Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? 2 hetes lányom...

Mit tegyek? 2 hetes lányom este 9 után nem hajlandó elaludni, kb. éjfélig folyamatosan sír keservesen.

Figyelt kérdés
Nem éhes, tiszta a pelus, sokat van karban - de ilyenkor sokszor hiába vesszük fel, az ölünkben is sír. Nem puffad, rendesen emészt. Nem tudja megnyugtatni magát, s mi sem. Tegnap éjjel 1-ig ringatta a férjem, mire elaludt. Ja, és tegnap napközben is ez ment, jó, ha 5 órát aludt összesen. A felvesz-letesz sem működik, 17-szer vettem ki, majd fektettem le. A végére totálisan kilettem idegileg... Ha van valami jó tippetek, segítsetek! Köszi!
2008. nov. 4. 09:09
 1/4 anonim ***** válasza:
próbáld meg a kiságy másik oldalára tenni a baba fejét, vagy a kiságyat másik helyre, esetleg teljesen a te ágy felőli részedre. egy pellust is tehetsz a feje alá, egy olyan pellust amin a te illatod van, ez megnyugtatja. jót tenne neki a babamasszázs attól megnyugszik és jobbat alszik. ha van lehetőség, érdemes egy tanfolyamot elvégezni. próbéldd meg minél korábban fürdetni, hogy ne ébressze fel a fürdés, mert az élénkíti a keringést.sok sikert!
2008. nov. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Fürdésnél próbáld meg a Neogranormon-os fürdősót. Ennek olyan pH-ja van, mint a magzatvíznek és kellemes levendula illatú. Csak a száraz bőrű babóknak nem ajánlják. Én egy szuszikendőt pár napig a melltartómban tartottam nappal, éjjel meg a gyereknél volt, amikor meg nagyobb lett egy plüss játékkal aludtam pár éjjel, most az van bent az ágyikójában.

Tejcsis vagy tápos? Ha tejcsis: van elég tejed, elég szénhidrátot eszel?

Egyébként tegnap az én bébim is nyűglődött egész nap.

ÜDv.

2008. nov. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ennyire nehezen telnek az éjszakáitok ezért csak remélni tudom, hogy beválik nektek az alábbi dolog:


Ha már begyógyult a köldökcsonkja és érheti már víz, akkor engedjetek a fürdőkádba kellemesen meleg vizet, kb 35-36 fokosat, gyújtsatok gyertyát, hogy félhomály legyen és mivel te még nem mehetsz vízbe a párod bújjon be a babával együtt a kádba úgy, hogy támasztjátok a babát a hátán és hagyjátok lebegni a vízen. A füle kerüljön víz alá, így annak a morajlása felidézi a pocakodban érzékelt magzatvíz tompa moraját és meg fog nyugodni.

Mindehez fontos, hogy ti is biztonságba érezzétek a babát és nyugodtak legyetek, hisz a nyugalom ragadós :)!

Úgy a legegyszerűbb, ha a párod a hátán fekszik és a mellkasára fektetitek háttal a babát így te kívülről is beszélhetsz hozzá, látni fog téged, a vízben pedig hallja a párod szívdobogását és a víz hangját!

A fürdőzéstől menyugszik, megéhezik és remélhetőleg ki is fárad majd, így evés után könnyebb lesz az elalvás!

2008. nov. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor élénkíti a babát az esti fürdőzés, ha a víz hőmérséklete 34 fok vagy annál hűvösebb. A testhőmérséklet közeli melegvíz egyáltalán nem élénkít, az annál melegebb pedig teret biztosít a nem kívánt kórokozók terjedésének, ám kétlem, hogy ez otthoni környezetben számottevő lenne. Ha az altatás a cél akkor inkább melegebb víz legyen a kádban. Ha a frissítés vagy a fürdés közbeni önfeledt játék a cél akkor pedig hűvösebb legyen a baba fürdővize.
2008. nov. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!