Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislanyotok neve hogy viszonyu...

Kislanyotok neve hogy viszonyul a sajat nevetekhez?

Figyelt kérdés

Van, aki direkt olyat adott, ami rimel/hasonlit a sajat nevere vagy ugyanolyan betuvel kezdodik? Vagy olyan, aki ugy szereti a sajat nevet, hogy a gyerekenek is ugyanazt adta?

Vagy esetleg direkt olyan nevet adtatok, ami stilusban teljesen az ellentete a sajat neveteknek?


Csak kivancsisagbol irtam ki a kerdest. Nalunk az a helyzet, hogy en nem szeretem a sajat rovid, kemeny hangzasu nevemet, ezert a lanyom hosszu, lagy hangzasu nevet kapott. Pedig szivesen adtam volna az enyemhez kicsit hasonlot, csak hat azok se tetszettek.


2018. szept. 14. 14:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Sehogy, mivel az én nevem 30 évvel ezelőtti divat. A gyerek keresztnevének a vezetéknevéhez kell illenie, nem a rokonaiéhoz.
2018. szept. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szintén sehogy. Olyan nevet kerestünk, ami mindkettőnknek tetszik, szempontjaink között inkább az volt, hogy ne legyen belőle még egy a családban.
2018. szept. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Nekem nagyon tetszik az azonos kezdőbetű öröklődése. Anett vagyok, a lányom Amina lett volna, na de az Amira láz miatt nem került fel a listára. Mindenképpen virág nevet választunk :)
2018. szept. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Van közös bevenevünk, de alapvetően teljesen más a nagylánnyal. A kicsi a nagyhoz illik, az enyémhez semmi köze. Én nem szeretem a nevem, sosem tetszett.
2018. szept. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
Teljesen eltérő a nevünk a lányommal. Az ő nevét a vezetéknévhez választottuk (az enyém nem hangzik jól a férjem vezetéknevével) + mivel az én nevem nagyon ritka, így szerettem volna ha a lányom neve egyszerűbb, hétköznapibb. Elég lesz neki az anyukája neve miatt magyarázkodni, nem akartam még terhelni.
2018. szept. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nagyon szeretem a nevem, de nem adnám, fiam van, ő sem az apukája nevet kapta pedig szetintem az is gyönyörű név.
2018. szept. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Sehogy.Kettőnk neve ég és föld.De mindegyikünké szép:)
2018. szept. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ezt a szempontot egyáltalán nem vettem figyelembe a névadásnál.
2018. szept. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mindkettőnké elég ritka, de nem hasonlítanak, nem is gondolkoztam ilyenen. A második nevét anyukám után kapta (a vezetékneve után, nem ugyanazt a keresztnevet), nekem nincs is második keresztnevem.
2018. szept. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nalunk azert esett ki egy nev, ami mindkettonknek tetszett, mert csak a kezdobetuje mas, mint az en nevemnek, es hasonlot sem akartunk adni. Legyen sajat neve, ne lehessen felrehallani.
2018. szept. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!