Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Komolyan, hogy oldjátok meg...

Komolyan, hogy oldjátok meg anyukák 2 gyerekkel?

Figyelt kérdés

5 hónapos kislány anyukája vagyok. Úgy érzem egyre könnyebben, rutinosabban telnek a napjaink, szóval néha fárasztó persze, de vesszük az 'akadályokat'. VISZONT, 2-3 év múlva szeretnénk majd kistesót, de jelen pillanatban elképzelni nem tudom, hogy lehet egyszerre két gyereket altatni, fürdetni (arról nem is beszélve, hogy anyuka mikor fürdik). játszani, etetni, vagy ha az egyik beteg, akkor hogy lehet két felé szakadni. Én igyekszem minden figyelmet megadni a lányomnak, és nem is tudnám elképzelni, hogy majd a kistesó kevesebb törődést kapjon. De vajon lehetséges ez? Vagy a kisebb mindig kevesebb figyelmet kap már?


Egyébként nekem férjem segít, néha nagymama is ha úgy jön ki. De leginkább arra az esetre lennék kíváncsi mikor egyedül intéz mindent az anyuka.


Tényleg le a kalappal az előtt, aki 2 vagy 3 gyereket nevel. :)


2018. szept. 10. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Egy idő után rutinná válik szerintem. Nálunk 3 év a különbség köztük. A nagyot még egy évig otthon tartottam, miután a pici született, mert amúgy is sok változás volt abban az időben az életében, nem akartam "kipaterolni" otthonról. Amíg otthon voltam, ebéd után mentem érte az oviba, ilyenkor a pici általában elaludt a babkocsiban, így tudtunk minőségi időt együtt tölteni. Aztán amikor a pici is ovis lett és dolgoztam, már hárman is tudtunk együtt játszani délután. Időnként csináltunk külön programokat, pl mozi, vagy dínó kiállítás. Most lett nehezebb a dolog, mert már kétfelé kell őket vinnem (ovi, suli), de megoldjuk ezt is. A házimunkát hétvégén csinálom, de azt is egy-két óra alatt letudom, hogy lehessen még programot is csinálni. Egyedül vagyok velük, nagyszülők szoktak segíteni, ha szükséges. Tényleg nem nagy cucc, csak meg kell szokni, hogy mire nem szabad ráfeszülni,pl ha nincs rögtön elmosogatva, nem halok bele... :)
2018. szept. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Ugyanúgy, ahogy az első előtt nem tudtad elképzelni, milyen lesz, ha lesz, egy idő után a második, harmadik, negyedik is sima ügy lesz.
2018. szept. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Nekem 2 gyerekem van, a kicsi 3 hetes a nagy 20 honapos.

6:30-kor kelek a kicsivel, kb. 30 percig reggelizik, utana peluscsere es megy vissza aludni. Ekkor mellszivo meg kb. 20-40 percet, aztan lezuhanyzok, ha van ido akkor reggelizek. 8:30 korul kel a nagy, peluscsere, atvesszuk a pizsamat utcai ruhara, reggeli, majd osszepakoljuk a pelenkazo taskat, elovesszuk a babakocsit, megtoltjuk a cumisuvegeket (barackle + lefejt anyatej) majd amig a kicsi eszi a tizorait addig a nagyobb meset nez. Utana a kicsit berakom a mozesbe, a nagyra raadom a cipot, berakom az ulesbe es indulunk a jatszora. A kicsi a babakocsiban alszik 2 orat amig mi a naggyal jatszunk: homokozas, hinta, maszoka, csuszda, fogocska. Ha a kicsi felebred akkor megkapja a lefejt tejet, ha nem akkor csak jatszunk. 13 ora korul indulunk haza, otthon mindket gyereknek ebed, majd 13:45-14:00 korul lerakom a nagyot a szobajaba aludni, a kicsi pedig a mellkasomon alszik mikozben mosogatok, mosok, kiviszem a szemetet, pakolok, takaritok. Ilyenkor a kicsi felorankent/orankent eszik, ha nem akkor viszont fejnem kell mert omlik a tejem, ugyhogy akkor berakom a kisagyba. 16:00-16:30 kozott kel a nagy, peluscsere majd viszem a nappaliba. Ott legozunk, kirakozunk, bujocskazunk addig amig le nem megy a kedvenc meseje (kb. 1,5 ora) akkor uzsonna a nagynak es a kicsinek is. Ekkor hazajon apa es atveszi a kicsit amig en a naggyal elmegyek 1 orara setalni, lenyegeben csak a haztb korul mert mindent alaposan meg kell vizsgalni es 2 lepes elore 1 hatra... 19:30-kor vacsora majd 20:00-kor mindket gyereknek furdes, pizsi fel, es a nagy tejitallal a kicsi anyatejjel mennek aludni. Utana fozok, kb 22:00-ig, majd csinalok egy esti fejest, akkor van a legtobb tejem, es 23:00-kor megyek aludni. Legtobbszor szerencsem van es kb. egyszerre kelnek fel hajnali 1-kor az ujabb adag tejert/tejitalert, ezutan pedig a kicsivel meg egyszer kelek 3:30-kor. Meg csak 3 hetes a kicsi de mar most zombi vagyok es neha annyira faradt vagyok hogy remegek. Hetvegente ejjel apa kel hozzajuk hogy legalabb akkor tudjak pihenni 7 orat egyhuzamban (23-6:30, ekkor szuper a lefejt anyatej), de ezen kivul a rutin ugyanaz hetvegen is, csak egyik nap a jatszo helyett babauszasra megyunk. Most toltottem ki a kicsi babanallojat es ott van hogy anya hobbija.. hat jot rohogtem. Engem az eltet hogy kicsi a korkulonbseg es majd “osszenonek” es akkor nem nekem kell majd fogocskazni meg bujocskazni hanem megoldjak ok. :D

2018. szept. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
1-es, te nagyon ügyes vagy! Komolyan, elismerésem.
2018. szept. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Hidd el, meg lehet csinálni! Nekem 5,5 év alatt született 4 gyerekem, a 2 kicsi között 15 hónap a korkülönbség és 3 éves kor alatt senki sem ment óvodába. A férjem persze kivette a részét mindenből, már amikor nem dolgozott. Nagyszülő nem volt. Babysittert egy időben kerestem, de nem találtam olyat, akire 4 kicsit rá mertem volna bízni. Egyszer-egyszer kaptunk segítséget rokonoktól, amikor házat vettünk és költöztünk.

