Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos kisfiamnál próbálko...

10 hónapos kisfiamnál próbálkozom a napirenddel, szeretném, ha lenne délelőtt is egy fix alvás, és délután is. Javasolnátok ennek kialakítására módszereket? Ti hogy csináltátok? Még nem késő?

Figyelt kérdés
2010. jún. 21. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Sosem késő:) én délelött, miután felkelt, pont két óra mulva kitoltam babakocsiban egy rövid sétára. Vagy ott már elaludt és felcsempésztem a szobájába, vagy msr igen elpilledt és betettem a kiságyba, lesötétitve volt a szoba. Délután uzsi elött egy órával tettem le aludni. Ez nem volt túl későn. Lényege az volt, hogy max ötig aludt , igy este 8-9- re biztosan kidőlt:) ma már 19 hós és ebéd után alszik 3 órát.
2010. jún. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A "letetted" - azt jelentette, hogy volt fáradt volt, cumi be és aludt?, vagy ringattad, cici, esetleg más...?
2010. jún. 21. 14:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Letettem a kiságyba, cumi, általában evés után aludt el, teoe hassal jobb az alvás, simogattam a sötét szobában a kis fejét és elaludt. De te tudod, hány óra telik el a reggeli ébredés után, mikorra már elfárad. Akkor tedd le. 10 hósan nálunk ez 9-10 óra között volt, hétkor kelt.
2010. jún. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Két eset: van, amikor reggel hétkor kel, ilyenkor el tudom altatni 10-10,30 körül és délután 3-4 fele is. Viszont, ha 9 körül kel fel reggel, dől az egész, alig tudom leimátkozni délben és este fél 7-7 körül bólintana, néha viszont ilyenkor már kivallatom vele a fél 9-es fürdésig és 9-kor alszik (ez az egy általában fix...)
2010. jún. 21. 14:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Na figyuka! Napirendet szeretnél? Hát ha nem ébred magától a babó, kelts fel, pl. 8-kor. Én is így teszek, hogy meglegyen a napi 2 alvása, és ne boruljon a napirend. Bár ő jól ébred, ritka, ha nem kel fel időben. Vagy, ha mégis hagyod aludni, akkor délelőtt ne engedd sokat aludni, 1-1,5 órát. Aztán ebéd és utána 2-2,5 óra múlva tedd le megint aludni 1 órácskára. Így este sem fog kukorékolni, időben le tudod tenni aludni.
2010. jún. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!