kisfiam és öljük egymást apával! Mi legyen?

Figyelt kérdés
Mivel sajnos vennünk kellett tápszert,megelkezdtem kostoltatni a babával és ez ugye pénzbe kerül+a pelenka megminden ezért azt mondta a havi bevásárlásbol kell vissza vennünk!De anyukájának most már 3.4hónapja nem engedi kifizetni az egész telefonszámlát!Erre egy szavam sincs!Ma vette, akciósan jó áron pelenkát,tesómnak is vettem mondtam neki majd fizetéskor kifizeti,erre az én kedves férjem teljesen kiakadt!Miért vettem,már eleget segítettünk nekik!Ehhez hozzátartozik az ha kölcsön adtunk nekik akkor visszaadták fizukor,soha nem mondtuk nekik azt hogy jol van a hááát hadjad csak!Én reagálom túl?Szereti a fiát nem is erről van szó de a pénzt is!
2010. jún. 21. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Szia!Nálunk is ponosan ez a helyzet!!Bár az én lányom már 20 hós de az apukája folyton kiakad ha veszek neki valamit pedig csak tényleg a legszükségesebbeket veszem meg.Rajta nem spórolok!!!!!!!!Próbálom jobb belátásra bírni de már unom hogy mindíg mindent megkell magyarázni és elszámolni.Nem hiszem hogy te reagálod túl!Valahogy próbáljátok megbeszélni ezt a helytete.Én is ezen vagyok.
2010. jún. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy te is túl reagálod egy kicsit, a hormonok is játszanak ilyenkor, de a férjednek megértőnek kellene most lenni, nem rég szültél, a babátok még kicsit, nagy rajtad a nyomás.Azt nem értem ha a tesódék visszaadják a kölcsönt akkor mi a baj.
2010. jún. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért Ti fizetitek anyósod telefon számláját ha nem engedhetitek meg magatoknak?Az adakozzon akinek van miből,és nem megy a család rovására.A kölcsön az teljesen más,bárki megszorulhat.Kire számítson ilyen kor az ember ha nem a családjára.Én sosem értettem miért kell a pénz miatt veszekedni.Mi a férjemmel a több mint 10 év alatt pénz miatt még sosem vesztünk össze.Pedig voltunk párszor nagyon aggasztó helyzetben.Ülj le elbeszélgetni a férjeddel,mert ez így nem jó.
2010. jún. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

gondolom eddig is ilyen volt, tudtad kinek szülsz gyereket.

Valószínű csak az változott, hogy te magaddalszemben eddig elfogadtad a viselkedését, de a babának mindent meg akarsz adni. Ő pedig továbbra is olyan mint eddig.

Üljetek le és számoljátok ki mi az a fix költség, ami minden hónapban kell a babának, akkor azt mindketten tudjátok, azon nincs veszekedés. Számoljatok hozzá valamennyit orvosra, váratlan kiadásra. És ha nő a gyerek akkor módosítsátok a valós költségek alapján.Igy legalább ezek minden hónapban megvannak és nincs rajta veszekedés.

2010. jún. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Szia! Le kell ülni megbeszélni (nem veszekedve). A te rokonod ugyanolyan fontos neked, mint neki az övé - ezt kell megértetni. Érvek-ellenérvek - végül kompromisszumot kell hozni. Ha segítünk az egyiknek, segítünk a másiknak is!
2010. jún. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Az én párom is ilyen volt nagyon sokáig. Nálunk is akkor kezdődtek a bajok mikor meglett a gyerek, előtte mindent megvett nekem szólni sem kellett érte, még túlzásba is vitte néha. Nekem sajnos korán elapadt a tejem ezért tápszerezni kellett a babát ami ugye nem kevés pénzbe kerül. Eleinte drágább tápszert vettünk (milupát) utána áttértünk a Mildibére de a páromnak az is túl drágának bizonyult mert egy doboz 714 Ft és még egy hétig sem volt elég a gyereknek. Igényelt OTP egészségpénztári kártyát, azóta arra vásárolom a tápszert. Mikor elkezdtük a hozzátáplálást vásárolgatott üveges kaját a gyereknek, de nem örültem neki mert drága is meg sz.r is, tartósítós stb. Inkább mondtam, hogy azt a pénzt költse el a zöldségesben. Pelust a legolcsóbbat vesszük (TESCO gazdaságost) popsitörlőt is azt vagy ha a párom CBA-ban jár akkor azt. Szóval tényleg spórolunk a gyereken is. Nekem nagyon nehéz volt vele dűlőre jutni, de megérte. Leültem vele egyik este és felírtam neki, hogy nagyjából mi mennyibe kerül és kiszámoltam neki, hogy ha mindezt csak én veszem meg akkor mennyi marad a 38 ezer Ft-ból amit kapok. (mert hogy ő akkoriban nem adott pénzt nekem, néha vett ezt-azt a gyereknek és ennyi) Javasoltam neki, hogy osszuk meg a költségeket elvégre az ő gyereke is, nem kell hogy pénzt adjon nekem de legalább a felét állja mindennek ami kell a gyereknek, neki könnyebb a 75 ezer Ft-os fizetésből mint nekem a 38 ezer Ft-os gyesből+csp-ból. Arra jutottunk, hogy havi szintem 9 ezer Ft-ból ki tudjuk hozni a gyereket ha nem kell venni ruhát, babakocsit, gyógyszert meg ilyesmit. (ebben benne van a pelenka, a popsitörlő meg a kaja) Ami nekem marad abból bevásárolok magunknak kaját + adok a csekkekre neki pénzt és ha elfogy az én pénzem akkor ő veszi a kaját a hónap többi részében. Azóta így csináljuk. Ha váratlan költség van (ruhát kell venni, gyógyszert kell venni, stb) akkor ha nekem maradt pénz abból vesszük meg ha nem akkor ő ad. Így kevesebbet tud félre tenni, de még így is jók vagyunk ha azt vesszük mert ebben a hónapban 4 ezer Ft-ot félre tudtunk tenni a gyereknek (strandra, állatkertre, szülinapra, stb) A párom belátta, hogy igazam van és 180 fokot fordult a hozzáállása, régebben kajára sem adott nekem pénzt, inkább azt mondta ne egyek most meg be vásárol ha én már nem tudok és ha jó kedve van még ad is egy kis zsebpénz. A múlt hónapban adott 15 ezer Ft-ot amiből tudtam venni egy csomó ruhát a gyereknek a turiban meg még hajfestékre is jutott nekem + még maradt arra is, hogy süssek neki egy tortát amiért ilyen rendes volt:) Örült is neki nagyon. Tényleg nehéz volt nála ezt elérni, főleg azt hogy belássa hogy egyedül én ezt nem bírom anyagilag, de mióta ilyen azóta a kapcsolatunk is teljesen más, egyáltalán nem szoktunk veszekedni, még egy hangos szó sincs köztünk.
2010. jún. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tény hogy tesóméknak minden hónapban adunk kölcsön de vissza adják !Ő erre azt mondja csak ne minden hónapban kérnének mert már olyan ez a pénz mintha az ővék lenne!
2010. jún. 21. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!