Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az ilyen csecsemőkön lehet...

Az ilyen csecsemőkön lehet valamit formálni, vagy kisgyereknek is ilyenek lesznek?

Figyelt kérdés

Kisebbik lányom 7 hónapos, és elég nagy kihívás elé állít minket már most. Borzasztó akaratos, eleven, izgága...Altatása kész rémálom, alig alszik napközben (ma kétszer negyven percet aludt, ami édeskevés) ,ölben nincs el két másodpercet sem mert már tekereg kifelé. Nagyobbik lányom (5 éves most) egy álom volt, imádtam vele itthon "babázni", most jelenleg mindennek az ellenkezőjét tapasztalom.

Akinek ilyen volt a kisbabája, megmaradt ilyennek kisgyerekkorra is? Milyen nevelési tippeket tudtok adni, esetleg milyen hibákat ne kövessek el? Van egy olyan érzésem, hogy nehéz lesz vele később is...


2016. jan. 13. 22:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Erre nincs garancia ,hogy késöbb ilyen lesz.Ez az a kor ,amikor mindent fel akar fedezni a baba.Az én 7 hónaposom is pont ugyan ez ,non stop szórakoztatást igényel.Nagyon nehéz vele ,45 négyzetméteren nem tudok rendet tartani mert ha van 2 szabad percem akkor azt mással töltöm.Az altatás ami engem is bosszant ,úgy vagyok vele hogy napközben eltürök bármit ,de csúnyán mondva éjszaka engem hagyjon békén.Persze a fogzás ezt is keresztülhúzta ,2 hete csak akkor alszik rendesen ha fájdalomcsillapítót kap ,de persze nem lehet minden nap.Most tört át a 4. fog.Szerintem itt csak a türelem segìt...
2016. jan. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

próbáld megérteni őt.

az ő szemén keresztül látni a világot.

ő még soha semmiben nem rosszindulatúak, semmi nem irányul a szülő ellen.

ne állj így hozzá, hogy ez kihívás.

lehet szeles, hasfájós, vagy csak kíváncsi.

szeretve állj hozzá és máris öröm lesz minden nap vele :)

2016. jan. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Örülj neki hogy nem mulya :). Az én fiam is eleven és akaratos, van hogy másfél óra amíg "altatom" :D, mindig azt mondom, hogy ilyennek is kell lennie, az az igaz ha egy baba felfedez, jön-megy, tapasztal, nem az hogyha leteszed egy sarokba akkor ottmarad.
2016. jan. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálam sajnos maradt.

A fiam már újszülöttnek is borzasztó volt, nem tudott szopni, nem tudott aludni, 10 hónapos koráig semmi napirendet nem tudtunk tartani.

Később is nyugtalan volt, 2 évesen rémálom. Igaz, nálunk megkésett beszédfejlődés is volt, emiatt szorongásos tünetei vannak.

Most 6 éves, édes gyerek, imádom, de tényleg még mindig nagyon nagy kihívás.

Én azóta is folyton gondolkodom, hogyha nyugodtabban tudtam volna kezelni ezt az időszakot, talán ő is más lenne, nem tudom.

Persze ezt mondani nagyon könnyű, de 3 éves koráig minden éjjel órákat bömbölt vigasztalhatatlanul, már nagyon kivoltam. Bár anyósom azt mondta, hogy nagyon sok a türelmem, ő már nem bírná. Én meg pont azt éreztem, hogy lehetett volna több is.

Én is csak azt tudom mondani, amit az előző, hogy sok-sok türelem, ha kell virrassz vele, ha kell vedd ölbe. Az a lényeg, hogy próbáld megnyugtatni.

2016. jan. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Az első tippem az, hogy soha ne hasonlítsd a testvéréhez! Ő nem a nagyobb gyerek másolata, sosem lesz olyan, nem is kell olyannak lennie! Ha ez rögzül, (nálad is), hogy bezzeg a nővéred... annak később súlyos következményei is lehetnek. Fedezd fel a második gyereked is.

Nehéz megtalálni az egyensúlyt egy akaratos babánál/kisgyermeknél, ne törjük meg erővel az akaratát, inkább próbáld a későbbiekben kitartássá formálni. Ilyen jellemvonásokkal később nagyon jó sportoló válthat belőle. Kíváncsi a világra, hagyd, hogy felfedezze.

Nem minden baba ölbebaba. Ha menni akar, menjen. Ha bújásra, szeretgetésre lesz igénye, jelezni fogja. Hamarosan beléptek a szeparációs szorongás időszakába, akkor le se tudod vakarni magadról üvöltés nélkül.

Ne így állj hozzá, hogy nehéz lesz vele később... olyan rossz olvasni, hogy ezt gondolod a gyerekedről. Mintha nyűg lenne, gond, teher. Te tudsz arról tenni, hogy ne így legyen.

2016. jan. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Hasonló típus a lányom is, már lassan két éves. Vele a határozottság segített. Nagyon következetesen és határozottan bántunk vele, ezt idővel elfogadta. A renitenskedések is rövid időszakok voltak eddig.

