Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire normális, hogy a 9...

Mennyire normális, hogy a 9 hónapos kisfiam nem szeret?

Figyelt kérdés
Sajnos abszolút nem veszem észre rajta a kötődés jeleit. A szüleim velünk élnek egészségügyi okokból. Amint felkel a kisfiam, az az első, hogy mászik mamához és odabújik hozzá. Hozzáteszem ilyet velem SOHA nem csinált. Ha meglátja a papát addig sír, amíg fel nem veszi. Ugyanez van apánál is. Örülök, hogy szeretik egymást, de velem ilyet miért nem csinál? Én etetem, átlátom, játszok vele és mégsem igényel. Már az ennivalót is a mamától kéri és ekkor végképp betelt a pohár. Más anyukákhoz bújik a baba, mesélnek a szeparációs szorongásról, de ez nálunk mindenki másnál van, kivéve nálam. Még azt sem mondhatom, hogy ritkán látja őket azért viselkedik így. Nagyon fáj, hogy a saját fiam máshoz bújik és nem az édesanyjához. Ha próbálok bújni, ellök. Kérlek, segítsetek! :(

2018. okt. 7. 09:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy gond lenne vele. Az én lányommal is az volt a helyzet, hogy én a fejemen pöröghettem neki otthon, akkor is unatkozás és nyűgösködés volt, ha meg a buszon egy ismeretlen bácsi integetett vagy kukucsozott neki, akkor azonnal elszállt minden nyűgösség és akár 10 percig is elvolt kacagva. Egyszerűen ha én csinálom neki, az alap, ha más, akkor már újdonság. Egy ilyen kicsinek még nem válik el a cselekvés maga a körülményektől. Ha egy idegen csinálja a kukucs játékot az nem ugyanaz a megszokott kukucs játék nekik, hanem egy új élmény. Ha apa adja rá a cipőt az egy új élmény ahhoz képest ahogy te csinálod.


Ugyanez fordítva, amit itt is lehet olvasni néha hétvégi apukák panaszaként, hogy a kamasz gyerekei semmibe veszik, csak az anyjukra hallgatnak, pedig kicsiként hogy szerették, ha ő fésüli őket vagy viszi óvodába. Épp ez mutatja, hogy az apa, akit alig látott, újdonság volt a kicsinek, ezért ha nagy néha ott volt, akkor a gyerek szinte csüngött rajta. Aztán ahogy a gyerek idősebb lesz, és a fésülés, óvodába-iskolába menés már nem lesz élmény attól, hogy más csinálja, ráeszmél, hogy apa alig van itt és csak a minimálisat foglalkozik vele. És ahogy a gyerek nem fut többé az apa után, aki addig megszokta, hogy semmit se kell tennie, hogy a gyerek rajongjon érte, az apa egy nap arra eszmél, hogy szinte láthatatlan a gyereke számára, és néz értetlenül.

2018. okt. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Az anyukámnak már többször említettem, de szerinte én hülyeségeket beszélek, nincs semmi baj. Amikor megkérdezem, hogy tudna egy esetet mondani, amikor hiányolt, persze csak hallgat. Mondtam neki, hogy legalább egy nap legyen vele, megnézni hogy viselkedik nélkülem, de nem hajlandó belemenni. Talán mindketten félünk attól, hogy a kisfiam észre se venné...
2018. okt. 7. 13:02
 13/18 A kérdező kommentje:
Ugyanez. Csinálhatok ezer érdekes és vicces játékot, semmi. Persze ha a papa vagy a mama annyit mond, hogy Hello már hangosan nevet. Olyan mintha egy bútor darab lennék csak.. olyankor megszűnök létezni és milyen érdekes, hogy nekik nem hisztizik, olyankor nem álmos, nem éhes.
2018. okt. 7. 13:06
 14/18 anonim ***** válasza:
Nagyszülők is otthon vannak egész nap vagy dolgoznak még?
2018. okt. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Egészségügyi okból most nem dolgoznak. Apu már kezd visszaállni a munkába, de csak heti pár óráról van szó.
2018. okt. 7. 14:48
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem gondolom, hogy ez normális.

Ha tényleg ellök, 9 hónaposan, az furi.

Én a környezetemben inkabb azt tapasztalom, hogy az anyja a mindene a gyereknek. Mikor műtötték sógornomet, egy éjszaka nem volt ott, szó szerint sírt a mamaval és az apukajaval a kislány.

És az anyja tudja mindig a legjobban megnevettetni is. Ezt mindenhol így látom.


Lehet, hogy a tiéd ennyire nem anyas, és lehet tényleg csak "unalmas" vagy már neki, de nekem is rosszul esne, és fura.

2018. okt. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
A mai napon megkértem édesanyámat, hogy altassa el a kisfiam. Születése óta csak én altattam, kíváncsi voltam, hogy akkor mi fog történni. A másik szobából hallgatóztam. A mama nem tudta még csak le sem fektetni a kisfiam. Sírt és mászott el. Nálam is sír elalváskor a fogzás miatt, de megjelentem, mosolygott és le tudtam fektetni, el is aludt mellettem. Nem tudom, hogy mi lett volna ha a mama kitartóbb, de van remény...:) még ha kicsi is
2018. okt. 7. 18:40
 18/18 anonim ***** válasza:
Még kicsi, ne aggódj, szeret. Tudja hogy te vagy az anyja és hogy szüleid az izgis játszópajtások. Lányom 9 hónapos volt mikor 3 napra elutaztunk a férjemmel, őt pedig anyukámékra biztuk. Nem sirt, nagyon jól érezte magát, és amikor megérkeztünk,mosolygott ránk,de ennyi, szinte fel sem fogta hogy 3 napja nem látott. Örülj neki hogy nem anyás, és el van mással is. Ez később jól fog jönni.
2018. okt. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!