Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy kisgyereknek mikortól...

Egy kisgyereknek mikortól elengedhetetlen a saját külön szoba?

Figyelt kérdés

Másfél szobás lakásban lakunk, és úgy alakult, hogy terhes lettem. Még fizetjük a hitelt a lakásra, három év van hátra belőle. Nem tudom, mennyire macerás egy lakást hitellel együtt eladni, de a jelen ingatlanpiaci helyzetet figyelembe véve az önerő szempontjából nagyon is szükségünk lenne a jelen lakás teljes árára, hogy vehessünk egy nagyobbat.

Szerintetek úgy mennyire problémás, ha nagyjából 2 éves koráig velünk alszik egy hálószobában? Egyrészt a gyerek, másrészt a saját érdekünket nézve. Mi alapvetően a hálószobába csak aludni járunk, az életünket a nappaliban töltjük, de nem tudom, egy 1-2 évesnek mennyire van szüksége saját térre?


Köszönjük előre is a válaszokat.


2017. szept. 2. 09:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%

Semennyire, nyugodtan alhat meg a ti szobátokban 5-6 evesen is. Nappal úgyse a hálószobában játszotok egész nap.


Nem beszélve hogy a putriban nyolcan élnek egy szobában… És mégis felnőnek

2017. szept. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Én azért nem szeretném putriban nevelni a gyerekem :D
2017. szept. 2. 09:44
 3/19 anonim ***** válasza:
48%

Én addig laktam anyukámmal egy szobában, amíg felnőttként el nem költöztem.

Szükségem nekem is lett volna saját térre, de kibírtam, nem panaszkodom, semmi bajom nem lett tőle.

2017. szept. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
62%
2-3 éves koráig teljesen rendben van. Ekkor még szerintem nincs nagyon igényük saját térre.
2017. szept. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%
Neki nem lesz igénye saját térre, de nektek igen. Viszont ha csak 3 év van hátra, gyerekkel 2-2,5, annyi kibírható. Én kivárnám a lakáshitel lejártát, és utána vennék nagyobbat
2017. szept. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
32%

Én is akkor vennék nagyobbat, mikor aktuálissá válik az óvoda.


Az első egy évben szinte felesleges, utána már te fogod igényelni, hogy külön szobában legyen, mert addigra megtanul járni, és a szabadságérzet miatt a járókában sem hagyhatod üvöltés nélkül.

2017. szept. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

Neki nem lesz gond, nektek igen.

Én jelen esetben - nyilván nem rögtön, egy baba esetén ez még nem jelent problémát, de ovis kor felett már zavaró lehet -, ha nem lesz "időben" nagyobb lakás, lemondanék a nappali kényelméről. A fél szobát megkapná a gyerek, a nappalit pedig átalakítanám úgy, hogy hálóként is használható legyen.

De persze ezt hosszabb távra mondom, kisbaba esetén még nem gond. :)

2017. szept. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
Én örököltem egy másfél szobás lakást. Míg nem volt gyerek, a félszoba csak rumlis volt, majd gyerekszoba lett belőle. Akkor veszünk új lakást, ha lesz második gyerkőc, amíg csak egy van tökéletes a másfél szoba számunkra. Egyébként első perctől külön szobája van.
2017. szept. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%

Mi is hasonló cipőben járunk mint ti, azzal a különbséggel, hogy nekunk majdnem 5ev van meg a hitelbol.


Mi a kisebb (halo) szobát alakitottuk at "babas" szobává. A nappalinkba vettünk egy kinyitható nagy kanapét, hogy szukeseg eseten el lehessen vonulni es ennyi.

2017. szept. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%

Mi is így oldottuk meg mint utolsó, hogy nappaliba kihúzható kanapé van ( rajta dormeo fedőmatrac így kényelmes is), a kisszoba meg a gyerekszoba.

Ha lesz második költözünk, de ha nem lenne lehetőség akkor el lenne a 2 gyerek a kisszobába.

2017. szept. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!