Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg mindenkinek ilyen...

Tényleg mindenkinek ilyen gyönyörű harmonikus boldogság az első időszak a babával, csak nekünk nem volt az?

Figyelt kérdés
Állandóan azt látom a facebookon, hogy mindenki írja, hogy micsoda gyönyörű időszak ez, és ki kell használni, és életem legszebb időszaka..Nektek is így volt? Szerintem borzalmas az alváshiány, az idegeskedés (első babánál, hogy jól csinálja-e az ember a dolgokat), a szülés utáni fájdalmak, a megváltozott férfi-női szerepekhez való hozzászokás. Szóval, én nem érzem, hogy életem legszebb időszaka lett volna, sokkal jobb, most hogy már nagyobb a gyerek..Nektek is ilyen csodás időszak volt az eleje, mint ahogy mindenki másnak?
2018. aug. 23. 21:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%
Én ezt kette bontanam. A babával kapcsolatos dolgokat én nagyon élveztem/élvezem, szerencsére az enyém jó alvó éjszaka, nappal van inkább fent, anyatejes nyugodt baba. Szóval én ezt a részét tényleg élvezem, szeretem. A férjemmel már más a helyzet. Nagyon nehéz az intimitás hiány, ami a szülés után kialakul a gyógyulás miatt. Annak ellenére, hogy beszélgetünk róla, így is nehéz. O dolgozik, amikor hazaér, jól esne, ha tudnánk egymással is törődni. Feszültek vagyunk, nekem ez borzasztó nehéz. Csináljuk monoton a baba körüli teendőket, egymással viszont nem tudunk törődni, mert ki kell várni a 6 hetet. Szerencsére nem sokára lejár, most már kibirjuk valahogyan. Kitartást.
2018. aug. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Facebookra senki se fogja kitenni hogy az anyaság nem egészen az nyújtja amit várt, mert a reklámoknak és filmeknek hála, elvárás a nők felé hogy akkor is élvezzék az anyaság minden pillanatát ha beled*-glenek is, mert ha nem ezt teszik akkor rossz anyák lesznek, így a nők többsége nem meri bevállalni a valódi érzéseit.


Imádom a fiam, nem adnám semmi pénzért, de volt hogy a fürdőben bőgtem annyira ki voltam merülve.

Ne aggódj, abból amit az emberek mondanak gyököt kell vonni. Nagy valószínűséggel ők is úgy éreznek mint te, csak nem merik bevallani.

2018. aug. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Dehogy volt csodás. Megszenvedtünk a hasfájással, fogzással, kb 13 honapos koráig folyamatosan felkelt enni éjszaka is. Ráadásul folyamatosan foglalkozni kellett vele, nem volt csak ugy el magába. Főzni, takarítani alig tudtam. Most 15 honapos, még mindig van, hogy sir, ha éppen vmit csinálok, de már eljátszik magában és végre átalussza az éjszakákat.

De mindezek ellenére is imádom.

2018. aug. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én nagyon rosszul éreztem magam emiatt. Mielőtt előjöttem volna gyedre, mindenki azt mondta, hogy micsoda boldog időszak következik majd az életemben. Aztán jött a nagy pofoncsapás, és lelkiismeretfurdalás..Azóta minden terhes barátnőmnek elmondom, hogy nem egészen olyan ez, mint a reklámokban..
2018. aug. 23. 21:34
 5/18 A kérdező kommentje:
Persze az tény, hogy az ember nagyon szereti a babáját, és nem adná vissza, nem csinálná vissza. De emellett azért piszok nehéz, és nem ez a cukormázas facebook világ a valóság. Nem tudom miért kell hazudni.
2018. aug. 23. 21:35
 6/18 anonim ***** válasza:
58%
Bocs, de manapság éppen mindenki azt nyomja, hogy milyen nehéz a gyerekvállalás, szülés, első időszak, a fb-on is, nem tudom honnan tájékozódsz, de most éppen ez a divat, és én ennek megfelelően készültem rá, aztán lett egy egyáltalán nem bőgős, cuki kislányom.
2018. aug. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hát, akkor mások az ismerőseink..
2018. aug. 23. 22:06
 8/18 anonim ***** válasza:
54%
4 hónapos a babàm sokszor szopizik éjjel kb 2,5 óránként. Nekem nem jelent különösebb problémát. Igaz család 2500 lm-re de így sem bonyolult nekem. Bevallom őszintèn nekem csodás időszak. . Én imádom. De lehet nekem van tündéri babàm nem tudom. Biztos minden baba más
2018. aug. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%

Engem meg megkoveznek,mert azt merem mondani,hogy sz.r ez a sok terhessegi nyavaja,amivel kuzdok 8 honapja 😄

En ugy veszem eszre az emberek nem merik kimondani,hogy van nem szep oldala,mert jonnek az osanyak,akik szerencsesek voltak vagy csak szimplan mas teherbirasuak es egybol leugatjak a masikat,hogy minek szult akkor. Holott senki nem mondja,hogy nem eri meg csak,hogy nem minden perce egy cukormaz :D

Ujabban divat lett ez a minta anya image is,instat,facet ha megnyitod csupa gyuros,fitt,barbi anyuka nalam is,akiknek a gyerek meg csak nem is kakal budoset se. Nem hiszem,hogy mindegyikuknek tenyleg ilyen konnyu,de van akinek igen. Fugg az anya szemelyisegetol meg a gyerektol is nyilvan :)

2018. aug. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Most a harmadikkal vagyok gyed-en. Az első egy év a legnehezebb, szerintem. Utána egyre könnyebb.

Ettől még imádom, és pont az első év az, amikor heti szinten csináltam róla száz képet. Nem tudok vele betelni, tipikus rózsaszín köd. Akkor is nézem, hogy milyen cuki, ha nem csinál semmit. És nagyon gyorsan nő, és változik, ezért igyekszem elkapni a pillanatokat, ami nem tér vissza. Ma az is normális, ha ezekből kikerül jópàr a fb-ra is, de hidd el, hogy ez csak töredèke annak, ami nem. 😂

2018. aug. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!