Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Komolyan ennyire nehéz egy...

Komolyan ennyire nehéz egy gyerekkel?

Figyelt kérdés

28.hetes terhes vagyok most.

Mindenkitol csak rosszakat hallok:

Most még nyugodt az életed, meg látod ha megszuletik onnantól semmire nem lesz időd. Most aludj amíg tudsz. Stb

Sógornomnek 1 éves gyereke van, eleg sokszor panaszkodik hogy ő nem bírja, milyen fáradt, pedig a nagymama hetente elviszi pár órára, vagy a ferje vigyáz ra ha o nem birja.

De mit nem lehet birni?

Mondjuk azt latom hogy ő állandóan foglalkoztatja a gyereket. Allandoan valaki kezeben van, vagy beszelni kell hozzá, vagy jatszani vele.

En valahogy nem tudom elkepzelni hogy ez ennyire rossz...


2018. júl. 17. 07:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
82%

Nem rossz , de fárasztó. És igen, addig nem tudod elképzelni míg meg nem születik a sajátod. Ez olyan dolog , hogy addig hiába magyarázzuk. Soha az életbe senki nem fogja megérteni csak aki átéli.

Egyébként meg persze gyerektől is függ. Vannak hasfájós babák, akik életük első három-négy hónapjában kizárólag ordítanak, éjjel-nappal csinálhatsz akármit akkor is ordít.

A legtöbb gyerek kel éjjel többször, mert ez a normális, az én gyerekem is óránként kelt több hónapon át, na , ez a kialvatlanság eleve nagyon nehéz. Teljesen természetellenes, most nem mondom hogy próbáld ki terhesen, de ha nem lennél terhes és hónapokig felhúznád az órádat hogy óránként csörögjön , na esetleg akkor meg tudnád hogy milyen.

És van akinek soká indul be például teje, én is hetekig kínlódtam, de szerencsére utána beindult , hogy a legjobbat adhassam neki ami ingyenes és mindig kéznél van. Azért az sem egyszerű ám. És igen, használd ki még az időt amíg nincs itt, mert onnantól megváltozik az életed, és reménykedj hogy olyan gyereket fogsz ki aki az elején eszik alszik ( na eznagyon ritka ) Ja és nézz ide vissza egy év múlva a kérdésedhez.

És hidd el, azok a gyerekek vannak többségben akiket nem lehet lerakni, úgy mint ahogy a sógornőd írja, mert pl. ordít ha kikerül a kezedből, ilyenkor sem tudsz mit csinálni. De azért vagy gyeden hogy foglalkozz vele 24 órában.

2018. júl. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
91%

Az alvás szerintem gyerekfüggő, van amelyik óránként ébred, van aki kezdetektől átalussza az éjszakát. Nálunk 4 hónapos és most is este fél 8tól reggel 7ig aludt. Így azért könnyebb egyelőre, mi is tudunk pihenni.

A "semmire sincs időd" valóban így van, bár ez is függ a gyerektől. Van amelyik nappal sokat alszik, játszik egyedül, így tudsz mellette főzni, takarítani, hajat mosni. Másik meg mindig nyüszög, kézben kell lennie, 20-30 perceket alszik egyszerre.

Vagy van amelyiket este lerakod, 5 perc múlva alszik magától, másik igènyli, hogy egy órát simogasd a fejét.

2018. júl. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
19%
Csak rajtad múlik, hogyan szoktatod a babádat. Minden baba úgy viselkedik, ahogyan szoktatják. Egy kis sírástól egyiknek sincs semmi baja.
2018. júl. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Jó, csak a terhességgel is ez a tapasztalatom, hogy mindenki "nyavog" hogy de rossz, de nehéz, mennyire nem bírja.

Hát nekem semmi bajom. Illetve vannak kis kellemetlensegek. De teljesen kibirhato...

Pedig amióta terhes vagyok, egy ejszakat sem aludtam át... Es a napok 80 szazalekaban ejjel fent vagyok 1-2 orat...

Megsem szenvedek.

2018. júl. 17. 08:11
 5/28 anonim ***** válasza:
42%
Na, megjott a gyerektelen 57 % os a tanacsaival :D
2018. júl. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
75%

Kerdezo, most erre mit mondjunk ? Van aki jol van, van aki osszevarrt mehszajjal motdulatlanul fekszik 40 hetig, es van aki hany 9 honapon at amint etelt lat.

Orulj neki hogy jol vagy!

Az alvasos reszhez nincs mit mondanom ... Nem dolgozol ?

2018. júl. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Ja, es masik sogornom 3 gyerek mellett egyetemre jar...

6,3 eves es 6 hónapos mellett...

O nem panaszkodik...

2018. júl. 17. 08:18
 8/28 A kérdező kommentje:
Egy hete nem dolgozom. Előtte végig dolgoztam.
2018. júl. 17. 08:18
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam hónapokig nagyon nyugodt volt. Aludt, nezelodott. Eleinte sem kelt óránként, de 7 hetesen éjjel 10-5 óra között aludt, ez azóta kitolódott alszik este 8-tol 6-ig. Viszont 9 honaposan napközben egy percre sem áll le. Folyamatos figyelmet igényel.
2018. júl. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Es utolsó, ez tényleg ennyire rossz?
2018. júl. 17. 08:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!