Ha elkezdte ledobálni a dolgokat (pl. ételt), akkor mindig rászóltunk, mindig félbehagytuk az étkezést. Egy hét alatt leszokott róla, hogy leszórja a dolgokat.

2016. jan. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!

Tudom, hogy nem kellene hasonlítgatni, de ha az embernek második gyereke születik akkor önkéntelen visszanyúl az előző gyerekénél alkalmazott módszerekhez, és ha semmi nem válik be akkor azért kicsit csalódott az ember (legalábbis én az vagyok).

Attól, hogy nehéz vele most és valószínű később se lesz könnyű, még nagyon szeretem, imádom, egy tündér és egyébként türelmes vagyok vele, több ismerősünk mondta hogy nagyon jó anyának tart és hogy bár neki lenne ennyi türelme. Amúgy egy nagyon édes baba, imádja aki csak találkozik vele, rengeteget mosolyog, nevet, nagyon barátságos. És sokszor el tud játszani magában, nem kell nonstop mellette ülni. Csak ez az alvás mizéria ne lenne...Ma hajnalban 5 órakor át kellett hozni az ágyunkba, de egyszerűen nem bírt lenyugodni, folyamatosan forgolászott, karmolta a matracot, az ágyat, minket, rugdosott, nyöszörgött. Persze így leírva nem lehet annyira érzékeltetni ezeket a nehézségeket, én csak azt tudom hogy hulla fáradtak vagyunk a párommal mindketten, és alig jut időm a nagyobb gyerekre. Azt hittem, aludni fog napközben többet, és legalább alvásidőben csak a naggyal tudok foglalkozni. De ez a negyven perc (volt már hogy még annyit se aludt) semmire nem elég. És akkor eszembe jut az, hogy a nagyobbik 8 hónapos korától kezdve otthonról dolgoztam napi kb. 4 órát úgy, hogy ő ott játszott a szobában, én meg közben a számítógépen dolgoztam, teljesen jól megoldottuk.

Én is azt tippeltem, hogy a határozottság lesz a kulcs...

2016. jan. 14. 09:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem eddig mindket gyerekem ilyen volt. Ez lehet szemelyisegtipus de pl az éjszakai karmolaszas/forgolodasnal én fizikai fájdalomra is gpndolnek. Vagy azt kizarjatok? Nalunk a megváltást kb a kisebb kétéves korában a kozos jatekok hoztak el (pont két ev vam kozottuk) azota tudom rendezni magam korul a háztartást ténylegesen, illetve amióta egyszer alszanak es összehangoltan, tudok pihenni is. De az elso evben teljes idegroncs voltam attol h senki nem pihente ki magat soha.
2016. jan. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Fizikai fájdalom? Inkább élénk olyankor, mint nyűgös. De a fogzás lehet végülis, alsó két fogacska kint van már és fent is erőteljesen készülődnek. Sajnos eddig nem vált be a fogzásra semmi. Még a nurofen se :-( Viszont a probléma már a fogzás előtt is fennállt.
2016. jan. 14. 14:55
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok

Hát ez az, hogy nincs két egyforma gyerek. Én most már jót mosolygok az olyan kolléganőkre, akik elhatározzák, hogy a féléves gyerek mellől félállásban majd ők dolgoznak otthon. Hát, végülis meg lehet próbálni.

Az első gyerekem mellett elvégeztem a mérlegképes tanfolyamot, ebéd után aludt 2-3 órát, este 10-től reggel 6-ig aludt.

Na, bezzeg a második. Örültem, ha valami kicsit tudtam aludni, nemhogy még tanuljak, dolgozzak mellette.


Nekem meg kicsit elegem van a mai pszichológiai hozzáállásból, én a lelkem kiteszem, mégis mindenkitől azt hallom, hogy ja hát azért ilyen a gyerek, mert anyuka nem foglalkozik vele eleget.

Dobj félre mindent, játssz a gyerekkel, sok türelem, mosolygás, stb. különben debil lesz, hangoztatják. És hol vannak az édesanya igényei? Ha az anya fáradt, frusztrált, akkor az jó a gyereknek?

Régen 8-10 gyerek volt egy családban, akkor mi volt?

Igaz, nekem csak 2 gyerekem van, de a gyerekeken kívül azért ott a háztartás, azt meg fel sem merem említeni, hogy lehet, hogy néha én is szeretnék leülni egy kicsit olvasni, vagy pihenni. Na, akkor már én lennék a világon a legborzalmasabb ember.

Félre ne értsd, én nem mondom, hogy türelemmel nem tudsz változtatni rajta. Csak éppen mindig kiakadok az olyan hozzászólásokon, akik itt háborognak, hogy nem tetszik, amit leírtál, mert mintha teher lenne neked a gyereked.

Nem teher. De mi is emberek vagyunk, és egy ilyen gyerek borzasztó fárasztó tud lenni. Akinek nincs ilyen, az el sem tudja képzelni.

Amúgy meg nem kell itt álszenteskedni. Mindenkinek volt olyan időszaka, amikor elege volt a gyerek hisztijeiből és legszívesebben világgá ment volna. Aki azt mondja, hogy soha nem érzett még így, az hazudik.

2016. jan. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!