Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha benőtt a kutacsa attól még...

Ha benőtt a kutacsa attól még nőhet a feje ha vízfejű?

Figyelt kérdés
Lányom 11 hónapos, túl nagy a feje, vízfejűségre gyanakszanak, 6 hónap múlva mérik legközelebb mert semmi tünete nincs ami a vízfejűséghez köthető. A kutacsa benőtt, ha esetleg vízfejű akkor nőhet neki a feje nagyon sokat hirtelen, úgy ahogy egy beteg gyereknek? Neharagudjatok ha összevissza fogalmaztam, késő van már én pedig nagyon félek hogy baja lesz a lányomnak :(

2018. szept. 18. 00:30
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Az én fiammal is hasonló van. Megállapították,hogy vizfejűség van nála.2 éves és még mindig nől a feje,pedig azt mondták,ha a kutacs benől,akkor már nem fog a fene nagyobb lenni.

Nagyon rossz mikor megnéznek mimnket az utcán és van aki rákérdez stb...

Én olyannak szeretem amilyen,de félek,hogy mi lesz vele, ha valmi bajom lesz. Férjem ez miatt hagyott el. 😢

2018. szept. 18. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
En nem várnék 6 hónapot a következő mérésig.Ha van gyanú,akkor szerintem legalább havonta kellene mérni a fejét és agynyomásmérést.Ha a koponyája már teljesen becsontosodott akkor nem vagy max. picit fog nőni, de az agynyomás ugyan úgy nő csak nem olyan látványos.ezért fontos megállapítani.Pl felnőtteknél is kialakulhat,de már nekik sem nő a fejük,csak belül az agynyomás és ha nem kezelik agykárosodáshoz is vezethet.Amúgy miből gondoljátok,hogy vízfejű?Van más tünete is?
2018. szept. 18. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Semmi tünete nincs neki csak a fej mérete nagy. 30,5 volt mikor megszületett, 5 honaposan a feje 44,4 cm, és most lassan egy évesen 47,7 cm. Ezért gondolja a doktornő hogy vízfejű.de semmi tünet nincs
2018. szept. 18. 06:36
 4/10 A kérdező kommentje:
Koraszülött volt.
2018. szept. 18. 06:36
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Neurológusnál voltatok? Valamilyen képalkotó eljárás, pl mr készült?
2018. szept. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Semmi ilyesmit nem csináltak. Azt mondta a doktornő fél év múlva megnezik mennyit nőtt a feje és ha sokat akkor csinálnak vizsgálatot hogy vízfejű e.
2018. szept. 18. 07:19
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Én megnézetném másik orvossal.6 hónap rengeteg várni ha mégsincs rendben valami.Az enyémnek túl hamar nőtt be a kutacsa de az orvos havonta méri,hogy remdesen nő e a feje.szerintem nem kéne ennyit várni,már csak azért sem,hogy addig végig idegeskedj.
2018. szept. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%

nem értem, miért ne nőne a fej, ha benő a kutacs?


elég furcsák lennének az emberek, ha gyerekméretű fejük maradna.

2018. szept. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó. A vízfejűségre gondoltam. Hogyha benőtt a kutacsa akkor is tud hatalmasra nőni a feje ha vízfejű. Így értettem.
2018. szept. 18. 10:16
 10/10 anonim ***** válasza:
72%
A vízfejűségnél a fej mérete csak egy tünet.A baj az,hogy a felgyülemlett folyadék nem tud kiürülni ami nyomást gyakorol az agyra.Ez a veszélyes.A babáknál csak azért látványos mert a koponyájuk puha,és a folyadék kinyomja,attól nő a feje nagyra.Ha már nem tud nőni a fej,a folyadék attól még ott lehet,és nyomhatja.Az ugyan úgy veszélyes.Ezért kell minél előbb kivizsgálni
2018. szept. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!