Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik igény szerint szoptattok...

Akik igény szerint szoptattok mennyi időközönként kér enni a pici?

Figyelt kérdés
Én is igény szerint szoptatom de van hogy eszik és fél óra-óra múlva megint cuppog hogy éhes.normális ez?
2018. szept. 28. 08:33
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Nem csak azért cuppog, mert éhes! Kisbabáknál ez természetes dolog, ahogy a nyöszörgés, sírdogálás sem mindig az éhség jele. Az igény szerinti nem azt jelenti, hogy állandóan mellre kell rakni. Ha van elég tejed, akkor két szopi között legyen legalább 2 óra szünet,m hogy a baba emésztőrendszere feltudja dolgozni, amit szopott.
2018. szept. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős? Nekem növekedési ugrásoknál csinálta ezt, egyébként elvolt többnyire 2,5 órákat két evés közt. De ha nagyon pici, nem csak evés miatt akar cicizni, hanem nyugtatás, komfort miatt is.
2018. szept. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1 hetes volt szerdán.igen én is úgy gondolom hogy nyugtatás ként is kell neki a cici.a cumit nem fogadja el.általában 3-4óránként eszik,csak estefelé csinálja eut hogy kicsit sűrűbben kér.van hogy szopizik 75 grammokat utánna még sír,nyűgös és elég neki még pár perc a cicin.
2018. szept. 28. 09:32
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, aha, ez nálunk is így volt egy ideig, hogy estefele kevesebbet szopott egyszerre, és gyakrabban kért. Nagyon pici még, add neki nyugodtan ilyen sűrűn. Az első 6 hét szól arról, hogy beállítja magának a szükséges mennyiséget, ezért ilyenkor a legfontosabb az igény szerintiség, így fog majd beállni a kereslet-kínálat. Tudom, hogy ez fárasztó, de hidd el, megéri az áldozat az elején :) Teljesen jól csináljátok.
2018. szept. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Eleinte gyakrabban evett, aztán 3 hónapos korra lett rendszer és napirend.

Az teljesen normális, hogy estefelé gyakrabban eszik, mert ilyenkor kevesebb a tej mennyisége, viszont zsírosabb. Ezért eszik gyakrabban kisebb mennyiséget, mert ezt kapja.

Ezen segít, ha délután tudsz pihenni a babával te is, a legjobb, ha aludni is sikerül 20 percet.

2018. szept. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó!igen szeretnék mindent megtenni hogy a babámnak jó legyen.szeretném minél tovább szoptatni.persze még tudom nagyon kicsi,még nincs semmi rendszerünk de majd alakul.bízom magamban!!
2018. szept. 28. 09:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Az első 3-4 hétben másfél óránként szopizott, aztán beállt 3 órákra. Volt 2,5 meg 3,5 is, de alapvetően kb 3 óránként éhezett meg. Aztán 4 hónaposan elkezdett forogni és a hirtelen sok energiaveszteség miatt már 2 óránként ment a buli. Mikor kúszni kezdett, 5 hónaposan, már másfél óránként nyekergett, akkor kezdtünk el hozzátáplálni, mert sehogy sem volt elég már csak az anyatej. A gyermekorvos tanácsolta, jó döntésnek bizonyult, most 10 hónapos, imád enni és nem válogat. 😊
2018. szept. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%
Lehet, hogy elfárad estére, azért nem tud annyit enni, mint amennyit kellene. Másik tippem, hogy az elején mohó, és sok levegőt nyel. Nálunk is volt ilyen, nekem az jött be, hogy szoptatás megkezdése után pár perccel levettem mellről, megbüfiztettem, pihent is, utána megint mellre. Így sokkal jobban érezte magát, láthatóan nyugodtabb volt.
2018. szept. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Coffelia ***** válasza:

Az első hetekben ne nézd az órát, ha kell, fetrengjetek egész nap és szopizzatok, ez az elején nagyon fontos, ha így igényli a baba. Én az első pár napban még nem vettem eléggé komolyan a cicire tétel mennyiségét, és alig akart elindulni a hatodik napon. Aztán dömpingszerűen ciciztettem, ő pedig ügyesen beállitotta magának. Amiről azt hittem, hogy már gyakori, az valójában alig volt a fele a valódi szükségesnek, szóval... tenyleg élőben kellett rájönnöm, hogy ez mit jelent.

Már elmúlt kétéves, de ha rámcuppan, most is tud dőlni a tej :D Megtanulta szabályozni, es ez a hátsó fogai növésekor nem kis előny most.

2018. szept. 30. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!