Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nagy kérés, hogyha...

Tényleg nagy kérés, hogyha már kisbabánk lesz, dolgozzon kevesebbet? A férjetek mennyit van otthon, veletek?

Figyelt kérdés

A férjemmel az első babánkat várjuk. Sokat dolgozik, rajtam kívül a munkája a másik szerelme mondhatni. Már alapból a baba előtt mondtam, hogyha akkoris ennyi fog dolgozni, nincs értelme gyereket vállalnunk, hiszen kb mintha egyedül nevelném. Ugyanis ő elmegy itthonról reggel 7-8 körül, 12-13 óra körül találkozunk, ebédelünk valahol együtt, utána visszamegy dolgozni és este 6-7 körül jön haza és jobb esetben nem hoz még haza plusz munkát. Nem azért, mert muszáj, vagy enélkül éheznénk. Szerencsére nincsen anyagi problémánk, és nem kényszerből csinálja. Most kérdeztem, hogy ugye akkor az első 2 hétben itthon lesz velünk. Erre mondta, hogy persze, de amikor anyukám jön, akkor egy kicsit lehet dolgozni fog, úgysem leszek egyedül. Jó, pár óra nem a világvége.


De utána mondta, hogy azt nem ígéri, hogy hamarabb fog hazajárni, mert hogy ő így fárad el kellőképpen, fontos neki a munkája is és hogy egy egész élet lesz arra, hogy a gyerekével legyen. Nem is értem. Rosszul esik, hiszen nem magamnak szülök, a saját szórakoztatásomra. Vagyis evidens volt, hogy mivel én maradok itthon, velem lesz többet a babánk, de pl. nem szeretnék bébiszittert, vagy ilyesmi. Csak ha egész nap én leszek vele, úgy nem sok szabadidőm lesz, és szinte nem is fogja látni az apját.



2018. szept. 22. 15:38
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
92%

En férjem fél4 -4 között ér haza, de reggel fél6-kor indul és ebédet lezavarja odabent 10 perc alatt. Ha 8-ra járna és velem ebédelgetne ő se érne haza 6 előtt.


Ebédeljen bent 10 perc alatt és hazaér hozzátok másfél órával hamarabb.

2018. szept. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
97%

Az enyem 6:30 kor megy es 6-7 re er haza, nem ebedelgetunk egyutt.

Nem is tudom mit kepzelsz, jojjon haza 3 kor mig te kormoshoz mesz ?!

2018. szept. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem még nem áll készen..


Amikor én és párom eldöntöttük hogy szeretnénk gyereket, nálam is az volt a feltétel, hogy váltson munkahelyet.


Építőiparban dolgozott, napi 12-16 órát, volt hogy hétvégén is, és volt hogy napokat se tudott hazajönni mert messzi városba jártak dolgozni.


Szóval én mondtam neki, hogy min. másik helyet keres, mert egyértelműen nem családbarát a munkahelye, így nem érzem biztonságosnak a gyerekvállalást, és nem fogok folyton én lenni a gyerek mellett. Normális ember ezt felfogja, ahogy ö is megértette, talált melohelyet, napi 8 órás többi itthon velem és a kisfiunkkal :)



Szerintem amíg nem látsz hajlandóságot arra hogy ő is akar a gyerekkel lenni, és képes ezért tenni, addig nem érdenes szülni neki..

2018. szept. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom, ebben mi a nagyon sok munka. Reggel 7-8-kor elmegy otthonról, 6-ra hazaér és még minden nap együtt ebédeltek egy órán át.


Ez egy átlagos munkabeosztás, ráadásul, gondolom, szombaton és vasárnap egyáltalán nem dolgozik, különben írtad volna.


Ez nem egy munkamániás időbeosztása, a legtöbb ember ennyit dolgozik, ez az alap.


Tulajdonképpen ezzel sok problémád nem is lehet.


"Csak ha egész nap én leszek vele, úgy nem sok szabadidőm lesz, és szinte nem is fogja látni az apját."


Látni fogja az apját: mindne nap 6 után és a telejs hétvégén.


Neked pedig valóban nem lesz sok szabadidőd: a kisegyerek vállalása ezt jelenti, hogy az őt gondozó félnek az első években nincs napi szabadsága.

2018. szept. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem reggel 7-kor már elmegy, este 6 előtt elvétve ér haza, de volt már példa az este 8-ra is, ráadásul szombatonként még egyetemre is jár, akkor sincs itthon. Ez van, a sok pénzt nem adják csak úgy, én ezt elfogadtam, de 2. gyereket így nem vállalok (a mi fiunk már 6 éves, én is dolgozom). A te férjed időbeosztása nem olyan vèszes, még ebédelgetni is van ideje.
2018. szept. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tök jó ez a beosztás. Én férjem fél 7 körül megy el itthonról és általában 5-6 között ér haza. Ebédelni bent szokott a munkahelyén.

Mivel 8 óra általában a munkaidő meg egy óra utazás meg az ebéd szünet. Szóval legjobb esetben sem tudnám elképzelni csak hogy 5-6 felé érjen haza nálatok.

2018. szept. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, menj te dolgozni és férjed maradjon otthon.
2018. szept. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb ember enbyit dolgozik.
2018. szept. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
82%

"De, felkészültünk rá, egyszerűen nem tartom azt normálisnak, ahol az anyuka nem kap pár szabad órát kisbaba mellett, hogy magával foglalkozhasson. Erre szerintem mindenkinek szüksége van, hogy feltöltődjön."


Ha ezt naponta gondolod akkor bilibe lóg a kezed...

2018. szept. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
75%
Az én férjem reggel 6 kor megy el es este negyed 10 re ér haza ... na???? 1 éve már es fél eves a kislányunk ugyhogy örülj
2018. szept. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!