Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Máshol is "menő" dolog ez a...

Máshol is "menő" dolog ez a nagyszülőktől, vagy csak nálunk csinálják ezt?

Figyelt kérdés
Én nem tudom miért, de anyám is és a keresztszüleim is szinte reflexből beszélnek olyanokat a gyereknek, ami ellenem és mellettük szól. Pl. vágom a baba körmét, miközben anyám ölében van. A kicsinek semmi baja a körömvágással, viszont nyilván nem tetszik neki, hogy lefogom a kezét, úgyhogy próbálja kihúzni, de nem kapálózik vagy sír. Amikor befejezem, anyám magához szorítja: "jóóól van kicsikééém, mama nem hagyja többet, hogy anyuka levágja a körmödet! Nem hagyja mama, hogy bántsák a kisbabááát!" Vagy ha nevetünk valamin, amit csinál (vicces fejet vág), anyám: "jaj, de csúúúnyák, kinevetik a kisbabát, nem baj, majd a mama megvéééd!" Vagy rágja az öklét, keresztszüleim: "nem adott anya elég tejcsit? Na, majd eljössz hozzánk, és adunk neked csirkecombot a kezedbe!" - Ezen nevetnek, és nyilván nem gondolják komolyan, de azért mégiscsak mondják. Szerencsére még csak 3 hónapos a kisfiam, úgyhogy semmit nem ért az egészből, viszont nagyon zavar ez a hozzáállás, és tudom, ha nem állítom le, akkor így is marad akkor is, amikor már érteni fogja, mit beszélnek. Másnál is így van, hogy a nagyszülők alapból igyekeznek "dacbrigádot" alapítani az unokával? Gondolom, zsigerből érzik, hogy a közös ellenség jól összekovácsolja az embereket! Nem feltételezem, hogy rosszindulatból csinálják, egyáltalán nem, de nem is gondolkodnak, és ha nem kapnék észbe, észrevétlenül bemagyaráznák a gyerekemnek, hogy fáj a körömvágás, és hogy tőlem meg kell őt védeni, menedék pedig náluk van!
2010. jún. 24. 08:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is mondanak ilyeneket és engem is zavar. Én próbálom leállítani őket, szépen elmondom, hogy ne neveljék hülyeségekre a gyereket, azzal nem segít ha körömvágás közben olyanokat mond a gyereknek, hogy ez egy rossz dolog, stb. Inkább azzal segítsen, hogy mondogassa a babának, hogy ügyes vagy, nagyon okos kisbaba vagy, milyen szépen viselkedsz mikor anya a körmöd vágja stb. Persze ezt mind úgy kell nekik mondani, hogy ne legyen belőle sértődés. Nálunk anyósom szokott ilyen hülyeségeket mondani a gyereknek mikor pelenkázom a gyerek meg kézzel lábbal hadakozik ellene. Pl: no majd én írok a babavilágnak, hogy téged hogy kínoznak, pelenkáznak meg öltöztetnek, ki látott még ilyet! Tiszta gyogyi szegény nő, de nem bántom mert tudom, hogy azért csinálja, hogy elvegye a gyerek figyelmét, igaz nem épp a legjobb módot választja rá. Nekem már 11 hónapos a kicsim úgyhogy érti is amit beszélünk hozzá, ezért próbálom arra sarkallni anyóst, hogy mással vegye el a figyelmét ha segíteni akar.
2010. jún. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
nálam is volt ilyen, orrszíváskor:))) elég bosszantó
2010. jún. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
nálunk após csinálja. Már értem, hogy az első unokának miért ilyen rossz a kapcsolata az anyjával (nagypapi furkálódott eleget).
2010. jún. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Na ez az! Velem is ezt csinálta a nagyanyám, anyám pedig nem állította le, viszont az én reakciómat sem kezelte természetesként. Úgyhogy én lettem a rosszgyerek, a hülyegyerek, és jött a "nem gondolod, hogy majd minden úgy lesz, ahogy te meg a nagyanyád akarjátok" stb. Ezzel méginkább maga ellen fordított, és már valós okom volt a nagymamához menekülni védelemért. Gondolom, ki tudjátok következtetni, milyen most is a viszonyom az anyámmal...
2010. jún. 24. 10:18
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Na hát ha az anyósom csak megpróbálná felébreszteni az alvó gyerekemet, ahogy az egyik válaszoló írta, akkor látná utoljára. Volt egyszer egy ehhez hasonló esetünk, kimentem valamiért a házból, és utólag mesélte férjem öccsének a barátnője, hogy anyós már dobta le a cipőjét, és szabott volna be a gyerekszobába, tudjátok, a "csak megnézem" indokkal, de abban a pillanatban visszaértem, mert csak egy pillanatra mentem ki valamiért, anyós meglátott az ablakban, hogy jövök visszafelé, és visszavonult azonnal, szerencséjére. De, szerintem ez még rosszabb, mert tart tőlem, előttem nem csinál ilyesmit, viszont simán sunyizna a hátam mögött. Na, ezért nem hagyom vele soha egyedül a gyerekemet.... minden pillanatot kihasználna, hogy úgymond "ellenem fordítsa" a maga javára. Szörnyű egy boszorkány.
2010. jún. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!