Nagyon jól összenőttek, önállósodtak, segítették egymást. Most már kamaszok, ha beszélgetünk régi dolgokról, mindig azt erősítik meg, hogy boldog kiskoruk volt.

2018. szept. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Nekem 3 van. A legnagyobb màr harmadikosharmadikos, ergò ő 8-4-ig suliban van. A közèpső most tölti a 3-mat, kezdjük az ovit, a kicsi 17 hò hònapos. Hàt mikor mind a 3 itthon van, elèg nehèz vègül. Nekem nem a napi rutin feladatok megoldàsa nehèz ( fürdès, evès, alvàs), hanem a nap többi rèsze. Nem nagyon van àllandò rendszer, talàn csak az ètkezèsek, alvàsok. Ezek között vàltozò. Ha főznöm kell, főzök, ha nem kell, megyünk sètàlni, csavarogni. A legnagyobb nehèzsèg, hogy nem nagyon jàtszanak el együtt, sokszor összevesznek, mert ugyanaz a jàtèk kell, stb. A közèpső most kezdi az ovit, most mèg ez is nehezìti a napot, mert mèg nem alszik ott, nem szìvesen megy, nehèz az eleje. Nagyon nehèz, segìtsèg nèlkül meg plàne. A pàrom mindenben segìt, ha itthon van, de sokat dolgozik. Az a szerencse, hogy èjjel pici koruk òta alszanak reggelig. De akàrhogy is van, nem adnàm őket a vilàgon semmièrt. ❤
2018. szept. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudok tanácsot adni, bocsi hogy nem okosat szólok hozzá, de muszáj ideírnom, hogy nagyon jó volt végigolvasni a hozzászólàsokat, mert engem is foglalkoztat ez a kérdés. Le a kalappal az előttem szólók előtt! Kérdező,úgy gondolom innen tudunk erőt és bátorságot meríteni a kistesók jöveteléhez! :)
2018. szept. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%

Nekem 2 év van köztük. Hát az elsö 6-8 HONAP elég kemény volt, mire mindenki megtalálta a helyét a "rendszerben". Addig nem is tudtam tölük fözni mert nem aludtak egyszerre (és én nem birom magam rávenni h este 10-kor álljak neki fözni mikor már nyugi van), ezért az ebédet rendeltem addig, párom meg vett a munkahelyénél. Hétvégére meg segitett párom megfözni mindig. Bevásárlást online, házhozszállitásal intézem a tescobol heti 1x, igy vásárolni nem kell elcibálni a gyerekeket. Friss pékárut meg veszünk minden nap. Nekem a közlekedés eléggé korlátozott, mert nem vezetek, két kicsivel meg nem könnyü bkv-zni (vagy én vagyok béna), ezért napközben csak olyan helyekre megyünk amit a nagyobbam bir gyalog (most 3 éves,kb 2 kmt tud lesétálni). Ha távolabbi elintézendöm van, munka után v hétvégén párom visz el kocsival.

A mindennapi dolgokkal ugy vagyok hogy azért egy kis idöm minden nap jut, pl egyik nap wc pucolás, másik nap porszivozás, harmadik nap portörlés stb. Mosni minden nap szoktam, este bekészitem a gépbe, reggel beinditom, mire felébredünk,megreggelizünk stb lejár a gép, kiteregetem. Estére megszárad,leszedem és ujabb adagot készitek a gépbe.

Mostmár egyszerre alszanak délben, meg a nagy kezdi az ovit, igy fözni is tudok alvásidöben, igy az is meg van oldva. Két napra fözök mindig.

Na ami rohadt szivás az abbetegség...ha beteg az egyik,akkor joeséllyel a másik is az lesz. És joeséllyrl én is...most pont ez van, a két gyerek már kifele jön belöle, én megpusztulok olyan beteg vagyok...na ilyenkor ellátni a két bágyadt,nyügös,siro, anyás gyereket...ugy h közben te is hullaféradt vagy és aludnál egész map...na ez ami számomra borzaszto nehéz és kimeritö idegileg,testileg.

Segitségem nem sok, nagyi kb heti 1-2szer vállal egy pár ora gyerekvigyázást, de egyszerre csak 1 gyereket. Igy vagy a kicdit, vagy anagyot hagyom rá, attol függ hova megyek, mit kell intéznem. Meg persze párom itthon van 5 után, ö segit az esti rutinban. Más segitség nincs.

Nem könnyü, de nem hinném h nagyobb korkülönbséggel jobb lenne. Akkor más problémák lennének, pl h a kisiskolásnak egészen más az érdeklpdési köre ésnem lehet egyszerre babás programot meg nagyfiusat/nagylányosat csinálni stb.

2018. szept. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves Anyukák! Köszönöm a válaszaitokat, szuperek vagytok tényleg. Tényleg elég ijesztő látni mennyi plusz energiába telik két gyerkőc, de biztos vagyok benne hogy megéri, és senki nem cserélné el. További kitartást kívánok mindenkinek!!
2018. szept. 11. 05:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!