Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti elvinnétek ügyeletre vagy...

Ti elvinnétek ügyeletre vagy várnátok hétfőig?

Figyelt kérdés
16 hónapos a babám. Tegnap délutántól kicsit szörcsög, néha folyik az orra de nem lehet kiszívni belőle szinte semmit. Viszont tegnap estétől ha sír akkor hurutosan húz a tüdeje, hörög. Láza nincs. Az orvosunk hétfő délután fog legközelebb rendelni. Ti mit tennétek? Várnátok vagy ügyeletre vinnétek?
2012. júl. 21. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
vidd el. Megnyugszol és talán neki is jobb lesz. Azért még hétfő elég messze van.
2012. júl. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez nem is kérdés, vidd !!
2012. júl. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Na elvitted?

Én telefonáltam volna előtte inkább.

Barátnőmék odavitték a gyereket az ügyeletre, nem volt lázas, szó szerint elhajtották őket, hogy a "takonykort anyuka is tudja orvosolni". :(

2012. júl. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is a telefont javasolntam volna.

Az ügyelet semmire sem jó, max ha tényleg veszélyben van az ember, mondjuk már nem lélegzik pld. Amúgy le sem kakilják.

Hívtam már ki a gyerekhez orvost, hamar itt volt, de szó szerint semmit nem csinált, pedig lázas volt a lányom.

Nekem pár éve szilveszter estére lett 40 fokos lázam, nem jöttek ki, be kellett mennem az ügyeletre, anyu kísért el, nem is emlékszem az útra. De arra már igen, hogy kaptam injekciót (asszem lázcsillapítót) amitől olyan rosszul voltam, hogy kint feküdtem az ügyelet székein, és a kutya rám sem nézett. Taxit kellett anyámnak hívnia, mert nem tudtam felállni sem.

Január 2-án még mindig 39 fokos lázam volt. Kijött a háziorvos, adott antibiotikumot, 3-án este már fel tudtam kelni.

2012. júl. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én egyszer hívtam az ügyeletet telefonon, mert az alig két éves lányom 40 fokos lázát nem tudtam lecsillapítani. Válasz: "Anyuka, járvány van, tessék otthon csillapítani a gyerek lázát, mást mi sem tudunk tenni. Ha nem megy le, akkor hűtőfürdőzze! Sok folyadék, és ágynyugalom! Pár nap alatt helyrejön." Olyan is volt, hogy bevittem a lázas gyereket, kaptam a szájhúzogatást, az orvost alig tudták előkeríteni, és nagyon durván bánt a gyerekkel, sokáig nem felejtette el a kicsi (majdnem kiabált vele, hogy nyissa már ki a száját). Ezek után nem vittem többet hétvégi vagy esti ügyeletre. Illetve még egyszer, amikor nagyon durva kötőhártya gyulladása lett péntek estére, alig tudta kinyitni a szemét, annyira könnyezett, akkor kaptunk szemcseppet, azzal nem lehetett várni.

Summa summárum, szerintem ha más tünete nincs a babádnak, nincs láza, nem köhög csillapíthatatlanul, nincs hasmenése, elég folyadékot fogyaszt, akkor ne vidd az ügyeletre. Ha pár hetes lenne, azt mondanám, hogy persze, menj el vele, de így 1 éves kor után, ezekkel a tünetekkel nem kell, elég lesz hétfőn reggel a gyermekorvoshoz elmennetek. Jobbulást!

2012. júl. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
sziasztok. köszönöm a válaszokat. Végül elvittem az ügyeletre, de szerencsére alább hagyott a dolog és tiszta a tüdeje és a torka sem piros. Foga jön azt mondták a több váladék miatt lehetett amit valószínűleg felköhöghetett. Remélem nem is lesz semmi baja. Amúgy nagyon kedvesek voltak és nem zavartak el miket :)
2012. júl. 22. 11:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy jól van a kicsi! Biztosan jól döntöttél, hogy elvitted végül, az anyai ösztön a legjobb tanácsadó, és így te is megnyugodhattál!:) Biztos nem Békés megyében éltek.../ a kedves fogadtatás miatt írom :)/

Utolsó voltam.

2012. júl. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nyíregyháza :)
2012. júl. 22. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!