Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most már komolyan érdekel,...

Most már komolyan érdekel, kinél hogy volt ez szokás?

Figyelt kérdés
1 honapos a kisbabánk. Születése előtt megkértuk a szuk családot (szülők, testvérek), hogy legyen egy rendszer a latogatasokban, mindig szóljanak előtte, ha jönnek, egyébként mindenkit nagyon szívesen latunk. Ennyi keresünk volt. Ennek ellenére már többször előfordult, hogy csak úgy jöttek, volt hogy épp szoptatás kozben, amit meg is jegyeztunk, újra megkértuk őket. Utolsó alkalommal lett is sertodes belole, ugyanis a párommal pont előtte szolalkoztunk ossze, nem könnyű az új helyzet, össze kell még szoknunk, annak ellenere, hogy imádjuk a babankat és egymást, előfordulnak csendes viták, nézeteltérések, és pont egy ilyen előzte meg a hirtelen látogatást, és hát a párom nem eppen szépen jegyezte meg újra, hogy legyenek szívesek szólni, mielőtt eljönnek. Utana bántott is a dolog, ugyanis nagyon összetartó a családunk, segítenek, ahol tudnak, amiért nagyon hálásak is vagyunk, viszont ez az egy dolog fontos a számunkra. Mi visszük ezt túlzásba, vagy jogos a keresünk? Leirnatok, nálatok ez hogy volt, amikor újszülött babátok volt? Köszönöm szépen!
2018. aug. 24. 10:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

A szűk család jott többet, de nem estek túlzásba. Tehát míg az első napokban minden napra jutott valaki, később ez egyre csökkent. Inkább hétvégén ugrottak be.

Három gyerekünk van amugy. Mar az első napokban is jöttek, a barátok is. Sőt, a munkatársak, unokatesóm stb. Ok utána többet nem.

Az első hetekben nagyon nem hiányoztak, de túl voltunk rajta😮😋

2018. aug. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekek előtt sem jöttek bejelentés nélkül.
2018. aug. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ja, igen.

A szűk család bejelentés nélkül, a többiek egyeztetve jottek.

1. voltam.

2018. aug. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Hozzánk az elején jöttek a család,barátok egymásnak adták a kilincset. Mindenki szólt előtte. Hozzám senki ne merjen előzetes bejelentkezés nélkül jönni mert nem nyitok ajtót, kibrulok ettől teljesen... Ki tudja épp mit csinál az ember.
2018. aug. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mi, ha megyünk a családba valahová, mindig szólunk előtte. Még anyukámat is felhívom előtte. Ugyanez igaz fordítva is. Nálunk nem szokás egymáshoz váratlanul beállítani. Mert mi van, ha éppen nincs valaki otthon? Akkor potyára megy az ember. Főként ezért. Még pici babával is előfordulhat, hogy mondjuk orvoshoz viszed, vagy sétálni mentek és nem vagytok otthon.

Én a nagyon szűk családi körnek, mint nagyszülők, testvérek, az első napokban is örültem. Mindenki más magától felfogta, hogy vártak, mire a kisfiunk 1 hónapos lett és utána jöttek.

2018. aug. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk se jottek bejelentes nelkul a gyerekek elott sem. En ilyenkor ajtot nyitnek, ha eppen tudnek, es nem szoptatnek, es megkernem, hogy jojjon vissza ekkor es ekkor. Akkor majd raszokna, hogy szoljon elotte, es igy te sem voltal bunko, foleg, hogy inkabb o az, ha kerdes nelkul beallit. Ezek azok az emberek, akik a szobaajton sem szoktak kopogni, mielott bemennek valahova.
2018. aug. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is idegesít, én is utálom, ha bejelentés nélkül jönnek. Babával is, meg amúgy is. Általában nem ülök itthon a seggemen, mindig van itthon valami teendő, nem szeretem, ha félbe kell hagynom miattuk. Ha ideszólnak, az más, mert akkor úgy időzítek. Pont ezért, tapintatból nem megyek én sem senkihez úgy, hogy ne szólnék oda előtte.
2018. aug. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
97%
Bejelentés nélkül a pápa sem jöhet hozzánk. Nem muszáj napokkal előtte egyeztetni, de mielőtt elindulna hívjon fel. Ez gyerek előtt is így volt! Lehet szexelek, fürdök, alszok, wcn ülök szorulassal, tanulok, indulnek valahova, nem vagyok otthon, vagy csak a halal f. szara kivanom az embereket🤣
2018. aug. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek a 8-al. Számból vette ki a szót.
2018. aug. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Megis megbantottam vele valakit, hogy NÁLUNK hogy szokas.. :D
2018. aug. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!