Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet komoly akár káros...

Lehet komoly akár káros következménye az újszülött babámnak akár lelki is! A temérdek terhesség alatt megélt traumáktól félelemtől rettegéstől krízishelyzetben megélt stressztől (pl. éjjel menekülnöm kellett) és a sok sok veszekedéstől?

Figyelt kérdés
2018. szept. 3. 00:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
87%
Igen lehet,élő példa rá anyósom. Az apja egy elmebeteg volt,teljes terrorban éltek az anyjával míg az terhes volt anyósommal.Az eredmény,az anyósom idegrendszere tönkrement már gyerekként, többször volt már elmegyógyintézetben. Az orvos szerint a gyerekkori traumák is közrejátszanak nála,meg a sok rettegés amit az anyja átélt terhessége alatt.
2018. szept. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
73%
Azért elég sok egészséges gyerek született már krízishelyzetben (pl. háborúk). Sokkal fontosabb, hogy az anya-gyerek kapcsolat milyen már méhen belül (a nehézségek ellenére is szeretettel várja, óvja-e vagy megszabadulna tőle, eltitkolná) és majd még inkább kint, mint hogy az anya min aggódik. Az viszont elég veszélyesen hangzik, amiket az apáról írsz, nem egészséges környezet egy gyerek számára. Nem tudom, mik a lehetőségeid, de ha a gyerek érdekeit tartod szem előtt, ne maradj bántalmazó kapcsolatban, ha magadat sem tudod megvédeni, jó eséllyel őt sem fogod tudni. Ne áldozd fel magatokat egy képzelt külvilág kedvéért, kérj segítséget.
2018. szept. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
A magzat nem sokat érez abból, hogy neked most rossz, de ha kijön akkor mi lesz?
2018. szept. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Megint te? Remélem, tényleg kidobtad a szutyok pasid, mert heti szinten olvasgatjuk a bajodat, ami emiatt van...
2018. szept. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
82%
Bizonyított tény - igaz csak az utóbbi 4-5 évben lendült fel a téma mind a haza mind a nemzetközi pazichoterápiás gyakorlatban - hogy a baba jellemére és egészségi állapotára (például későbbi betegségekre való hajlams) igenis HATÁSSAL VANNAK az anyát terhesség alatt ért lelki traumák. De én se értem ki az istennek vállaltál gyereket ezzel a vadbarommal, ahogy azt se, hogy most miért nem hagyod ott.
2018. szept. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
79%

Már olvastam pár kérdésed.Nem szoktam ilyet írni, de már előre sajnálom szegény babádat, hogy milyen emberek között kell élnie.Azt sem értem miért vállaltál ilyen körülmények közé egy kis életet? Hogy tönkretegyétek?


Igen, lehet káros következménye és bizonyos betegségekre lehet eleve hajlamosabb, mivel a párod drogozott meg szteroidokat szedett.De ha egészségesen születik is hamar tönkreteszitek lelkileg.


Amúgy nem tudom hány hónapos terhes vagy, de mi volna ha végre nem rólad! A párodról! A veszekedéseitekről és a meneküléseidről szólna az élet, hanem felfognád, hogy terhes vagy és végre a baba érdekeit tartanátok szem előtt.

2018. szept. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
69%
Add örökbe! Ti alkalmatlanok vagytok.
2018. szept. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!