Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha nem eszi a...

Mit csináljak, ha nem eszi a húst a gyerek?

Figyelt kérdés

17 hónapos, kb. 2 hónapja elkezdte kiköpködni a húst. Se levesben, se pörköltben, se rántott húsként, sehogy nem kell. Néha már adok neki 1-1 üveges babaételt, mert abban össze van turmixolva, csak hogy húshoz jusson. Na de nem adhatok egy majdnem másfél évesnek újra pépeket.

Volt így valaki? Mit tettetek? Kivártatok? Elmúlik nála?


Vegánok kíméljenek, köszi.


2018. aug. 23. 16:29
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

csak nem bírtad ki, 9-es


Mindenki másnak köszi, ment a zöld.

2018. aug. 23. 18:17
 12/15 anonim ***** válasza:
65%
A helyedben úgy adnék neki húsos baba kaját, hogy tésztára tenném feltétként, sajttal akár. Olyan lesz mint egy spagetti! :)
2018. aug. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
78%
Az enyémeknek ez időszakos. Főleg a fiamnál (3 éves) durva, van mikor húst hússal enne, aztán meg hetekig rá se néz. A kicsi még ennyire se szokta enni. Darált húsos ételek viszont mennek. :) én a virslit is húsnak számolom, igaz nem eszi mindennap. Halat még úgy se eszi meg. Tojást viszont igen. Tejallergiásak egyébkēnt de ha a tied nem, állati fehérje a tejtermék is, az a fontos.
2018. aug. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
76%

A nagyobbik lányom már babaként se szerette a husit, a husos bébiételekez nem fogadta el. Mikor meg probáltam volna rendes fött ételként adni neki, ugy még kevésbé...csak sonka és virsli formátumban hajlando enni egy keveset. Ha pár havonta egyszer sikerül rávennem h legalább megkostoljon egy darab hust, már örülök:D

Ugy is probáltam h "truttyos" csirkét föztem (tejszines/sajtos stb mártásban), és a husis truttyot leturmixoltam és a rizsre/krumplira öntöttem. Ugy se ette meg..most 3 éves és ugy tünik nem akar ezen változtatni.

2018. aug. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
pici unokatesómnak volt egy 2 éves szakasza ahol nem volt hajlandó húst enni. nem probléma, csak figyelj oda, hogy valahonnan pótolja a hiányzó vitaminokat/nyomelemeket/fehérjét (pl bab)
2018. aug. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!