Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Éreztétek már úgy, hogy nem...

Éreztétek már úgy, hogy nem is vágytok másik gyerekre, miközben ő már úton volt?

Figyelt kérdés
Nagyon csúnyán hangzik, tudom rosszul is érzem magam miatta. 24 hetes kismama vagyok, tervezett (bár nem mostanra) babával. Van egy 3.5 éves kisfiam. Hetek óta az az érzés kering bennem, hogy tulajdonképp én nem is szeretnék másik gyereket. Ne értsetek félre, várom a kicsit, örülök is neki, de valahol mégis ezt érzem. Már meg van a kialakult, megszokott életünk, most ez megváltozik. Egyrészt olyan érzésem van, hogy ezt nem akarom, másrészt viszont pont az ellenkezője. Értem én, hogy a hormonok dolgoznak, de egy gyerek egy életre szól és valahol bizonytalan vagyok, hogy kell e ez nekem :(
2014. márc. 9. 21:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Természetes, hogy aggódsz, mi lesz, hogy lesz, de a megszokott kényelem nem ér fel egy második gyerekkel, hidd el. Ez az érzés csak addig tart, amíg ki nem alakul az új életetek, azután elszáll. Biztosan vannak mások is ezzel.
2014. márc. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez szerintem olyasmi érzés lehet, mint másnak (lehet, hogy Neked is) az első baba előtt. Mi 2 évet vártunk a kisfiunkra, mégis amikor terhes voltam vele, teljesen be voltam pánikolva, hogy mit is tettünk és mi lesz a régi életünkkel és úgy egyébként is. :) Aztán minden szépen a helyére zökkent.

Valószínűleg inkább csak az ismeretlentől félsz, hogy milyen lesz 2 gyerekkel, hogyan fogod bírni, nem fogja-e az egyik megsínyleni a másikat? Tudsz-e elég időt tölteni a gyerekekkel, a férjeddel, magaddal? És ezeket a félelmeket felerősítik a hormonok. De biztos vagyok benne, hogy ha megszületik a pici és belerázódtok a hétköznapokba, akkor már nem akarod majd semmi pénzért másként az életeteket. :)

Úgyhogy relax! Minden rendben lesz! Boldog babavárást!

2014. márc. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát igen, szülőnek lenni nem könnyű. Sok gond van a kisbabával, kialvatlan az ember lánya és akkor még ott van egy örökmozgó... Nekem már három van és néha vágyakozva gondolok vissza a szingli életemre! Uramisten, mi gondom volt akkor nekem?! :) Aztán csinálnak valami olyan édes dolgot, hogy megmelegszik a szívem...

Ez van, emiatt ne legyen lelkiismeret furdalásod! Ilyenkor gondolj a szép dolgokra a gyerek(ek)el kapcsolatban és már másként fogod látni a világot!

2014. márc. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi, remélem igazatok van. Én nem szoktam vágyakozni a fiam előtti életemre. Így a jó, ahogy van. Csak mégis, ez az érzés, talán tényleg az ismeretlentől való félelem, talán ôsszetettebb. Igazából talán a kisfiam miatt érzem. Sokat vagyok vele túl kemény, ő érzékeny, akaratos, egész héten csak ketten vagyunk, sajnos nincs elég türelmem, soha nem is volt. Nem igazán emlékszem mit hány hósan csinált, mikor kezdett beszélni stb. Pedig szeretnék és ez rossz. Most pedig a tesójával más lesz és ez olyan, mintha fontosabb lenne. Zagyvaság, magam sem értem, de azt hiszem olyan ez, mintha a nagynak majd csak rossz lenne, hogy jött a kicsi.
2014. márc. 9. 22:10
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyszerűbben mondva bűntudatom van mindenért. Mert türelmetlen vagyok, mert gyakran kiabálok, mert nem játszom eleget, mert a hasam már sok mindenben korlátoz ami miatt ő háttérbe szorul, hogy örülök, ha csend van este. Hogy igazán rossz anyja vagyok és ezt tudván majd a másiknak nem leszek, de ez vele szemben nem fair. :(
2014. márc. 9. 22:16
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia! 15 honapos a kislányom és 5 hetes babás vagyok. Szerettünk volna második babat aranylag kicsi korkulonbseggel de nem gondoltuk hogy ilyen hamar osszejon, ugyanis a kislanyunkra elég sokat vártunk. Nagyon boldog vagyok de ugyanakkor belegondolok, hogy biztos ezt akartam!? Sajnos a kislányom nagyon megszenvedte a fogzast meg csak 7 foga van, de állandóan ejszakazunk...ahogy most is. Este 10 óta sir, sikit, jön az első őrlője. Ha nem a foga jön akkor beteg vagy oltast kapott vagy be van dugulva az orra és nem tud cumizni, mindig van valami amiért nem alszom. És belegondolok hogy novemberre már itt lesz egy újszülött is akit 2-3 óránként szoptatok és bufogtetek..stb. nagyon meg vagyok ijedve és nem tudom mi lesz, hogy fogom bírni. Szóval ezzel az érzéssel nem vagy egyedül. Holott az eszemmel tudom, hogy az első idő lesz nehezebb de utána jobban el fognak játszani, nekik ez lesz a legjobb hogy van 23 hónap korkulonbseggel egy testveruk. De félek nagyon :(
2014. márc. 10. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Lányok, ez teljesen természetes. Nekem egyszer azt mondta valaki, amin nagyot derültem és vigasztaltam magam, hogy a gyerekekkel való sz.vás hányadosa állandó. Tehát ha az első gyerekkel nem, akkor a másodikkal, vagy harmadikkal nehéz, és fordítva. Egy bizonyos mennyiséget mindenkinek el kell szenvednie, hogy szülővé váljon.

