Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti adnátok a Kata nevet...

Ti adnátok a Kata nevet kislánynak?

Figyelt kérdés
A férjem bele van szerelmesedve ebbe a névbe, nem is tudom miért. A Katalin meg nem passzol a vezetéknévhez, túl sok lenne az "L" betű úgy meg. Nekem herótom van az ilyen becenevektől, rokonságban is van 1 és a mai napig utalja a nevét, mert hogy a szülei "elintézték" egy becenévvel.

2018. okt. 24. 20:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk benne volt a top 3-ban. Alapjáraton nem szeretem a beceneveket, de ezzel nincs bajom.

Egyszerű nagyszerű.

2018. okt. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik!
2018. okt. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%

Kata, annyira önállósodott már szerintem, hogy nincs az a tipikus ketesztnev jellege számomra.


Esetleg Katinka?

2018. okt. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
30%

Nem adnám.

Borzalmas.

2018. okt. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze h adnam, szep, helyes nev. Nem hangzik becenevnek. Szerintem kifejezetten noies, kedves nev. A csaladomban tobb is van es szeretik a nevuket.
2018. okt. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
Hát, énszerintem kombinálhatnátok akkor valami mással. Egy ilyen kompenzálónevet berakni vagy a kettő közé középre; vagy pedig második keresztnévnek. Ez működik, pl van egy olyan, hogy r-betű az első nevének 3. betűje; a használatban lévő keresztneve meg R-rel kezdődik. És akkor így túl "harapós" lett volna az a név,é s akkor ők odacsaptak a végére mégegy keresztnevet; ami eltompítja, elsimítja, hogy a vezetéknév, meg a keresztnév nem passzolnak annyira. És így már tök jól hangzik. Meg még pl olyat is ismerek, aki a második keresztnevét használja. Ha fordítva lenne a két keresztnév anyakönyvezve, úgy nem hangozna talán olyan jól. Egyébként most így belegondolva úgy se rossz, de jobb, kecsesebb, hogy az a keresztneve van elől, amit tulajdonképpen nem használ. Én egyébként ismerek olyat is , aki Kataként, meg olyat is, aki Katalinként van anyakönyvezve; Katalinként anyakönyvezve és Katának csak becézve nekem jobban tetszik; szóval én Katalinként anyakönyveztetném. A Katalin az olyan komolyabb, a Kata azért nekem még egy picit önmagában becenév-hatású; és azért szeretem, ha teljes néven van valaki anyakönyveztetve; egyéb módon meg csak becézik. És ha esetleg úgy nem passzol, csapjatok oda hozzá mégegy keresztnevet nyugodtan; és ne mondjatok le a Kata/Katalin névről , azért,mert elsőre nem passzol; fogtok tudni találni második keresztnevet/ Katát megelőzőt/követőt; amivel már tökéletesen dallamosan fog hangozni az adott név.
2018. okt. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
*Ja és egyébként tetszik mind a kettő, a KAta is meg a Katalin is, de ha lehet, akkor teljes néven anyakönyveztetném. Mármint hosszan:)
2018. okt. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
*meg amúgy ha ennyire bizonytalan vagy benne, hogy a Katát adnád így önmagában... A Katalin is gyönyörű, tényleg legyen az; és tényleg kerítsetek mellé még valami olyan keresztnevet, ami passzol; lehet ez akár egy egyszerű Mária is, úgy sem úgy fogjátok szólítani; hanem KAtának; de a lényeg itt már, hogy jól összecsengjen, mert végülis, megvan a keresztnév.
2018. okt. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
40%
Én nem adnám
2018. okt. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked herótod van ettől a névtől ebben a formában, akkor teljesen mindegy, hogy nekünk tetszik-e, mert a te gyereked lesz, te fogod így hívni egész életedben. Emiatt én nem javasolnám.
2018. okt. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!