Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nagy kérés, hogyha...

Tényleg nagy kérés, hogyha már kisbabánk lesz, dolgozzon kevesebbet? A férjetek mennyit van otthon, veletek?

Figyelt kérdés

A férjemmel az első babánkat várjuk. Sokat dolgozik, rajtam kívül a munkája a másik szerelme mondhatni. Már alapból a baba előtt mondtam, hogyha akkoris ennyi fog dolgozni, nincs értelme gyereket vállalnunk, hiszen kb mintha egyedül nevelném. Ugyanis ő elmegy itthonról reggel 7-8 körül, 12-13 óra körül találkozunk, ebédelünk valahol együtt, utána visszamegy dolgozni és este 6-7 körül jön haza és jobb esetben nem hoz még haza plusz munkát. Nem azért, mert muszáj, vagy enélkül éheznénk. Szerencsére nincsen anyagi problémánk, és nem kényszerből csinálja. Most kérdeztem, hogy ugye akkor az első 2 hétben itthon lesz velünk. Erre mondta, hogy persze, de amikor anyukám jön, akkor egy kicsit lehet dolgozni fog, úgysem leszek egyedül. Jó, pár óra nem a világvége.


De utána mondta, hogy azt nem ígéri, hogy hamarabb fog hazajárni, mert hogy ő így fárad el kellőképpen, fontos neki a munkája is és hogy egy egész élet lesz arra, hogy a gyerekével legyen. Nem is értem. Rosszul esik, hiszen nem magamnak szülök, a saját szórakoztatásomra. Vagyis evidens volt, hogy mivel én maradok itthon, velem lesz többet a babánk, de pl. nem szeretnék bébiszittert, vagy ilyesmi. Csak ha egész nap én leszek vele, úgy nem sok szabadidőm lesz, és szinte nem is fogja látni az apját.



2018. szept. 22. 15:38
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Szerintem sem drasztikus a munkabeosztasa. Mas is dolgozik ennyit.

A gyerekneveles illuzioit gyorsan ertekeld at, mert akarhogy felsz tole, az idohiany, segitseg hiany, sajnos igy is ugy is bekovetkezik, az elso ev nehez egy babaval.

Estenkent szervezz kikapcsolodo programokat,bevasarlast,stb, akkor add apukanak 1-2 orara majd a babat, illetve ott az egesz hetvege is . ez azert igy nem olyan keves "szabad" ido.

2018. szept. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Az én párom reggel 5-kor indul dolgozni, este 7 felé ér haza. Napközben teljesen egyedül vagyok a babával, nincs szabad időm.
2018. szept. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Az én párom reggel fél 7kor elmegy, 5-6 körül jön haza. A fiunk 6 éves, most pocakban a tesó. Szombaton szinte mindig dolgozik, vasárnap megy a telekre sőt nyáron hétköznap munka után is, mert építkezünk. Annyiból jó hogy vállalkozó, ő osztja be az idejét, bármikor itthon tud maradni, ha kell előbb hazajön munkából. Annyit kértem tőle, hogy ha megszületik a baba maradjon nekem 1 hétig itthon segíteni, míg belerázódok a dolgokba a 2 gyerekkel. Többet nem várok el tőle, mert tudom hogy az a legfontosabb mindannyiunknak, hogy minél előbb elkészüljön a házunk! Bár tudom hogy így is segíteni fog, ha másképp nem munka után mosogatni,vagy bármit.
2018. szept. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Gyerekek, ez a kérdező már törölve van vagy letiltva. Próbáljatok neki üzit írni és kiírja a rendszer!
2018. szept. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!