Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg mindenkinek ilyen...

Tényleg mindenkinek ilyen gyönyörű harmonikus boldogság az első időszak a babával, csak nekünk nem volt az?

Figyelt kérdés
Állandóan azt látom a facebookon, hogy mindenki írja, hogy micsoda gyönyörű időszak ez, és ki kell használni, és életem legszebb időszaka..Nektek is így volt? Szerintem borzalmas az alváshiány, az idegeskedés (első babánál, hogy jól csinálja-e az ember a dolgokat), a szülés utáni fájdalmak, a megváltozott férfi-női szerepekhez való hozzászokás. Szóval, én nem érzem, hogy életem legszebb időszaka lett volna, sokkal jobb, most hogy már nagyobb a gyerek..Nektek is ilyen csodás időszak volt az eleje, mint ahogy mindenki másnak?
2018. aug. 23. 21:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
83%

Nekem a terhesség minden napja terhes szó szerint...az elsőnél is az volt, a másodiknál meg most kb kétszer olyan rossz.

Az elsőnél a gyermekágyas időszakot nem hogy nem elveztem, de vissza akartam az egészet csinálni...sajnos depressziom is lett. Csak remelem, h másodjára a rutin miatt már nem aggódok majd mindenen. Egyébként minden századdal egyetértek.

2018. aug. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk az első két hónap azzal telt, hogy a baba este tíztől hajnali négyig folyamatosan bömbölt. Mindent megpróbáltunk, hogy ne sírjon, de semmi nem vált be.


Két hónap után váltott, nyolckor elaludt, viszont reggel hatig óránként ébredt. Ez kb. egyéves koráig tartott.


Lehet hogy gyönyörű és boldog időszak volt, én nem emlékszem erre a fáradságtól.

2018. aug. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
76%

Imádom a fiam,de nagyon nehéz volt vele az első 6 hónap. Hasfájós mai napig 11 hónapos... Az ejszakát hamar átaludta ő nappal kínlódott a hasától éjjel aludt. 6 hós korától meg a pukik kezdték el zavarni és éjjel is kel újra úgy érzem soha sem fog normálisan aludni újra. Semmi nem használ a pukitól felkel. Szóval csak könnyebb lett,de újra és újra lesznek kihívások csak más jellegűek.. Viszont,aki azt mutatja,hogy milyen habos babos minden annak vagy nincs gyereke vagy irigylem az idegrendszerét. 😆 Én volt,hogy bőgtem a gyerekkel a karomon,hogy ez nekem nem megy.. Utólag persze elég hülyén festhettem... 😀 Nem szeretem amikor valaki csak a szépet mutatja nekem is vannak ilyen ismerőseim és néha úgy oda írnám,hogy meddig "kínozta" a gyerekét azért a mosolygós közös képért,mert hát az én fiammal közös kép az egy külön művelet volt. 😂 Picinek a hasa fájt vagy aludt így nekünk csak "uncsi" ő alszik én kómás vagyok képek sikerültek. Most,hogy nagyobb meg elmászik kiveszi a telefont a kezemből,ami egy laza mozdulattal a földön végzi. 😅 Szóval szerintem az,hogy fészbukon legyen egy lájkgyűjtő vállalható képe jól megizzadhat érte,ha hasonló természetű gyereke van,mint nekem.

Amúgy akár milyen nehéz újra és újra átélném,mert mindig tanított valamit egy-egy szituáció. Viszont mindent össze téve ott van az a 30% sírtam és a hajamat téptem aztán kínomban néha még röhögtem is. Akinek meg minden habos babos örüljön bár a szememben kicsit hiteltelen.

2018. aug. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
27%
Nekem az, és alig várom, hogy megszülessen a következő meg majd a későbbiek is. De én alapvetően a jót látom meg a dolgokban, szóval ha rossz napunk volt épp, mert nehezen aludt el, jön a foga, szenved a melegtől, este akkor is az jut csak eszembe, hogy milyen viccesen gügyögött ebéd közben és hogy milyen nagyot nevetett, amikor hazaért a férjem. 😊
2018. aug. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
62%

Az igaz, hogy pillanatok alatt elrepül az idő.Menet közben nem úgy tűnik...van egy 19 éves fiam és ha ránézek nem az jut eszembe,hogy mennyire volt nehéz, hanem a cukiságok.

