Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjszakai tápszert előre...

Éjszakai tápszert előre elkészítitiek és hogyan tároljátok?

Figyelt kérdés
Éjszaka már nagyon kevés időm van miután babát hallom, hogy ébred, mire kimérem az adagot nagyon nagyon sír, alig kap levegőt. Elkészíthetem előre és hűtőbe tehetem? Csak sterilizált cumisüvegben lehet elkészíteni előre, tehát amibe már beleivott előtte és elmostam, abba nem? Fél 9-kor alszik el általában és hajnal fél 4 körül ébred, eddig tárolnám leghosszabb ideig elkészítve. 5 hetes baba anyukája

2018. aug. 23. 09:02
 1/10 A kérdező kommentje:
Cumisüveg melegítőm van, tehát abba csak gyorsan be kellene dobnom, ha elkészíthetném előre.
2018. aug. 23. 09:05
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Nem, a tápszert összekeverve csak pár órát lehet tárolni.

Ilyenkor a tápszert tedd üvegbe este, és amikor éjjel ébred, akkor ráöntöd a vizet, amit szintén kimérve odakészítesz, és 1 mozdulattal összrázod. És kész is van.


AMúgy ha hűtőbe teszed, akkor olyan hidegen adod a gyereknek???

2018. aug. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tanácsolom hogy forrald fel előre a vizet és tedd termoszban az ágy mellé. Vannak már tápszertartó dobozok is ahová több előre kimért por adagot tehetsz. Ha nyöszörög a baba felkelsz, belezuttyintod a port az addigra pont jó hőmérsékletre hűlt vízhez és kész. Esetleg ha nagyon forró a víz tarts mellete hideg forralt/babavizet is és akkor megfelelőre tudod keverni.
2018. aug. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Kimértem az adagot, a cumisüvegbe vizet tettem, majd a melegítőbe állítottam. Amikor hallottam mocorogni, bekapcsoltam a melegítőt. Mire kicseréltem a pelenkáját, jó lett a víz. Bele a tápszer és kész is.
2018. aug. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Szia, szerintem nem kell túlzásba vinni a sterilizálást, én a 3. babámmal már nem is használtam a gőzölős sterilizálót, csap alatt forró vízzel elmostam a cumit, cumisüveget, semmi baja nem volt. Sőt, én már pár hónaposan is adtam csapvizet, amikor nem volt forralt víz...

A műanyag flakonban tárolt babavíz is megérne egy vitát....

2018. aug. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
5 köztudomású, hogy a harmadik csecsemő már bepelenkázza önmagát - a szülők lazíthatnak. De azért a csapvizet még ne adjunk forralatlanul csecsemőnek.
2018. aug. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%

Nálunk a koraszülött osztályon előre egy napra lefőzték a tápszert. De volt, hogy 2 naposat akartak a gyereknek adni, mert nincs annak semmi baja szerintük.

Én itthon mindig frissen készítem. Nagyjából 25 másodperc. Szentkirályi szénsavmentes ásványvizet használunk (babáknak is adható forralás nélkül). 15 másodperc alatt megmelegszik mikróban, majd bele a tápszer és kész.

2018. aug. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%

Én elkészítettem előre, hideg babavízbe tettem a port, összeráztam és rögtön beraktam a hűtőbe. Aztán amikor kellett éjjel, akkor csak megmelegítettem, még egyszer összeráztam ès már ihatta is. Mindig alaposan elmosott üvegbe raktam, de nem sterilizáltam, csak elmostam, utána jó forró vízzel elöblítettem. Mondjuk én ezt az 5 hónapos babámnál alkalmaztam, előtte anyatejes volt.

Amúgy nálunk a kórházban is előre elkészítik a tápszert és a hűtőben tárolják, az anyukák meg csak egyszerűen kiöntenek belőle annyit, amennyi kell és megmelegítik.

2018. aug. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

Nekem muszáj volt előre elkészíteni mert 15-20 percet állnia kellett evés előtt hogy besűrűsödjön,reflux miatt.

Semmi baja nem lett a gyerkőcnek hogy este 10-kor lefekvés előtt megcsináltam ,éjjel megmondjuk éjfél körül megette.

2018. aug. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha mindenképpen előre akarod elkészíteni, akkor este csináld meg, rakd hűtőbe és ha kell, akkor a leggyorsabb mikróban felmelegíteni, mi sose csináltuk így, ugyanannyi idő felmelegíteni, mint újat készíteni, a cumisüveget kb. 4 használat után szoktam kifőzni, egyébként csak vízzel kiöblítem, ami marad tápszer azt reggel öntsd ki.
2018. aug. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!