Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hees náthás babának mennyi...

6 hees náthás babának mennyi időközönként kell szívni az orrát? Nekünk orrszívó porszívó van .

Figyelt kérdés
Most napi 3-4 szer szívom neki félek ha túlsokszor szìvom akkor felsértem a nyálkahártyáját vagy többször kéne szívnom ? A doki nem mondta milyen időközönként kell.
2018. ápr. 26. 23:46
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Amennyiszer szukseges.
2018. ápr. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%

Ha látod hogy el van dugulva szívd le neki. Neki sem jó ha nem kap levegőt.

Lazítsd fel orrsprayvel (pl sterimar) várj egy picit és szívd le. Utána cseppenthetsz neki orcseppett (elő van írva ált hogy naponta hányszor, az orcseppet előtte felesleges adni mert az a duzzanat csökkentésére van, annak a nyálkahártyával kell érintkeznie nem váladékoldó, de ha csak tengervizes orsprayt használsz az is elég lehet)

a spraynél napi 2-6 befújás ajánlott de többször nem is hiszem hogy felgyűlne a váladék az orrában.

Érdemes amúgy az etetések előtt ellenőrizni a nóziát hogy ne akadályozza az evésben, ne kelljen megszakítani azt az orrszívás miatt. Illetve este, bár ő még úgyis ébred esténként :)

2018. ápr. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
Attól függ szerintem mennyire náthás. Ha ez alatt a 3-4 alkalom alatt sok váladék jön az orrából, vagy hallod, hogy nagyon nehezen veszi a levegőt, folyik nagyon az orra, akkor érdemes kicsit gyakrabban, nehogy rámenjen a fülére, mert az sokkal rosszabb ( nekünk volt benne részünk).Ha minimális a váladék, és viszonylag jól van a pici akkor nem kell erőltetni.
2018. ápr. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kislányom 8 hetesen volt megfázva, szerencsére nem durván. Én szopi előtt és alvás előtt szívtam, ez napi 8-10 alkalmat jelent. Ezen kívül Cebiont kapott napi 2x5 cseppet. 4 nap alatt helyrejött. 😊
2018. ápr. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!