Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Okozhat kiütést a narancs? 6...

Okozhat kiütést a narancs? 6 hónapos kisfiamnak tízóraira almát és banánt adtam, védőnő tanácsolta, tegyek bele egy kis narancslevet, mert már kaphat, sőt kiwit is, de azt még nem adtam neki (mag nélküli részét).

Figyelt kérdés
Este még nem vettem észre semmit,de a ma reggeli öltözésnél apró piros pöttyök (a melegtől is volt már ilyen nyáron) voltak a mellkasán és a kezén.Mindenképpen várni akartam pár napot,hogy hogyan reagál rá,de akkor lehet,hogy a pöttyök a narancstól vannak?
2008. nov. 5. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy a narancstól vannak.A kiütések jönnek mennek,nem mindíg derül fény az okára.Én is megilyedtem 1x,a lányomnak voltak az egész testén.Szopizott és én túl sok tejterméket ettem egyszerre és az okozta!
2008. nov. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval akkor adhatok neki narancslevet?Mert az ízével nem volt baja.Köszi a gyors választ.
2008. nov. 5. 10:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én pont azt hallottam, hogy 1 éves korig nem igazán szabad adni citrusféléket, mert igen erősen allergizálhatnak! Nem biztos, hogy minden baba érzékeny rá, de szerintem jobb kivédeni, amit lehet. Szóval szerintem várjál még a citrusfélékkel.

2008. nov. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is védőnő javasolta,hogy nyugodtan adjak neki narancsnak a levét.6 hós korától adtam is/pont tél volt/nem volt semmi bajunk tőle.Lehetett volna allergiás is?
2008. nov. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1 éves kor előtt valóban nem ajánlják a citrusféléket.Ha mégis akarsz adni neki,sztem próbáld meg vmelyik babakaját,babaitalt,talán az úgy jobb.Én valszleg megvárom,h legalább 10 hós legyen.A kivivel biztos,h várni fogok,volt már olyan felnőtt ismerősöm,akinél vesegörcsöt okozott.5.5 hós baba anyukája
2008. nov. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!