Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 éves lányom szinte alig...

1,5 éves lányom szinte alig eszik. Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés

Voltunk már a háziorvosnál is meg a védőnőnél is, a válaszuk csak annyi volt hogy mindig is keveset evett.

Napi evészete ez lenne:

Reggel amikor felkel maximum 1dl tápszer,utána maximum fél virsli vagy pár falat sajt.

Tízórait nem fogad el, de ha nagyritkán mégis akkor 3-4 falat alma, vagy 3-4kanál joghurt.

Ebédre is maximum 5-6kanál zöldség főzelék(a brokkoli és a sárgarépa a kedvence)

Uzsira egy negyed kakaós csiga(lehet hogy még sokat is írtam)

Vacsira pár falat (max. 5-6)párolt zöldség. Elalváshoz 1 dl tápszer.


Vannak ennél rosszabb napok is! Azt tudni kell róla hogy a húst nem szereti, nem fogadja el. (a főzelékbe szoktam belecsempészni). Nagyon válogatós. Kedvence a brokkoli, karfiol, sárgarépa, virsli, sajt. Ezeket még úgy ahogy megeszi.


Tudom hogy változatosan kellene etetnem, de nem fogadja el. Azt adok neki amit legalább megeszik.probálkozom mással is de mindig hiába!

Ja még az is a gondunk hogy nagyon nehezen kakil, és keményet.ez is nagy gond. (tudom hogy az étrende miatt, de megtömni nem tudom)

Mindig is keveset evett, de ez már nagyon bosszantó meg nézni is! Szerintem ez nem normális.

Próbáltuk már a Vitacolant, a béres cseppet+c vitamin. Semmi sem vált be!

A Lányom amúgy 79cm és 9kg. (46cm, 3000g született)


Volt már valaki így? Kinek mi vált be? Milyen dokihoz vihetném aki esetleg tudna valamit segíteni?


2018. okt. 25. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Forever kids vitamint próbáld.
2018. okt. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos megoldást nem tudok...a fiam 15 hónapos, hasonlóan rossz evő. Nálunk sajnos most a szemfoga bújik épp ki, emiatt még rosszabbul eszik. Valamint sose ér rá enni, annyi dolga van manapság...☺️


Kíváncsian várom én is a választokat! 🙂

2018. okt. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hallottam már róla, de nem túl pici meg ehhez? Nálatok használt?
2018. okt. 25. 12:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Én anno Béres cseppet adtam neki, de szerintem ezen minden kisgyerek átesik ebben a korban. Valamennyit segített a vitamin, de igazából magától nőtte ki. Kb. az én lányom is ekkora volt ennyi idősen. Januárban lesz 4 éves, jelenleg 15 kiló. Vékony, pedig most már nagyon jó étvágya van. Ilyen a testalkata.
2018. okt. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Össze törve lehet adni mar fél éves kortól. Igen, nálunk bevált.
2018. okt. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az vált be, hogy felfogtam, neki ennyi elég, nem pedig kevés.

Mindezt úgy, hogy jóval kevesebbet evett, mint a tiéd.

3 évesen se eszik többet.

Pl.: ma ott tartunk, hogy 1 natúr joghurt (a gyümölcsöset nem eszi, a házit sem), 1,5 evőkanál krumplipüré és egy ujjpercnyi rántott csirkemell, 1 dl gyümölcsleves.


Egyébként a 9 kiló egyáltalán nem kevés a 79 centihez.

2018. okt. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Nekem sajnos nagyon nehéz ezt elfogadnom hogy annyit eszik mint egy madárka... De ha más is van így, nem csak mi akkor hát legyen. Megprobálom elfogadni :)
2018. okt. 25. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!