Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beatrix vagy Beáta vagy simán...

Beatrix vagy Beáta vagy simán Bea? Esetleg más név amit Beának lehet becézni?

Figyelt kérdés
Bea név az abszolút befutó :) csak nem tudom hogy Beatrix vagy Beáta legyen...A Beatrix valahogy olyan furi nekem nem szeretném ha bárki is Trixinek becézné.A Beáta meg nagyon tetszik de kislánynak olyan durva tudom megnő de akkor is.Esetleg legyen sima Beaként anyakönyvezve? Nektek mi a véleményetek?

2018. szept. 14. 18:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
61%
Akkor legyen Beáta!:) Az valahogy kedvesebb név a Beatrixnél picivel:) A Beatrix név picit lehetséges, hogy olyan kemény hangzású. Asszem picit igen:) Meg pl nemtom, a Beatrixet nem tudom annyira kedvesen egy kedves kislánynak mondani.:) Amikor a teljes nevén akarom szólítani (vagy pl csak keresztnév teljes alakja) ,és akkor "gyere ide!" Azt nem annyira lehet olyasmi formában hívni, mintha egy kiscicát hívnál:) A Beáta picit valamivel talán kedvesebb:) Ezzel jobban lehet valakit csalogatni:)
2018. szept. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Beatrix vagyok, Bea a becenevem, a nagyon közeliek (férj, legjobb barátnő) Beusnak hív. Ezen kívül minden fellelhető becenéven szólítottak már. Engem nem zavar. Egyetlen dolgot nem szeretek mikor “lebeátáznak”. Soha nem csúfoltak a nevemmel, soha nem volt belőle hátrányom és a külföldi kollégák is egész ügyesen ki tudják mondani.
2018. szept. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
8,9,11 vagyok,egyszer hallottam egy olyan nevet, hogy Roberta, meg Robertina , emg egy olyat, hogy Huberta, meg egy olyat, hogy Hilberta, Adalberta; ilyeneket; hátha esetleg még ezeket is lehet; amúgy a Hilberta asszem itt egy kérdésnél egy elírt Gilberta volt:) De nekem a Hilberta jobban tetszik:)
2018. szept. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Itt Németországban gyakran találkoztam a Tabea névvel, nincs köze a Beáta/Beate névhez de szerintem ezt is lehetne Beaként becézni.

Amúgy én nem szeretem ha valaki nekem Beátát mond, jobban tetszene ha mindenhol csak Bea szerepelne a hivatalos papírokon is. A Bea keresztnévvel egyedül USA-ban jártam úgy, hogy nem tudták kiejteni és általában azt mondták helyette hogy [bí]... hát azt utáltam.

2018. szept. 15. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Sima Bea bekem is becenév, nem anyakönyvezném így.


Ez annyira fura, mint a munkám során volt egy Orsika ügyfelem.

Képzeljétek el az ügyvezető asszonyt, egy komoly határozott nőt, amikor bemutatkozik.. Xy Orsika


A Beatrix viszont nekem nagyon kemény. Nem mindenkihez illik (A Trixi tetszik :) )


Szóval inkább a Beáta.. Így is Beaként is tetszik.


Ha ez nem akkor Bernadett

( ha a Bea nem tetszik neki akkor később lehet beceneve: Betti, Detti,Berni)


Bettina nekem nem komoly, kislányos

2018. szept. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Beáta,Beatrix tetszik.
2018. szept. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Beáta a legszebb, én a Beatrixet érzem inkább durvának, a Beátát pedig olyan lágynak, kedvesnek.
2018. szept. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek ment a zöld pacsi:)
2018. szept. 17. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!