Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen hátránya származik...

Milyen hátránya származik abból a babának, kisgyereknek, ha nem néz tévét?

Figyelt kérdés

A baráti körünkben merült fel az, hogy nálunk otthon nincs tévé. Nem a gyerek miatt, már előtte sem volt évek óta. Így a gyerekünk nem látott képernyőt úgy 2 éves korig, később meg YouTube-on együtt néztünk vele egy-egy kis videót. Tudjátok, azt a színekről, állatokról szóló fajtát. Nálunk otthon sokszor szól halk zene minden stílusban, és arra táncolni, énekelgetni pl. nagyon szeret.


A társaságban ezt mindenki ellenezte, azt mondták, ebből csak hátránya származhat a gyerekünknek és ne neveljünk nomádot. Mondták, hogy majd nem ismeri a mesehősöket, mondjuk azokat könyvben meg szokta kapni.


Munkahelyen is feltettem ezt a kérdést ebédnél, és mindenkinél "tévéztek" már a kisbabák is. Akinek okostelefonos korszakban volt kisgyereke, azok pedig azt is kezelték már. Az ő szavaikból csak az derült ki, hogy furcsa dolog, ha valakinek nincs tévéje, de nem ítélik el.


Szerintetek származik hátránya a gyerekünknek, ha nem tévézik?



2018. szept. 9. 08:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Később azért egy egy mesét szerintem úgyis megmutattok neki a gépen. Tvre nincs szükség, úgysincs benne normális műsor.
2018. szept. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
kevesbe lesz hlye
2018. szept. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mondasz valamit kettes, ez amúgy tényleg hátrány ma már:)
2018. szept. 9. 09:09
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
A tévé kifejezetten káros a kisgyerekre, mert a folyamatosan kapott kész képek miatt nem alakul ki a képszerű fantáziája, nem tud hallott vagy később olvasott szöveget képszerűen elképzelni. Ezért nem szeretnek a mai gyerekek olvasni. Ők a betűket látják csak, nem elevenedik meg képzeletben a történet, nem tudják beleélni magukat, ha nem filmen látják. Olvass a kicsinek sok mesét, az fontos. Még kreatívabb is lesz, ha sokat játszik, rohangál. A legtöbben amúgy bébiszitternek használják a tévét, addig sincs gond a gyerekkel, amíg elbűvölten tapad a képernyőre.
2018. szept. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
Mi is így voltunk nekünk sem volt tévénk, ameddig nem járt közösségbe nem is igényelte. De az oviban a többiek mesélték mit néztek, hiába nézte pl laptopon meg nem volt olyan. Így vettünk egy tévét hozzá upc előfizetést. Hétvégente reggel mese nézéssel indul a napja, hétköznap ritkán kapcsolja be.
2018. szept. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ötösnek ez nem bátorít titeket is arra, hogy nézzétek a világító dobozt és azt, ami ömlik belőle? Szóval csak a gyerek nézi, és ti továbbra is csak azt nézitek, ami érdekel és értékes dolog?
2018. szept. 9. 16:13
 7/12 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Nekünk sincs tévénk, férjemmel úgy gondoljuk, h iszonyú könnyen rá tudnánk kattanni, ne biztos, h tudnánk, hol a " megállj". Most, h 2 kisgyerekünk van, a latopon a nagy (4,5 éves kislány) néz mesét szinte minden nap, de an, h több nap kimarad egyben. Én őszintén boldog voltam amikor a sok bolti Elzajelmez között a tavalyifarsangon a kislányom az általam varrt piros királylányruháját látta a legszebbnek, és nem azért mert nem ismeri az aktuális mesék egy részét, hanem azért, mert nem árasztunk r belőlük annyit, h eluralkodjanak a kis világán. Nagyon gazdag a képzeletvilága, és a fogyasztói szokásai sem szeretném oda juttatni, ahol már a wcpapírtól a télikabátig minden mesehősös. Szerintem ha vmiből hátránya lesz egy gyereknek az nem a tv hiánya, hanem az olyan mondatok, mint pl: " kerüld ki a pocsolyát ! Ne koszold össze a ruhád! Ne gyűjts már össze minden vackot!" Stb...
2018. szept. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Manapság egyre több fiatalnak nincs tv-je, mert a kötött műsor helyett inkább neteznek. Mire a gyerek oviba, iskolába kerül, már biztos nem ő lesz az egyetlen, akinél nincs otthon tv. Ha igényeli a meséket a neten is nézhet. A hátránya legfeljebb annyi, hogy nem fogja ismerni azokat a meséket, amiket a kortársai néznek. De ha megengeditek hogy neten nézze, tényleg semmi hátránya nem lesz. Sokkal kevesebb hülyeséget lát, ha egy konkrét mesét néz, mintha mindig azt nézné ami épp a tv-ben megy. Nem beszélve a reklámokról.
2018. szept. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nekünk nincs olyan ismerősünk, akiknek nincsen tévéje. Max azt mondják, alig nézik.:) Pedig Budapest, jól képzett, világlátott emberek, szóval minden, ami a sztereitípiát igazolná a no tv-ről.
2018. szept. 9. 20:28
 10/12 anonim ***** válasza:
A neten Az oroszlánkirálytól a Magyar népmesékig minden fenn van. Ezen a téren hiányt nem fog szenvedni. Nálunk régen otthon (mondjuk 5-6 éves koromtól) rengeteg ismeretterjesztő ment. Tudod, Apám nézte, mi meg legóztunk közben. Azt mondanám, hogy az hasznos volt, úgy érzem sok érdekes maradt meg Attenborough bácsitól. A mai napig szívesen nézem. Akkoriban láttam először a Másfél millió lépést. (Érdekes infó, hogy 20 évvel később a kék túrán találkoztam a sráccal, aki most a férjem és a kis fiam édesapja.) Szóval én nagyon is hiszek a TV hatásában az ember életére. Amit hátránynak éreztem, hogy akkoriban ment a Big Brother első szériája és hiába kuncsorogtam a szüleimnél, egy fél részt sem láthattam belőle. Rossz volt, mert a szünetben az osztálytársak erről beszéltek, ezt játszották. Jobban belegondolva, ez elég szomorú. Én azt hiszem megmutatnék egy részt a fiamnak, ha ilyen kéréssel állnék szemben. Persze megkapná hozzá a sajátságos audiokommentáromat arról, hogy miért nem minőségi műsor: megrendezett jelenetek, buta dialógusok, stb... Ez a probléma végig kísért majdnem az általános iskolában, mert jöttek sorban az új évadok. De ez olyan, hogy idővel 'megbocsájtottam' a szüleimnek. A férjem mondta, hogy az egyik kollégájánál egész nap megy a mesecsatorna. Ő mesélte, hogy a srácai megkérték, ne meséljen nekik. A beszélgetés többi részéből kiderült, a képzelőerővel vannak bajban. Amúgy nekünk is van TV-nk, de Chrome és Youtube is megy rajta. A fiam generációjának lehet, hogy össze is fog mosódni, hogy melyik műsor, honnan jön. Ilyesmi gondolatok jutottak eszembe a kérdésed kapcsán, remélem segítettem!
2018. szept. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!