Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A férjem nem akar kettesben...

A férjem nem akar kettesben maradni a babával. Mit tegyek? Később is ez lesz? Jogos, hogy rosszul esik?

Figyelt kérdés

Mert, hogyha sírni fog, hogy nyugtatja meg... Nem egész nap kéne vele lenni, csak 1-2 órára.


8 napos a picink, amúgy segít körülötte rengeteget. Etet, fürdet, pelenkáz, még éjjel is felkel hozzá. Meg a terhességem alatt is mondta, hogy 3-4 hetet itthon lesz velünk, és utána is igyekszik úgy szervezni a napjait, hogy a délutánjai nagyobb része szabad legyen.


2018. aug. 23. 10:26
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
51%
10+ Az apukára egyedül akkor mikor már stabilan beállt a rend cca. 1,5 hónapos korától kezdve.
2018. aug. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
76%

Az én férjem azért volt velünk otthon egy jó darabig, mert akart, nem pedig, mert segítség kellett volna. Szerintem a kérdező férje is úgy értette, hogy ezért próbál majd minél többet velük lenni. Az enyém már 3 éve próbál és megy is neki.:)


Én azt mondom, a puding próbája az evés. Természetes, hogy fél, először a nők sem mind érzik egyből, mit hogyan kell. Pl. egy kruppos rohamnál nekem is végigcsorog minden a lábamon hirtelen (persze nem szó szerint:D), nemcsak a férjemnek, de összeszedjük magunkat és megoldjuk a problémákat együtt.:) Beszélgetni kell a dolgokról.


Esetleg, ha átjön valamelyik nagyszülő és pluszban vele a férjed is marad (hiszen a gyerekkel mindketten szeretnek lenni, ahogyan írod és aktívak is), akkor hátha rájön, hogy ez nem nagy cucc, és legközelebb már vállalja egyedül. Ez jó neki is később, a picinek is, a kapcsolatuknak is. Nemcsak neked.:)

2018. aug. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor kezdek megnyugodni. Csak olyan furcsa volt, hogy amúgy segít mindenben, tök lelkes, de mikor mondtam, hogy jövőhéten lesz egy kis dolgom, akkor mondta, hogy hát ő még fél egyedül lenni a lányunkkal. Az pedig nem tudom, miért is lepasszolás, ha az apuka van a saját gyerekével... :D


Nem fogom leírni, hogy hová megyek, mit fogok csinálni, mert

1. senkinek semmi köze hozzá

2. nekem fontos, másnak nem és semmi kedvem megkapni az itt kötelező "sz..r anya vagy" szöveget

3. a férjemnek nem az a problémája, hogy megyek, hanem hogy "mi lesz, ha sírni fog a baba". De nyilván én sem szabadulni akarok a babánktól, hiszen már most imádom és nem is napi szinten lesz mással fél napokat. :)

2018. aug. 23. 10:40
 14/31 anonim ***** válasza:
62%
Jezusom! Mit kell ezen lovagolni?! Nem fel napra megy el! Es akkor mi van? Vannak olyan dolgok amiket mas nem intezhet el, esetleg varatszedes, barmi! Nehogy mar felkoncoljatok!! Istenem!
2018. aug. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
76%

Apuka megmondta,hogy azért mert fél. Nincs is kérdés. Őszinte volt. Nem értem miért esik rosszul. ..

Természetesen ez nem marad így de ezt te is tudod

2018. aug. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Nem, nem tudom. Ugyanis Ő az első gyerekünk.
2018. aug. 23. 10:45
 17/31 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon halkan jegyzem meg azon hülyéknek, akiket illet, hogy a gyerek a saját apjának nem "lepasszolva van", hanem ugyanolyan kompetenciájú szülő, mint azt anya.


Az eszem megáll ....


Kérdező, te pedig a férjeddel beszélj erről, ne itt.

2018. aug. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
74%
Kb. nulla okod van a panaszra.
2018. aug. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
68%
Igazából a mellen kívül mindene megvan az apának is hogy ellássa a babát. Anyatejet lehet lefejni/lefagyasztani vész esetére. Akinek mondjuk meghal a felesége az passzolja le az anyjának vagy anyósának? Szerintem a férfiak csak félnek, ahogyan mi is, de mivel mi már nem passzolhatjuk tovább senkinek így megoldjuk a dolgot vagy simán átvészeljük. Csak nekik mindig ott van a "jaj biztos anya tudja" kártya, pedig sokszor az anyák sem tudják, bizonyíték erre a gyakori is.
2018. aug. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
83%
Nekem ez olyan furcsa, hogy ennyire fél egy apa a saját babájától. Nekem is mondta a férjem, hogy ő meg se meri majd fogni a 3 kilós gyereket. Hát, nem 3 kilós lett, hanem 2,2 :D természetesen megfogta, pelenkázta, öltöztette, büfiztette ő is, egyedül a szoptatás volt teljesen az én dolgom (nyilván). Második naptól, ahogy otthon voltunk, már fürdette is. Nem fosni kell, csinálni. Ha anyuka is fél, akkor senki nem látja el a gyereket, vagy mi van? Bírom ezt, hogy apukánál valamiért elnézhető, hogy kihúzza magát, pedig ugyanolyan szülő, anyukának meg magától értetődően kötelező nem félni és bírni...
2018. aug. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!