Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti meddig várnátok?

Ti meddig várnátok?

Figyelt kérdés

Védőnőmnek jeleztem h az 5 hónapos babám egyik oldala szerintem nem úgy fejlődik, mint a másik. Olvastam már itt hasonló kérdést de sajnos nem találtam számomra értékelhető választ. Védőnő azt mondta majd kinövi.


Szóval, a jobb kezét előszeretettel használja, azzal tolja magát így balra tud "brékelni" a hasán. Mind a két irányba tud átfordulni de inkább a jobb irányba teszi ezt. Úgy értsétek h 100ból 98szor arra fordul.

Korábban a csipo fejlettlensege miatt a doki kérte h inkább jobb oldalra csalogassuk, hát ezek szerint túl jól sikerült...


Bal keze még ökölben, bár nyitogatja... fogni azért tud vele meg nyúl is de nem úgy, mint a jobbal.


Hogyan serkentsem kicsit a bal agyféltekét? Milyen masszázst ajánlotok?


Illetve a fő kérdés, meddig várjak a "kinövi" verziora es mikor forduljak esetleg Devenyeshez, ha az a megoldás.


Az a baj h látom rajta h többet tudna, de szegényt is gátolja h nem fordul arra amerre épp akar. Amúgy nem sírós baba.


Köszi!


2018. szept. 20. 07:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy percig nem várnék a helyedben tovább, hanem irány a Pethő Intézet.


3 gyerek után mondom ezt. Úgy hogy ne várj senkire, mert csak vesztegeted az időt. Ilyenkor még nagyon nagyon gyorsan gyógyulnak, regenerálódnak a babák. A szülés közben nem történt valami veletek?

2018. szept. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Semeddig nem várnám, vinnem mizgasszervi felmérésre. Én a Gezenguz alapítványt preferalom, de azt gondolom deveny, tsmt bármi jó, nézzek meg inkább feleslegesen
2018. szept. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi a neurológián jártunkban láttunk kifejezetten vagy enyhébben féloldalas mozgású babákat és gyerekeket. Szóval sajnos ilyen oka is lehet, nem csak mozgásszervi, érdemes ezt is kizárni. Szerintem egyébként ne a védőnődet kérdezd, hanem a gyermekorvost.
2018. szept. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekorvossal beszelj. Én is elvinnem neurológushoz is, és oda a gyerekorvos tud adni beutalót. Az ilyen problémákkal az orvost kell megkeresni.
2018. szept. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Semeddig, a kisfiamat 6 hetes korától Dévényes kezelte. 4-5 hetes korától látszott, hogy valami nem stimmel, szakemberhez fordultunk. A védőnő és a gyerekorvos sem látott problémát. Fél éves koráig hetente járt a Dévényes, mire helyrekalapálta. 10 hónapos, már csak havonta jön, lassan elhagyhatjuk. Ne várj!
2018. szept. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne várj!

Azonnal lássa neurológus és gyógytornász.

2018. szept. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Sajnos doki is a "majd kinövi" párti... ezek szerint nem bízhatok bennük.

Jövőhéten elmegyünk, ha kapunk időpontot. Írók mi lett, max hazakuldenek. :) köszi!

2018. szept. 20. 08:51
 8/13 A kérdező kommentje:

Bocsánat nem láttam egyből a kérdést első!

Sürgősségi császáros voltam mekóniumos magzatviz miatt de másról nem tudok. :(

2018. szept. 20. 08:55
 9/13 A kérdező kommentje:

Na még annyit írok h most -beszéltem a dokival akinek amúgy szinten jeleztem a 6. Hónapos státuszon (igen jól olvassátok, 5 hónaposan letudta a 6 hót)

Valasz: anyuka ha láttam volna valamit mondom. De ahogy gondolja...


Ennyit róla :) legalább beutalot kapok

2018. szept. 20. 09:02
 10/13 anonim ***** válasza:
Én a hasonló nemtörődöm gyerekorvosunkat fél év után leváltottam. Nagyon jó döntés volt.
2018. szept. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!