Most van egy 14 hós fiam /meg egy 12éves lány is de ő más kategória/ iszonyat nehezek a mindennapok.

Éjjel rengeteget ébred, reggel fél hatkor kel...mióta megszületett én még nem aludtam normálisan.

Semmit nem tudok tőle csinálni...idegfeszítő minden házimunka mert csak alvás közbwn tudom csinálni de ugye csendbe és rohanva.

A párommal való kapcsolat is elég feszült...mindketten hulla fáradtak vagyuk, nem tudunk ketten lenni.

Bár a nagy fiam már nem velünk él, a lányommal se tudok elég időt tölteni.

Összességében rengeteg a nehézség...mégis nagy boldogság a pici...ahogy nő,fejlődik,okosodik...minden nap rácsodálkozok.

A nehézségről még annyit, hogy mindig van valami...akárhány éves...a gondok problémák jellege változik de van.

És aki azt gondolja milyen nehéz a csecsemővel,kisgyerekkel várja csak ki a kamaszkort...

2018. aug. 24. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Két gyerekem van, és teljesen mások voltak babának. Volt jó is, és nehéz is. Pl. az egyiknél, hogy nem tudtam segíteni a hasfájáson és folyton ölben volt napközben és sosem volt el egyedül, viszont szépen és gyorsan átaludta az éjszakát, a másik abszolút jókedvű volt és már babaként elmolyolt magában, de 2 óránként kelt kb. még 2 évesen is és rögtön mindig jó hangosan, az egyiknél azon aggódtam, hogy rendesen fejlődik-e a mozgása és túl kövér és túl hisztis, a másiknál szinte átugrotta a dackorszakot, de alig evett és adrenalin-függő artista. Mindkettő csodálatos a szememben, és nagyon szerettem (szeretek) velük összebújni (ha ez a harmónia), de mindkettő megviselte az egészségemet és a házasságunkban is voltak minden szülés után hullámvölgyek, amiből aztán mindig úgy-ahogy kikupálódtunk... csekély 1.5-2.5 év alatt. Most viszont az ovis-kisiskolás korszakban elég jó nyugi van már egy jó pár éve, szóval "alig várom" a kamaszkort :)
2018. aug. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
75%
Én azon akadtam ki, mikor kolléganőm a terhes szóra ugrott, hogy mondjuk inkább úgy, áldott állapot és szégyellje magát akinek teher volt. Hát köpni-nyelni nem tudtam.. Persze csodás dolog a kismamaság, de azért mikor dagad mindened, hányingered van egyfolytában, stb stb, hát az már nem olyan csodás. Nem kell mindent úgy beállítani mintha minden tiszta cukormáz... És lelkiismeret fordulást kelteni abban, aki nem csupa csodaként éli meg ezt az egészet. Mert szép dolog, de attól még sokszor piszok nehéz.
2018. aug. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nàlunk 2 hetes sem volt a kisfiam amikor elkezdődött a hasfájása, semmi nem hasznàlt rá az èg vilàgon csak az idő. Este 6-tól hajnali 1-ig üvöltött szegény, semmit nem tudtunk neki segíteni, felvàltva ringattuk és jártuk vele a házat a férjemmel 2,5 hónapog MINDEN este! Mire nagy nehezen elaludt, ràv1,5-2 órára kelt enni..Brutàlis 2,5 hónap volt, nàlunk kimaradt a “babaillat lengi be a házat és rózsaszín felhőkön csücsülünk időszak”, a szoptatással is nagyon meg kellett küzdenünk, tehát marha nagy arconcsapás volt ez nekünk ahhoz kèpest amit elképzeltünk. A mi fiúnk nem “eszik, alszik” baba volt...Nagyon magy türelem, kötél ideg kellett az első hónapokhoz, persze mellette voltak nagyon jó dolgok is, de akkor nehéz volt nagyon. Én a barátnőimnek őszintén elmondtam amikor 6 hét utàn eljöttek babalàtogatóba, hogy jogy érzem magam, meg milyen nehéz, meglepődtek mert azt vártàk, hogy csudimudi mézes-màzas dolgokat mesélek majd. De utólsg elmondtàk, hogy köszönik, hogy őszinte voltam, mert más sosem mondaná el a negatív dolgokat, ès rájöttek, hogy ez a való élet, nem pedig amit a közösségi oldalakon látnak...
2018. aug. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!