Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Éreztétek úgy, hogy nem...

Éreztétek úgy, hogy nem akartok több gyereket, mégis vágytok rá? Végül a szívetekre vagy az eszetekre hallgattatok?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy nem lennék képes elölről kezdeni.

Van már egy "rosszcsont" kisfiúnk.

Viszont közbe ösztönösen vágyom még egy kisbabára. A fiúnknak is lenne testvére.

Az ész érvek és az ösztöneim hadakoznak.

Éreztetek már így? Hogy döntöttetek?

Ha nem vállaltatok még egy gyereket, megbántátok?

Ha vállaltatok, beigazolódtak a félelmek?


2016. márc. 20. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

İme, en! :)


Nagyon rizikos terhessegem volt. 6 honapot folyamatosan fekudtem, hogy ne legyen koraszules.

Aztan megszuletett 37+1 hetre a kisfiam. Olyan hasfajos volt, hogy hihetetlen. Rosszul aludt, nem szopott rendesen, nekem meg tejem sem volt eleg, de ragaszkodtam a tejhez, igy amint volt 5 percem, mentem fejni. 2 honapig napi 2-3 orat aludtam, nem is ertem, hogy birtam ki.


Mondtam is anyunak, hogy ezt soha, soha, soha, semmi penzert nem csinalnam vegig ujbol. Ha terhes not lattam, kimondottan sajnaltam oket. Vagy ha valakinek babaja szuletett, akkor is felszisszentem, hogy szerencsetlen.


Most 8 hos kisfiam, es mar 2 honapaja agyon agyalok, hogy ki tudna segiteni a terhessegem alatt vigyazni a gyerekre, ha nekem megint fekudnom kell. :D

2016. márc. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első után a szívemre hallgattam, azért lett második. Jó döntés volt. De most már az eszemre hallgatok, nem lesz több.
2016. márc. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is jelen! Szeretnék még kisbabát, de testileg és lelkileg is úgy leamortizált a rendkívül problémás terhesség (vetélés, új terhességben rossz eredmények, végül tök egészséges gyerek), hogy soha többé nem csinálnám újra.


A férjem amúgy nem szeretne már, mert látott engem és magát tönkremenni az előző terhességben. Én szívem szerint akarnék még, de nem ilyen áron. Szóval én az eszemmel döntök ebben, bár én mindig azzal szoktam.:)


29N

2016. márc. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon vágyom egy babára, érzek is energiát magamban, van már két gyermekem. Nem vállalok harmadikat, mivel elmúltam 41 éves.
2016. márc. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Van már egy 5éves kisfiam,szinte minden nap azt sugja a szivem ne várjunk tovább jöjjön a baba.De az eszem minden honap 10én várja hogy megjöjjön..:(
2016. márc. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is vacillálok. Van egy kislányom, jó lenne neki tesó...nem fogunk mindig élni a férjemmel. Meg most is tudna kivel játszani. De újra végigcsinálni a terhességet...jaaaaaaj!
2016. márc. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én most magamon is megdöbbentem!

Két fiunk van, a Kicsi 5 hónapos még csak. Már amikor vele terhes lettem, mondtam,hogy két gyerek, nincs tovább. A terhességeim sem voltak vmi álomkönnyűek, a Nagy főleg most, dackorszakban van stb.

De valamelyik nap úgy ébredtem, hogy talán (de nagyon talán), nem teljesen kizárt,hogy 3 év múlva még bevállalnék egyet. De a következő percben meg el sem tudtam képzelni. Nem tudom miért van ez, mert én tényleg úgy érzem,hogy én két gyerekes anya vagyok. Egyszerűen energetikailag is úgy érzem,hogy elég a kettő.

Mondjuk ha valaki tuti garantálná,hogy a 3. kislány lesz, akkor bevállalnám! :)

2016. márc. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a gyerekek 8 és 6 évesek, de én is vágyom még egy babára. Az a baj, hogy a dolgok szinte 100%-a ellene szól (anyagiak, egészség stb..), de mégis vágyakozom utána. A családban ráadásul idén baby boom van, mert a tesóm, három unokatestvérem és az egyik barátnőm is babát vár. Én valószínűleg, az eszemre fogok hallgatni és mivel párom nem szeretne még egy babát, szerintem nem vállalunk többet.
2016. márc. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én azt mondtam, kettőnél megállok. Egy kicsit szerettem volna élni, magammal foglalkozni, ne csak a gyerekek körül forogjon az életem.

Aztán meggondoltam magam, persze arra figyeltem, hogy kicsit feltöltődjek a harmadik előtt.

Lett havonta pár nap kimenőm, férjemmel is eljártunk kettesben ide-oda, és most nagyon jól érzem magam. Nemsokára megszületik a harmadik, és nagyon örülünk neki.

2016. márc. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!