És lehet, hogy Ti az elsőkkel már le is tudtátok!!!

Nekem harmadjára, a két fiú után született egy bűbájos, gyönyörű hisztérikám, na akkor tudtam meg igazán, milyen is anyának lenni! :))))

Csak bátran!

2014. márc. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekunk ket lanyunk van 22 honap korkulonbseggel. Lehet en vagyok ehhez tul gyenge, de vannak idoszakok, amikor ugy erzem, hogy nem birom. Ilyenkor mindig elgondolkodom, hogy jo otlet volt. A nagy 2,5 eves meg, nagy szuksege van meg ram, de ott a kicsi aki extranehez eset. Volt 3 honap hasfajos, uvoltos idoszak, most a fogzas, mozgasfejlodes. Nagyon nehez eset. Emiatt a kozeli kisboltba is felek vele kimozdulni, egesz napomat immar 9 honapja a negy fal kozott toltom.

Egyszoval nem konnyu egy ilyen tipusu kistesoval. DE! Mindezek ellenere nagyon orulok, hogy vannak Ok nekunk, ket gyonyoru

kislany. :) Amikor egyutt jatszanak, latni ahogy szeretik mar most egymast MEGER MINDENT!

A hozzaszolasommal nem akartam senkit elriasztani, csak azt mondani, hogy ket kicsivel sokszor nehez, faraszto, de vannak szep pillanatok, amekyek erot adnak a tovabbiakhoz es tudom azt, hogy igy lrsz a legjobb hosszutavon nekik is es nekunk is :)

2014. márc. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ezzel én is pont így voltam, bár nekem amiatt volt bűntudatom hogy a nagylány mit fog érezni, ha nem csak ő lesz már neknk. nagyon sokáig zavart, most 35 hetesen már várom a kicsit, hogy aztán itthon lehessek mindkettővel, mert amiatt is görcsölök elég sokat ha bent leszek a kórházban,és "magára hagyom" addig a nagylányt, hisz borzasztó anyás! ne aggódj kérdező :)
2014. márc. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mikor pozitív lett a tesztem akkor hirtelen nem tudtam hogyan érezzek,örültem is és nem is először is mindenképp szeretnénk másodikat,de nem úgy terveztük,hogy november végén már pozitívat tesztelek mikor még annyi elintézni való van a fiunk csak 2,5 éves.A másik érzés is jelen volt izgatott voltam,nagyon örültem mert fiam féléves kora óta vágyok még egy babára csak tudtam hogy nincs itt az ideje.Másnap már rettegtem,minden szörnyűség eszembe jutott azon kaptam magam,hogy nekem még nem kell második gyerek,nincs itt az ideje,még kicsi a fiam,még kéne többet is dolgozzam,még ezernyi dolgom van stb.Aztán a tesztelés után 2 nappal iszonyatos görcseim lettek majd leszakadt a derekam görcsöltem,szörnyen fájt és reggelre kb 3szor erősen megjött,nagyon durván a lelkileg teljesen a padlóra kerültem,akkor esett le,hogy elvetéltem szörnyen éreztem magam kb 2 hétig,olyanok is eszembe jutottak biztos mert negatív gondolataim voltak azért történt de aztán a doki megnyugtatott,hogy nagyon korai terhesség volt valószínűleg túlérett petesejtből minden nővel megesik de általában észre sem veszik,mert nem tesztelnek,én sem teszteltem volna ha nem késik 2 hetet a mensim,és még is is a 2. héten lett csak pozitív,öröm az ürömben,hogy nem kellett művi befejezés és megbizonyosodtam róla,hogy örülnék egy második babának de még korai lenne.
2014. márc. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!