Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy vagytok vele, éreztete...

Ti hogy vagytok vele, éreztetek így? Többi lent.

Figyelt kérdés
6,5 a babám igaz kis iző mozgó ,de én olyan kimerült vagyok fáj a fejem ,rossz komfort érzetem mert nem tudok úgy takarítani ahogy szeretnék. Gyereket leteszem elvan kicsit aztán sír fogzik,felveszem járkálok vele le kell hogy tegyem mert fáj a karom semmi segítségem nincs .Ami zavar nagyon hogy nincs energiám és bánt hogy nem úgy foglalkozom a gyerekkel ahogy szeretnék .Ti hogyan viseltétek az ilyen időszakokat vagy ez már csak rosszabb lesz ?
2018. okt. 1. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Vagy szülés utáni depresszió, vagy komoly nyomelem/vitamin hiányod van. Érdemes lenne egy labort készíteni, hogy kizárhasd. Az én anyám a tesóm születése után lett keónikusan vashiányos, fogyott, fáradt volt, elment az életkedve.
2018. okt. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%

rosszabb lesz :)


nálam 2 gyerek van. Lakás 60 nm nem nagy ügy, de gyűlölöm a koszt. Veteményes +300 nm...és persze a kert.

Mellette építkezünk ami kosszal zajjal és plusz utánajárkálással jár. Időm nulla. Egy ovisom van meg egy 2 évesem. Az ovis minden 2. héten beteg, ez azt jelenti hogy 1 hét itt 1 hét ott. Mikor itthon van, napközben már nem alszik, viszont rettentő anyás, tehát a műszakom reggel 6-tól este 21.00ig tart, utána még éjjel is minimum kétszer kelek, hol a nagyhoz, hol a kicsihez. Jobb napokon 6 órát alszom, rosszabb napokon 4 órát. Amikor a nagy oviban van, és délbe lehetne "énidő" vagy alvás, a kertet akkor tudom csak csinálni...

bent meg két ölbecipelés és mondóka között kb portalanítok mosogatok főzök bevásárolok, rohanok egész nap, és nap végén én is borzasztóan érzem magam hogy nem foglalkoztam vele eleget (pedig valószínűleg igen, csak ez ugye relatív...).

Mindez mellé kapom a férjemtől hogy kosz van és nincs pénz semmire mert nem tudok dolgozni :) zsír lesz később, nyugi ;)

2018. okt. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én az első ilyennél mérlegeltem és úgy döntöttem, letojom, ha kupi van, vagy nincs frissen felmosva estig, a gyerekeim fontosabbak... Főzni is és takarítani is este szoktam, amikor már itthon van a férjem és lefoglalja a gyerekeket, most, hogy újra várandós vagyok és nehezebben hajolgatok, általában ő takarít, én csak főzök.
2018. okt. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan éreztem. Ami nekem segített, bár drága beruházás vettünk egy jó minőségű robotporszivot, így mindig frissen van porszívóza és amíg az megy tudok mást is csinálni. Lehet fura de rengeteg időt spórolunk vele.
2018. okt. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Egy 6.5 hos gyereket meg nem kell korulzsongani egesz nap (mondjuk kesobb se). Teljesen termeszetes h faradt vagy az allando figyelestol, cipelestol, nem alvastol. Jatszoszonyeg, jaroka, kozben takarithatsz.
2018. okt. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szülés után nagyon vérszegény lettem majd egy évig tartott mire rendbejöttem. De addig iszonyatosan fáradt és kimerült voltam, segitségem nekem se volt napközben, este jött haza a férjem munkából. Őszintén bevallom én lejotjam a takaritást meg a főzést. Vagy hétvégén főztünk sokat vagy rendeltünk. Mikor a baba aludt, én is. Igy volt csak erőm és lelkesedésem vele örömmel foglalkozni.

Kitartást!

2018. okt. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
hát én irigyellek titeket hogy letojjátok a kupit :( én nem bírom ha rumli van és a legbosszantóbb az egészben, hogy egy órával azután hogy kitakarítottam, már semmi sem látszik a rendből. tudom hogy most nem erre kellene pazarolnom az időt, meg nem a kertre...de egyszerűen nem megy..nem nevelték belém...anyám borzasztó rendetlen..de én nem bírom ha kupi van.
2018. okt. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%
Karikas kendoben, majd csatosban magamra raktam, aztan csinaltam a dolgom, a karom semszakadt le, a gyerek is elvezte.
2018. okt. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Teljesen egyutt erzek veled.En is ilyen idoket elek,sot en erzem

es tudom, hogy nalam mar ez depresszios is.Az en babam 8 honapos,fogzik,ejszaka sokat kel,nappal nem alszik.Segitsem semmi.Egyre faradtabb vagyok,nem tudom magam kipihenni.Szegenykemhez van hogy turelmem sincs mar.Lelkiismeretfurdalasom nekem is van, ha nem foglalkozok vele annyit amennyit szoktam (eleg sokat).A haz szalad,ideges leszek tole, hogy rumli van,szeretem a rendet.De se idom sem energiam nincs csinalni.Es nagyon nehezen le***om a takaritast,de a gyerekem az elso,most kell vele lennem, most kell kihasznalom az egyutt eltoltott idoket hisz gyorsan felnolnek.Sok figyelmet es torodest igenyel.Semmisem fontosabb nala.Es ha latom,hogy nevet es boldog az mindent elfelejtett velem.

En csak abban remenykedek, hogy idovel jobb lesz es konnyebb.

2018. okt. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8-as nagyon jo otletet adott,szerintem nagyon hasznos.Az anyuka megtudja csinalni a dolgat, es a baba addig is vele van . :)
2018. okt. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!