Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális-e, hogy a 7 hetes...

Normális-e, hogy a 7 hetes kisfiam hanyatt fekve többnyire csak az egyik oldalra, jobbra fordítja a fejét?

Figyelt kérdés
Megfigyeltük, hogy az ágyon és a pihenőszékben is többnyire jobbra fordítja a fejét, s ha mozgatnám neki a másik irányba, nem nagyon engedi. Viszont az ölemben és ha valami érdekeset lát, fordítja balra is, csak picit nehézkesebben.
2017. ápr. 8. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Az enyem is ezt csinalta, raktam az agyaba a masik oldra jatekokat. Teljesen normalis.
2017. ápr. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi is 7 hetesek vagyunk es detto de a doktorno megnezte es forgatja mind2 iranyba csak az az erosebb oldala. Jatekokat tegyel a gyengebb oldalra a pelenkazon pl vagy valtogasd. Nekunkbevallt.
2017. ápr. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt. Jobban szerette jobbra fordítani a fejét. Elvittem Dévènyeshez, aki azt mondta, hogy kötött a nyaka és hogy erre az úgynevezett preferált fejtartásra három hónap a türelmi idő, mert a legtöbb baba kimozogja magának, de ha nem, akkor pár alkalmas kezelés szükséges. Mi már kicsúsztunk akkor a 3hónapból, így el kellett kezdenünk járni.
2017. ápr. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is Dévényeshez kell járnunk ugyanezzel a problémával. 2 hónaposan kezdtük, most 3 hónapos múlt a kislányom és még mindig nem jött helyre teljesen.
2017. ápr. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jo h ilyen hamar észre vettétek. Mi nem és el is laposoditt egyik oldalon a feje. Le volt tapadva a bal oldali izomzata. Nagy baba volt a pocakom meg pici. Nem volt helye és nem fejlődött ki rendesen az izomzata. Dévény tornára hordtuk. Sokat segített!
2017. ápr. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy minden érdekes dolog tőle jobbra van? Az én kisfiam is jobban szeretett jobbra nézni, de rájöttem, hogy csak azért, mert a hintájában, a pelenkázón és az ágyában is jobbra van tőle minden színes, mozgalmas dolog. Sőt még én is a jobb oldalán vagyok, ha a karomban tartom.
2017. ápr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat :) Tényleg bejött a játék dolog, persze nem mindig, de megnyugodtam, hogy arra is fordítja. Viszont mindenképp figyelni fogom még.

Akkor lenne még egy kérdésem, mert látom, van tapasztalatotok a Dévény tornával. A csípőszűrés elég kriminális volt kórházi rendelésen, nem voltak alaposak sztem abban a 2-3 percben. El akarom vinni egy magán szűrésre, mert biztosra akarok menni és mintha úgy látnám, hogy a bal lábát nehezebben rúgja ki, ill. mikor hasfájáskor körözöm a két lábát, a bal lábát nehezen engedi behajlítani és a körözés sem nagyon rugalmas. Hallottam viszont olyat is, hogy 4 hónapig nem érdemes erre a szűrésre elvinni, mert alakulhat és akkor tudják nézni az érdemleges dolgokat. Erről tutdok vmit, helytálló ez az álláspont vajon?

2017. ápr. 10. 11:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Én továbbra is nagyon ajánlom a Dévényt. Sok helyen az első alkalom (állapotfelmérés) ingyenes. Nagyon sokat fog tudni segíteni. Én is csak azért vittem el a babám, mert, mint a tiéd is, egyik oldalra szeretett nézni, plusz megnyugvásként, hogy nézze át, hogy minden úgy áll-e ahogy kell. Nagyon sokat segít, sok jó tanácsot tud adni, egy jó program is, a babám is egyre jobban élvezi, és nem mellesleg, az első alkalom után már jelentős változások lettek a babámon. Pl sokkal jobban, nyugodtabban aludt, elkezdett nyúlni a dolgok után, elkezdett forogni oda-vissza. És ez csak egy alkalom volt. Azóta is rendszeresen járunk még.
2017. ápr. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ok, köszi a tippet, meggondolom ;)
2017. ápr. 14. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!