Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13hós babának milyen tejmentes...

13hós babának milyen tejmentes tápszert adnátok?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki elapad a tejem mostmár, melyik tápszert vagy tejitalt adhatnám neki? Gyerekorvos csak egy tejpépet írt fel. Kalcium bevitel szempontjából pedig nem mindegy mit kap szerintem.
2018. okt. 4. 20:56
 1/9 A kérdező kommentje:
Tejfehérje allergiás baba
2018. okt. 4. 20:59
 2/9 anonim ***** válasza:
Ennyi volt lb a lanykam amikor tejmentesre fogta a doki...novenyi tejjel probalkoztam...abba cukrot..de nem itta meg. Aztan probalkoztam a novenyi tapszerrelnis (talan milumil) de azt se itta meg. A sinlacot szerette, igy azt kevertem az ebedjebe az uzsonnab azzal suritettem neki. Van tejmentes joghurt novenyi sajt...ha ezeket szereti akkor ne aggodj a kalcium miatt akkor se, ha esetleg nem issza meg a tejmentes tejitalt. Vizet adj neki, ne essen ki az a 3-4 dl folyadek...jo a hus es a tojas is a kalcium potlasra, valamint a huvelyesek.
2018. okt. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja meg sokszor csinaltam kokusztejbol gumi turmixot pl 1 banan 3 dl kokusztejjel kis cukorral lepuresitve. Na azellen nemvolt kifogas :)
2018. okt. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jajj de aranyos vagy, köszönöm hogy írtad ezeket!! :)
2018. okt. 4. 21:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Sinlac vagy vegán tej elég drága de a fiam imádja a mandula tejet és a kókusz tejet. :) tehetsz bele gyümölcsöt kakaót. Amit jónak látsz de én gyümölcsöt szoktam bele tenni
2018. okt. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
13 hosan meg se lepodj ha mar nem keri. Az enyem 1 eves kora utan nem ette. Normalis eteleket kapott+ vitamint.
2018. okt. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1 évesen váltottunk Pregominra. De nem valami jó ízű, lehet nem fogja a tied elfogadni. Az enyém ezelőtt Neocate tápszert evett, az se volt finomabb de csak fokozatosan tértünk rá át.

A nagyobb is Pregomint kapott és 2 évesen elutasította, neki kálciummal dúsított rizstejet adtam ezután. Kapta 1 évig. Aztán kinőtte. :)

2018. okt. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem sokkal később nálunk 15 hónaposan lett diagnosztizálva a tejfehérje,tojás stb..

De semmilyen növényi tápszert nem volt hajlandó meginni, de csodálkozunk? Hányadék íze van már bocsánat a kifejezésért, ízesítve is.

Alpro tejeibe is van kalcium, kakaóval ezeket a vaniliás,kókuszos,van kókuszos-csokis, szóval ezeket szívesen issza mai napig reggelente.

Ezen kívül figyelj zöldség,gyümölcs bevitelre, és nem lesz semmi gond, nem lesz kalcium hiánya.

2018. okt. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6: azert nem minden baba eszi meg az altalad normalisnak vélt eteleket 13 hósan....a nagyobbikamnak 14 hónaposan bújt ki az 1.! Foga...a kicsinek is csak 3 volt ennyi idosen.....addig igen nehezen toltak volba be a csirkepörköltet.....kaptak persze kiflit turot stb amit elmajszolnak fog nélkül is, de minden baba kap kiegészítésnek ebben a korban tapszert tejitalt esetleg tejet ha mar be van vezetve....annal is inkabb mert 3 eves korig 500 ml tejital/tapszer vagy tej az ajanlas nekik...es a folyadekbevitel sem mindegy. Turo sajt oke, husi tojas.....ezek is jok akar tejital helyett is, de oszinten en valahany 13 honapost lattam, sokkal inkabb a tejitalt, tejet ette szivesen, ellentetben a kefirrel.
2018. okt. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!