Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldjátok meg az utazást...

Hogyan oldjátok meg az utazást gyerekkel?

Figyelt kérdés
Ha nincs jogsid, de el kell menned A-ból B-be taxival gyerekkel, hogy csinálod? Úgy értem, kellene gyerek ülés, de utána az hová tegyem, nem vihetem a hátamon, meg a gyereket se. tehát kell babakocsi is, ezt mind begyömöszölitek a taxiba?És után hogy intézed el az ügyed? Van olyan taxis aki gyereket szállít gyerekülés nélkül?!És ha rendőr megállít vagy baleset történik ki a felelős? 1 éves gyerekről van szó
2012. máj. 12. 20:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Taxiban nem kell gyerekülés, mint pl. buszon sem.

Van jogsim, autónk, de nem taxizom.

Ha elviszi a férjemna kocsit mert azzal kell mennie, de nekem is dolgom van, megoldom tömegközlekedéssel.

Barátnőm szokott taxizni, ha esik az eső és nincs nála ernyő, de a taxisok nem örülnek a kisgyerekeseknek, mert felteszik a lábukat az ülésre ... Inkább ő is a BKV-t, buszt, vonatot választja.

2012. máj. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

olyan babakocsink van, aminek a vázára hordozót lehet pattintani - a váz be a csomagtartóba, hordozót bekötni a hátsó ülésre és kész

Legtöbbször inkább tömegközlekedek, kendővel oldom meg.

2012. máj. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha a taxis ezt bevállalja és ha gond van őt vonják felelősségre mert ugye a vezető felel mindenért. A taxis megteheti hogy gyerekülés nélkül nem viszi a gyereket. Ezért van a busz oda felbírsz menni babakocsival az alacsony padlósokra legalább is meg szerintem néha egyszerűbb meg olcsóbb mint a taxi.
2012. máj. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szia, én szoktam gyerekkel taxiban utazni. Amikor először mentünk 8 hónapos volt. Taxiban nem kötelező a gyerekülés, nekem soha nem volt rossz tapasztalatom, hogy húzták volna a szájukat a kislányomra, sőt, nagyon is figyelmesek voltak. A legtöbb taxi csomagtartója pedig olyan nagy, hogy akár még összecsukás nélkül is belefér egy babakocsi, de olyan ügyesek, meg fogják tudni oldani neked azt is ha szükséges. Ha te nem tudod összecsukni, kinyitni, ők megcsinálják simán. Én sem szívesen megyek a gyerekülés hiánya miatt taxival, de ha nincs más megoldás, akkor azzal utazom. Nem kockáztatok jobban, mintha egy szakadt bkv buszra vagy metrora szállnék.
2012. máj. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Sokan rosszul tudják, taxiban nem kötelező a gyerekülés!
2012. máj. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Férjem taxis, nem kötelező taxiban az ülés, de ha olyan dolgod van, amit tudsz előre, mikor mennél, akkor előre felhívod a taxiközpontot, és olyan autót kérsz, amibe tudnak biztosítani gyerekülést. Van ilyen!
2012. máj. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!!!


Az én nem megyek taxival típusú válaszokkal meg nem tudok mit kezdeni!

2012. máj. 12. 21:35
 8/14 A kérdező kommentje:
Mivel kistesó pociban, jogsim nincs, bkvzni alapból utálok, de 20kg babakocsi+gyerek és ezt még emelgetni, ha még van nálunk ez az, inni, enni való, dolgok amiket vettünk vagy viszünk valahová, hát isten tudja összesen hány kg amit emelni, tolni, húzni, vonni kell, mindezt úgyhogy a gyerek se hisztizzen, és általában nem segítenek az emberek, így szívesebben taxizom. Amíg hordozóban volt a kicsi én is úgy mentem mint az egyik válaszoló, babakocsit csomiba, hordozót ülésre és kész. De gyereküléses korszakban már nem megy ez, ezért kérdeztem ti hogy csináljátok. Azért van ahová nem vagy körülményesen lehet csak eljutni bkvval.
2012. máj. 12. 21:39
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk 11 hónapos a kislányunk. Sajnos olyan helyzet volt (egészségügyi) a rokonságban, hogy vidékre kellett vele utaznom múlt héten már kora reggel. Autó nincs, taxit hívtam, olyat amibe hátra befér a Bergon! babakocsink, ami köztudottan nem egy kis darab. Na megnézném azt, ahogy gond nélkül berakják bármelyik autó csomagtartójába :D. Pláne összecsukás nélkül! :D :D Direkt kombit kértem, de még így is alig fért be. Én nem tudtam arról, hogy nem kötelező a gyerekülés, így hát vittem azt is. Mikor kiszálltunk a taxiból a sofőr rendes volt, mert kérdezte, hogy segítsen-e elvinni a cuccot a volánbuszig? Végül segített is, én toltam a babakocsiban a babát, ő hozta a hordozót és a cuccot. A volánbusznál a babakocsit alulra tette be a sofőr, és segített felvinni a többi cuccot a buszra. Egy szó, mint száz, előzékenyek voltak mindenhol. Ha előre szólsz, hogy babával mennél, akkor szerintem a "szájhúzogatós taxisok" úgy is távol tartják magukat a Ti fuvarotoktól.

Amúgy ha simán csak a városban kell mennem, akkor sokkal inkább bkv-zok, igaz, hogy sok a bunkó, de inkább költöm a babára azt a kisebb vagyont, amit eltaxizgatnék. Persze kinek mi... :)

Remélem valamennyit tudtam segíteni.

2012. máj. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. 28 hetes pocakos vagyok. :) Mondjuk az tény, hogy gyerekülést már nehezebben vinném így magammal. Ám látod erre is van megoldás! Taxiba nem is kell vinni, ha én ezt előbb tudom! :D
2012. máj. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!