Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldjátok meg egyedül a...

Hogyan oldjátok meg egyedül a fürdetést két kicsi gyerekkel?

Figyelt kérdés
Nálunk 20 hónap a különbség a tesók között, Apa sajnos sokszor későn ér haza, így egyedül kell megfürdetnem őket. Tapasztalatok érdekelnének, hogy ki hogyan oldotta meg a fürdetést! Melyik fürdött, evett, aludt előbb?
2010. okt. 12. 12:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyszerre lehet őket fürdetni? Nem írtad, hány évesek.
2010. okt. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja igen köszi, a lényeg lemaradt. A kicsi még nincs egy hetes, a nagy 20 hós múlt. Úgyhogy még nem igazán.
2010. okt. 12. 12:23
 3/10 anonim ***** válasza:

Én beteszem a nagyot a nagykádba, a kicsit az elektromos hintába a fürdőbe a földre. Ő addig nézelődik, amíg an agy fürdik. A nagynak olvasok egy mesét, és lefektetem, Ő elalszik már régen egyedül.

És akkor jön a kicsi nyugodtan. Szoptatás, fürdés, játszás, szoptatás, altatás.

2010. okt. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk pont fordítva. Először lerendezem a kicsit(őt a gyorsabb), aztán jöhet a nagy.

Eleinte sem volt gond, mert a pici fürdés, evés után elaludt, következő evésig. Addigra ágyba dugtam a nagyot. Most a pici már 8 hónapos, ő is csak vacsorázik, éjjel már nem eszik, így együtt alszanak, így még egyszerűbb.

Úgy csinálom, hogy előkészítek mindent. Először vacsorázik a nagy(jó esetben én is),közben csipeget a pici is. Utána megcsinálom a pici tápszerét, előkészítem a pizsamákat, besötétítem a gyerekszobát, csinálok fürdővizet. Aztán megfürdetem a picit, megetetem és rögtön utána megy az ágyba.Addig a nagy általában tv-zik vagy valamit játszik magában. Aztán viszem őt is fürdeni, utána mese és csendben befektetem az ágyába. Így alszanak reggel kb 7-ig.

2010. okt. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocs, elfelejtettem, nálunk 21 hó a különbség, fiúk mindketten. Most hogy a kicsi is kezd stabilabban ülni, lassan szerintem már együtt fognak fürdeni.
2010. okt. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

No, én meg vegyesen csinálom, nálunke gy 4 éves nagy és másfél éves ikrek.

A nagy vetkőzik, kikésziti a cuccát, addig vitaminokat mixelek, előkészülök, a kicsik a kiságyukban várnak, szól a zene, élvezik. Egyik kicsi lefürdik, a másik addig az ágyában vár, majd ha az első felöltözve, akkor ő is megy a kiságyába, fürdik a nagy, majd amig ő öltözik, addig fürdik az utolsó. Tehát a kicsik az ágyukban várják a sorukat, a nagy meg intézi magát (vetkőzés, öltözés). Etetés egyszerre, az egyik egy fotelban egyedül, a másik az ölemben eszi a tépszert, szoptatás nálunk mikor már nem ment egyedül egyszerre, akkor szintén sorban volt, egyik a kiságyban várta a sorát... Megtanulják, hogy türelmesnek kell lenni, nincs hiszti sose.

2010. okt. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát neked sem lehet egyszerű az élet..!
2010. okt. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
14 hónap a korkülönbség. Kb. az első 6 hétben külön fürdettem őket. A nagy a szokott időben vacsorázott, fürdött, öltözködött, Apa mesélt és már aludt is el egyedül. A kicsinél kivártuk az este 10 órához legközelebb eső etetést, akkor gyorsan előtte elintéztük a fürdést. A hatodik héttől együtt fürdettünk (legtöbbször a férjemmel együtt, de sajnos nálunk is akadt késő esti munka), ilyenkor a kicsit felébresztettük a fürdés idejére, és utána megszoptattam. A nagy vacsorázott, addig a kicsit felébresztettem egy picit megszoptattam, hogy nyugodtabban viselje a tortúrát. Először a nagyot vetkőztettem, utána a kicsit, egy kádba tettem őket a nagy ügyesen eljátszott a kicsi mellett. Először a kicsit kivettem, jól betekertem és letettem a szobájukban az ágyába, amíg a nagyot is kivettem a kádból. A nagy kapott egy jó meleg fürdőköntöst, felült a pelenkázóra és nézte, hogy hogyan öltöztetem a kicsit. Mikor a kicsi kész lett, betettem az ágyába, addig nézte a kőrforgót és várt türelemmel (kb. 2 nap alatt megszokta, hogy ne sírjon, várakozzon). A nagynál gyors öltözködés, irány az ágy, ha Apa nincs itthon én mesélek Neki, de akkor közben már szoptatom a tesót. Ha Apa otthon van, akkor ő mesél, én kimegyek a nappaliba és ott szoptatok, altatok. Nagyon bevált ez a módszer, egyedül egy kicsit strapásabb volt, de este 8-ra mindketten készen voltak, aludtak, jöhetett a pihenés végre.
2010. okt. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mi még kísérletezünk, hogy hogyan lenne a legjobb!
2010. okt. 12. 20:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát, nem egyszerű ez lányok. Én csak pislogok itt, mert csak egy fiam van. Most szeretnénk neki kistesót, de látom, nem lesz egyszerűbb az életünk. :))
2010. okt. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!